Шевченкіана у бібліотеці ліцею

/Files/images/2021/IMG_20210314_084613.jpg З 9 - 12 березня 2021 року, бібліотека ліцею організувала для користувачів літературно-мистецький Тиждень “Весна в Україні починається із Тараса Шевченка...”, присвячений 207-річниці від дня народження класика української літератури: геніального поета і письменника, художника і мислителя; Національного героя і символа України - Тараса Григоровича Шевченка.

Золотими літерами в історію рідної України ввійшло ім’я Великого Кобзаря – Тараса Шевченка. В усьому світі його знають, шанують, величають та називають Генієм і Пророком. Щоб глибше вивчити Шевченкову літературну спадщину, осягнути його філософські думки, краще пізнати його мистецькі твори, книгозбірня ліцею запропонувала цикл заходів Шевченкіани:

  • книжково-ілюстративна виставка-портрет “Шевченкове слово в віках не старіє...”
  • година спілкування “Вони надихали Шевченка”
  • Бібліохвилинка “Обличчя української історії: Тарас Шевченко”
  • літературно-мистецька кав”ярня “Чай. Кава. Почит@ємо” - “Живуть, Кобзарю, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово...”

Отримана у ході заходів інформація про життєвий і творчий шлях Т.Шевченка стала поштовхом до подальшого вивчення його творів та ще однією сходинкою до увічнення пам’яті геніального українця. Актуальність Шевченкового слова, його ідеї гуманізму і патріотизму, вболівання за долю України – це те, що об’єднує всіх українців навколо безсмертного “Кобзаря”. Будьмо гідними поціновувачами та продовжувачами Шевченкового слова.

Живи, поете, в бронзі і в граніті,

Живи, поете, в пам’яті людській,

Живи в піснях, живи у “Заповіті”,

У слові праведнім, у славі віковій! (Л.Дмитренко)

3 березня - Всесвітній день письменника

/Files/images/2020_/157162300_877209073113086_2197941291493335463_o.jpg Роль письменника в суспільстві надзвичайно важлива. Письменник - це очі, думки та совість суспільства. Чесність, спроможність хоробро дивитися у вічі дійсності і відкрито говорити правду являють справжнього письменника. Його пильні спостереження, влучні здогадки та передбачення є відгуком часу і елементом формування відповідного пласту історії. З цього випливає одне із завдань бібліотеки, як інформаційно-просвітницького центру, донести до користувача культурні надбання нації, ознайомити із творчою працею письменників краю, країни, світового письменства (творчі зустрічі із письменниками, презентації книг, книжкові виставки).

Бібліотека ліцею долучилася до вшанування письменства, організувавши для користувачів Виставку-презентацію "Їх талант спалахує зорепадом слів" (Розділи: "Українська класика", "Світова класика", "Сучасні українські автори") та Інформ-дайджест "Від Тичини до Жадана": письменники, які відкривають світу Україну"

Леся Українка: через любов у безсмертя

/Files/images/bbloteka/2021.03.01 09-01-23.jpg З 25 січня по 26 лютого 2021 року, бібліотека ліцею організувала для користувачів літературно-мистецький Місячник “Леся Українка: доля, культура, епоха...”, присвячений 150-річчю від дня народження геніальної поетеси, письменниці, громадської діячки Лесі Українки.

З портрета дивиться на насЗемлячка-поетеса.Це гордість нашої землі -Нескорена, незламна Леся.

Місячник включав:

книжково-ілюстративну виставку-персоналію “Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я...”

Бібліохвилинку “Стежками життєвого шляху Лесі Українки”

перегляд фільму із циклу “Великі українці” - “Обличчя української історії: Леся Українка”

літературно-мистецька кав”ярня “Чай. Кава. Почит@ємо” - “Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає...” (Л.Українка)

онлайн-флешмоб #Читаємо_Лесю

година поезії “Леся Українка: через любов у безсмертя”

Творча і приязна атмосфера даних заходів сприяла вияву фантазії, польоту думки, креативності юнацтва, стала поштовхом до подальшого вивчення творчості видатної поетеси.

Міжнародний день рідної мови

/Files/images/2020_/152018692_870777953756198_3094886187940020454_n.jpg Саме у мові закодовує нація свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність. Мова для кожного народу є ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати. Тому так необхідно знати, берегти і примножувати рідну мову - адже це обов’язок кожної людини. Пам'ятаймо, що народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.

Бібліотека ліцею для своїх користувачів підготувала книжково-ілюстративну виставку-вшанування "Мова - духовний скарбнації" та презентацію "Нетлінний скарб віків"

Ніжна, барвиста,

Запашна, росяниста.

Тепла, ласкава,

Грайлива, цікава.

Прадавня, співоча,

Щемлива, пророча.

Ясна, жартівлива,

Виразна, важлива.

Незнищена, чиста,

Щедра, барвиста.

Радісна, ясна,

Дотепна, прекрасна.

Доброзичлива, гарна,

Калинова, безхмарна.

Світанкова, правдива...

Моя мова, то диво!

/@Аліна Войтенко/

З Днем рідної мови, друзі!

#бібліотека_пам'ять_Небесна_Сотня

/Files/images/2020_/152673547_870179800482680_7153816140918508948_o.jpg До сьомої річниці кривавих подій на Майдані, на вшанування подвигу загиблих героїв – учасників Революції Гідності, мужності громадян, які повстали на захист демократичних цінностей, бібліотека ліцею підготувала для користувачів тематичну інформаційно-документальну виставку-пам'ять "Незламний дух. Безсмертний подвиг" та Бібліохвилинку "Гордиться серце - "Слава Україні!", "Героям слава" - журиться душа..."

...Їм журавлі уже не закурличуть,

не заспівають рідні солов’ї.

Небесна Сотня дивиться у вічі,

щоб ти ніколи не забув її.

І молиться із далей потойбічних

за Україну, зморену від ран.

Небесна Сотня дивиться у вічі,

щоб ти ніколи не забув Майдан...

/#Василь Головецький/

#бібліотека_тиждень_честі

/Files/images/2020_/152922127_869764997190827_5609882196636356045_n.jpg З 15 - 19 лютого у бібліотеці ліцею пройшов тиждень честі "Афганістан: Час вибрав нас...", присвячений вшануванню учасників бойових дій на території інших держав, 32-річниці виведення Обмеженого контингенту радянських військ із Афганістану. Тиждень включав: книжково-ілюстративну виставку-пам'ять "На полотні моєї долі - Афганістан"

презентацію "Афганістан: український рахунок" (про воїнів-інтернаціоналістів Соснового)

огляд книги документальних замальовок Павла Рачка "Проростає гвоздиками пам'ять..." ("сім материнських сповідей").

Афганістан - синонім людського лиха, справжнього людського пекла: близько 4000 молодих хлопців загинуло, 6000 стали інвалідами, ще десятки чоловік залишились у полоні або пропали безвісти.

Афганістан… Він став синонімом людського лиха, справжнього пекла: палюче сонце, спекотний вітер-афганець, пісок, що не дає дихати і постійно хочеться пити.

Афганська війна – це не тільки трагедія, це ще доблесть і мужність людей, які побували в епіцентрі кривавого конфлікту, а також – застереження на майбутнє.

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни... І саме пам'ять про честь, відвагу, стійкість, самопожертву, солдатську дружбу та події 1979-1989 рр збирає щороку у лютому користувачів книгозбірні.

...Поставте скибку хліба на стакан

І голови схиліть в скорботі вічній

За тих, кого убив Афганістан,

Чиї він душі зранив і скалічив.

О, Україно! Ніжно пригорни

Усіх живих синів своїх, як мати,

Щоб ми уже не бачили війни,

Не чули щоб ніколи звук гармати.

Онлайн флешмоб#Читаємо_Лесю (посилання на відео facebook)

/Files/images/2020_/2021.02.22 12-02-04.jpg Бібліотека ДПТНЗ "Соснівський професійний ліцей" щиро здоровить спільноту поціновувачів Лесиного слова з 150-річчям від дня народження видатної поетеси, письменниці, громадської діячки Лесі Українки

#день_закоханих_бібліотека_фотозона

/Files/images/bbloteka/149341763_866280744205919_865870546993267183_o.jpg Напередодні Дня закоханих, бібліотека ліцею запросила користувачів до літературно-мистецької кав'ярні "Чай. Кава. Почит@ємо" на годину поезії "Все починається з любові...".

А ще, бібліотека запропонувала користувачам сюрпризи:

зробити фото, скориставшись святковою фотозоною

надихнутися історіями кохання видатних людей (переглянувши презентацію"Через віки з любов'ю...")

порадитися щодо ідеї для романтичного сюрпризу

підібрати влучні слова для освідчення в коханні

підібрати ліричну поезію і вразити декламацією обожнювану особу

отримати Бібліопередбачення

P.S.Фотозона діятиме наступного тижня

#Літературний_календар: Жуль Верн

/Files/images/bbloteka/147917841_863917867775540_6920670251412704627_o.jpg 8 лютого 1828 року народився Жуль Верн, французький письменник, автор пригодницьких романів, один із основоположників жанру наукової фантастики (з Гербертом Уелсом).

Цікаві факти про життя і творчість Жуль Верна:

твори Жуля Верна за кількістю перекладів посідають друге місце (після Агати Крісті)

організація ЮНЕСКО проводила дослідження і з’ясувала, що книги Жуля Верна були перекладені 148 мовами світу

велика кількість читачів зростали на пригодницьких історіях дітей капітана Гранта, вирушали у подорож на підводному човні загадкового капітана Немо, намагалися встигнути із Філеасом Фоґґом навколо світу за 80 днів

налічується більше 200 екранізацій творів письменника

натхнення для написання творів Жюль Верн набирався в подорожах, запам’ятовуючи і записуючи все, що йому доводилося цікавого бачити і важливого почути (на момент смерті - в його особистій бібліотеці зібралося близько 20 тисяч зошитів із записами)

внук присвятив майже 40 років свого життя роботі над біографією свого знаменитого діда

більшість фантастичних речей, які описав у своїх книгах, були пізніше винайдені або відкриті (із 108 наукових передбачень письменника-фантаста на сьогодні не справдилось лише 10!)

у своїх творах передбачив наукові відкриття і винаходи в найрізноманітніших областях, в тому числі акваланги, телебачення і космічні польоти, електричний стілець, великі підводні човни, які здатні довго знаходитись в плаванні ("20 000 льє під водою"), літак ("Володар світу"), гелікоптер ("Робур-Завойовник"), космічні кораблі і пілотовані польоти в космос, в тому числі і на Місяць ("З землі на Місяць"), точно описав розміри ракети, точне місце старту та екіпаж - Флорида і 3 людини (саме так і було в програмі NASA), вежа в центрі Європи (до будівництва Ейфелевої вежі), міжпланетні мандрівки ("Гектор Сервадак", запуски космічних апаратів сьогодні доводять про можливість міжпланетних подорожей), відеозв’язок і телебачення ("Париж в ХХ столітті"), будівництво Туркестано-Сибірської магістралі ("Клодіус Бомбарнак. Записна книжка репортера про відкриття великої Трансазіатської магістралі (Із Росії в Пекін)"), літак з перемінним вектором тяги ("Незвичайні пригоди експедиції Барсака"), принципова прохідність Північного морського шляху за одну навігацію ("Найда з загиблої Цинтії")

Бібліотека ліцею для користувачів підготувала виставку-подорож "Таємничий світ Жуля Верна" та Бібліохвилинку "Великий мрійник - Жуль Верн" (короткий огляд життєвого і творчого шляху письменника та його творів)

#Бібліохвилинка_літературний_календар:Валер'ян Підмогильний

/Files/images/bbloteka/145447043_859958368171490_188619607333603275_o.jpg Сьогодні, 2 лютого 1901 року, народився геній "розстріляного відродження", письменник, перекладач і філософ -Валер'ян Підмогильний.

Цікаві факти про життя Валер'яна Петровича

творчий шлях Валер’яна Підмогильного тривав лише 15 років (на 60 років його ім’я було вилучено з літературного процесу)

з невеличкого хутору Валер'ян Петрович першим у Європі зробив крок у "філософію буття" (у своїх творах прозаїк розглядав людину як унікальну духовну істоту, яка здатна свідомо обирати власну долю)

перші твори надрукував 1910 року під час навчання у реальному училищі (під псевдонімом Лорд Лістер)

майбутній письменник багато часу приділяв самоосвіті, вивчав іноземні мови

1918-1919 рр. - навчання у Катеринославському університеті (через складне матеріальне становище залишив навчання і працював вчителем)

1919 року в журналі "Січ" з’являються оповідання "Гайдамака", "Старець", "Баня"

1920 рік - виходить перша збірка оповідань "Твори, Том І" (видання зацікавило і примусило заговорити про Валер`яна Підмогильного як про талановитого письменника)

згодом ️прозаїк переїджає до Києва (працює вчителем, у "Книжковій палаті", у видавництві "Книгоспілка", в журналі "Життя й революція")

1922 рік - виходить книжка оповідань "В епідемічному бараці"

1923 рік - в журналі "Нова Україна" (Прага), з'являються новели з циклу "Повстанці", оповідання "Іван Босий"

Валер`ян Підмогильний - активний учасник створення літературних угрупувань - "Ланка", "МАРС", ін.

активно займається перекладацькою діяльністю, працює в літературознавстві та мовознавстві

1926 рік - побачили світ: повість "Третя революція", збірка оповідань "Проблема хліба", переклад роману "Таїс" Анатоля Франса, словник "Фразеологія ділової мови" (у співавторстві із Євгеном Плужником), літературно-критичні праці "Іван Нечуй-Левицький" та "Без стерна"

1928 рік - у Харкові виходить друком роман "Місто"

початок 30-х років: процес українізації, розпочатий у 20-ті роки, згортається, починаються репресії проти української інтелігенції... Валер'ян Підмогильний одним з перших відчув це на собі: у 1930 році його звільняють з редакції журналу "Життя й Революція", журнали і видавництва відмовляються друкувати його твори

1933 року письменник перебирається з Києва до Харкова і працює переважно над перекладами

грудень 1934 року - Валер'ян Підмогильний заарештований і засуджений "за участь у роботі терористичної організації"

під арештом письменник писав листи своїм рідним; збереглось 25 листів до дружини, в яких розповідає про свої переклади, розпочаті повісті, оповідання.

3 листопада 1937 року - письменника розстріляно в Карелії, Сандармосі...

1956 рік - Валер'ян Петрович посмертно реабілітований

Валер'ян Підмогильний прожив коротке життя, але увійшов в літературу як засновник українського урбаністичного роману.

Бібліотека ліцею, з нагоди ювілею, 120-річчя письменника, організувала для користувачів Бібліохвилинку "Із когорти "розстріляного відродження": Валер'ян Підмогильний" та запропонувала познайомитися із творами прозаїка.

#Календар_знаменних_і_памятних_дат

/Files/images/bbloteka/145691387_859680811532579_7770579886709050203_o.jpg З 25 січня по 1 лютого, у бібліотеці ліцею, пройшов тиждень слави "Соборність України: від ідеї до сьогодення", присвячений Дню Соборності та пам'яті героїв Крут. Тиждень включав книжково-ілюстративні виставки-огляд, перегляд відео-хроніки та бібліохвилинки пам'яті.

Бібліотека ліцею щиро запрошує користувачів до книгозбірні, адже у БФ є чимало книг, присвячених даній тематиці, даному історичному періоду.

#Бібліохвилинка_видатні_композитори_

/Files/images/bbloteka/142680148_856158568551470_7645225113348323669_n.jpg Сьогодні, 27 січня, музичний світ вшановує 265-річницю з дня народження видатного австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта.

Цікаві факти про геніального музиканта:

народився видатний віртуоз 27 січня 1756 року в сім'ї скрипаля і композитора Леопольда Моцарта (м.Зальцбург, Австрія). Хлопець з дитинства обдарований талантом: швидко опанував мистецтво гри на клавесині, органі, скрипці, навчаючись у батька.

у віці 3 років - сідав за клавесин і підбирав різні співзвуччя, повторював окремі місця з різних п’єс, які тоді чув.

у віці 4 років - написав концерт для клавесина

в 7 років – першу симфонію

в 12 років – на замовлення імператора Йосипа II першу оперу

у віці 14 років - Моцарт був нагороджений папським орденом "Золотої шпори", обраний членом Філармонічної академії в Болоньї, тим самим ставши наймолодшим (і донині) членом та володарем ордена

до 17 років - репертуар Моцарта включав понад 40 великих творів. Одна з вершин музики того періоду – Симфонія "соль-мінор" № 25

окремі опери Моцарта так і залишилися незавершеними, оскільки скрутне матеріальне становище родини змушувало композитора присвячувати багато часу різним підробіткам: писати п’єси та вальси на замовлення, викладати

окрім музики, композитор був досить азартним гравцем у більярд (у квартирі мав власний більярдний стіл – розкіш для Відня того часу)

композитор любив тварин, особливо птахів – канарок і шпаків, яких охоче тримав у себе в якості домашніх тварин та захоплювався кіньми, здійснював щоденні прогулянки верхи о п'ятій ранку

помер знаменитий композитор у бідності 5 грудня 1791 року (похований на цвинтарі Святого Марка у Відні)

життя видатного композитора було досить коротким – всього 35 років, проте музикант залишив після себе багатющу творчу спадщину, ставши автором колосального обсягу музики: понад 20 опер, 50 симфоній, 30 концертів для фортепіано, концерти для скрипки з оркестром, камерно-інструментальні та фортепіанні твори, меси, хорові твори, пісні (понад 600 музичних творів).

Особлива аура і чарівність його музики підкорює серця та розум людей і вже впродовж не одного століття нею захоплюються і слухають по всьому світу.

Книгозбірня ліцею запрошує користувачів прослухати відомі музичні твори композитора та більше дізнатися про життєвий і творчий шлях музичного генія, відвідавши музичну годину-портрет "В.Моцарт: загадка генія"

#Бібліохвилинка_Рівненщина_літературна

/Files/images/bbloteka/142578331_854554395378554_2068027817298868055_n.jpg Сьогодні, 24 січня, свій 60-річний ювілей відзначає Олександр Ірванець, відомий український письменник, перекладач, життя і творчість якого тісно пов’язані із Рівненщиною. В Рівному зростав, навчався у школі, згодом - у Дубнівському педучилищі, викладав в "Острозькій академії" та написав роман-антиутопію "Рівне/Ровно (Стіна)", що є одним із перших у сучасній українській літературі. Його твори перекладені англійською, німецькою, французькою, шведською, польською, чеською, білоруською, російською, італійською, хорватською мовами.

1985 року Олександр Ірванець разом з Юрієм Андруховичем та Віктором Небораком заснували літературне угрупування "Бу-Ба-Бу", яке існує і досі.

З 1993 року - мешкає в м.Ірпінь (під Києвом).

З початку 2000-х років - працює в драматургії та прозі.

Олександр Ірванець - автор понад двох десятків книг, численних публікацій у часописах і альманахах Європи та Америки.

Премії, стипендії:

лауреат премії Фонду Гелен Щербань-Лапіка (США, 1995)

стипендіат Академії Шльосс Солітюд (Німеччина, 1995)

стипендіат Вілли “Вальдберта” (Баварія, (Німеччина), 2001)

стипендіат Фундації “КультурКонтакт” (Відень (Австрія), 2002)

член журі театрального фестивалю “Боннер Бієнналє” (з 2000)

стипендіат Фулбрайтівської програми (2005-2006)

стипендіат Літературного Колоквіуму міста Берліна (Німеччина, 2009)

фіналіст літературної нагороди Angelus (2007)

член Білоруського ПЕН-клубу

Бібліотека ліцею щиро запрошує користувачів до книгозбірні ознайомитися із поетичними та прозовими творами Олександра Ірванця.

Ювіляри_2021_року: Ернст Теодор Амадей Гофман

/Files/images/bbloteka/142361568_854412425392751_287678767404453774_n.jpg 24 січня 1776 року народився Ернст Теодор Амадей Гофман, німецький письменник. Знаменитий романтик мав універсальні здібності в різних сферах мистецтва: автор першої німецької романтичної опери, диригент, професійний музичний критик, театральний декоратор, письменник, музикант, блискучий юрист, графік. Дивовижним є не те, як різноманітні здібності могла уособлювати одна людина, а як у кожній галузі Гофман проявив надзвичайно високий професіоналізм. Іван Франко вважав, що "глибина психологічної обсервації Гофмана межує з ясновидінням…"

Бібліотека ліцею щиро запрошує користувачів познайомитися із творчістю знаменитого німецького романтика, завітавши до книгозбірні 25 січня. Книги Гофмана чекають свого читача!

Літературний календар: Павло Тичина

/Files/images/bbloteka/141903117_853884342112226_5390627498282722806_n.jpg Сьогодні, 23 січня, виповнюється 130 років з дня народження Павла Тичини, українського поета, перекладача, громадського діяча.

Цікаві факти з життя і творчості письменника

народився поет у багатодітній родині с.Піски, що на Чернігівщині

навчався в земській початковій школі, а у дев'ятирічному віці - співак архієрейського хору при Троїцькому монастирі

навчався в Чернігівському духовному училищі (навчав нот майбутнього хорового диригента Григорія Верьовку)

Павло Тичина мав досконалий музичний слух і грав на фортепіано, кларнеті, бандурі, гобої

поет досить вправно малював: навчався у художній школі у Михайла Жука (планував вступати до Петербурзької художньої академії)

музиці та живопису своє життя Павло Тичина не присвятив, проте любов і хист до цих видів мистецтва філігранно проявив у віршованому слові

перші вірші позначені 1907 роком

вперше друком вийшов вірш Тичини "Ви знаєте, як липа шелестить" 1912 р. у журналі "Літературно-науковий вісник"

перше видання поезій - "Сонячні кларнети" (своєрідна українська версія символізму і вимальовується неповторний стиль Тичини, який отримав власну назву – "кларнетизм")

поезія Павла Тичини вражає майстерністю художнього слова, мелодикою (окремі поетичні твори Тичини стали піснями). Пейзажна лірика поета "малює" перед нами, читачами, неймовірні картини природи, а інтимна лірика - напрочуд ніжна, трепетна, хвилююча, грає різнобарв'ям почуттів кохання – від захоплення до болю; громадянська – контрастна.

наступними друкованими виданнями були: "Плуг", "Вітер з України", "Замість сонетів і октав", "Чернігів", інші.

Павло Тичина працював у редакціях газет і журналів, у статистичному бюро, помічником хормейстера у театрі Миколи Садовського, завідувачем літературної частини Першого державного драматичного театру УСРР.

у свій час став доктором філологічних наук, академіком АН УРСР, головою інституту літератури АН України, головою Верховної Ради УРСР.

Завдяки його діяльності, фактично на кілька десятиліть було припинено русифікацію України.

1943-1948 рр - Павло Тичина очолював Міністерство освіти УРСР. На прохання учнів і вчителів часто надсилав у школи підручники і необхідну літературу. При цьому, Міністр освіти витрачав власні кошти, які отримував за свою літературну діяльність

У роки сталінських репресій, коли було знищено 3/4 українських письменників, поет вцілів ціною компромісу із власною совістю і талантом (з-під його пера народилися "партійно витримані" збірки поезій, а вірші, сповнені щирої любові до України, писав у шухляду...

свої твори Павло Тичина писав виключно олівцем

незважаючи на популярність, матеріальне становище поета довгий час залишалося скрутним (1921 році П.Тичина був вимушений влаштуватися на роботу в київську дитячу бібліотеку ім.Т.Г.Шевченка

поет самотужки досконало опанував майже 20 іноземних мов (зокрема — вірменську, грузинську, арабську, турецьку, єврейську і дав з них цінні поетичні переклади). На сьогодні збереглися переклади Павла Тичини українською мовою із сорока мов світу

поет любив, цінував і збирав книги. Власна бібліотека поета нараховувала близько 20 тисяч екземплярів

Бібліотека ліцею щиро запрошує користувачів до книгозбірні на виставку-презентацію "Неперевершений лірик - Павло Тичина", яка діятиме із 25 січня та перечитати зимовими вечорами такі знайомі до щему поетичні твори поета...

День Соборності України!

/Files/images/bbloteka/141844653_853199412180719_6343789227152240126_n.jpg Шановні колеги та користувачі книгозбірні ліцею! Бібліотека щиро здоровить із прийдешнім державним святом - Днем Соборності України!

День Соборності - свято єдності українського народу, фактор творення успішної суверенної держави. Національна пам'ять українців як нації тісно пов'язана із захоплюючою історією, безцінною культурою і пам'ятками, дивовижним етносом, багатющою спадщиною українського народу та спроможністю протистояти зовнішнім загрозам цілісності, єдності і суверенності. Це історична пам'ять, яка нагадує нам, що ми цілісна нація: від сходу до заходу, з півночі до півдня ми одне ціле і свобода для нас - життя!

Любі друзі! Бібліотека рекомендує: читаємо книжки - вивчаємо історію України

Слава Україні!

Слава їїГероям!

День пам’яті "кіборгів"

/Files/images/bbloteka/139574583_849924575841536_1751247002271299032_n.jpg 16 січня, в Україні відзначають День пам’яті "кіборгів", які захищали Донецький аеропорт з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року.

"Кіборги" - українські військовослужбовці і добровольці, які з неймовірною відвагою, стійкістю і незламністю тримали оборону Донецького летовища. "Кіборги" показали світові, що ми нація нескорених! Нація, яка здатна вистояти в таких нелюдських умовах: 242 дні нескорені захищали аеропорт.

Пам'ятаймо про тих 200 українських військових, які журавлиним ключем відлетіли до "Небесної сотні", про 300, які зазнали поранень...

Вічна пам'ять усім, хто віддав своє життя за Україну!

Бібліотека ліцею рекомендує під час карантину, віддаючи шану пам'яті "кіборгів", познайомитися ізкнигами, в яких документально описано героїзм українських патріотів.

Календар знаменних і пам'ятних дат

/Files/images/bbloteka/139584377_849352549232072_7195473168431348826_n.jpg 15 січня, 150 років тому, народилася людина яка жартома говорила: "легше буде сказати, яких мов я не знаю", адже цифра коливається від 60 до 100! Ви вражені? Тож знайомтесь, ця людина -Агатангел Кримський, один із найвидатніших мовознавців світу, вчений-орієнталіст світового рівня, спеціаліст з арабістики, тюркології та іраністики. Цей працелюб залишив після себе понад тисячу наукових праць. І що цікаво, що А.Кримський не мав і краплинки української крові, але почувався українцем.

Походив Агатангел Кримський з міжетнічної родини: батько - білоруський міщанин (татарин), мати - польсько-литовська шляхтичка. Любов до української мови йому прищепили Павло Житецький (мовознавець) та Михайло Драгоманов ще у колегії Павла Ґалаґана, де А.Кримський навчався підлітком. Вчений був переконанний, що українська мова сформувалася не в ХIV столітті, як пропагувала радянська наука, а ще в ХІ, із спільнослов’янської, заявивши про себе вже тоді "як цілком рельєфна, цілком означена, яскраво-індивідуальна одиниця". В часи Російської імперії Агатангел говорив виключно українською і французькою мовами, чим дражнив своє оточення. У розмові не раз підкреслював своє цілковито неукраїнське походження, але стверджуав: "Я родивсь і виріс на Вкраїні та й українізувався".

З 1918 року Агатангел Кримський постійно проживав у Києві, де працював секретарем Української Академії наук, заснованої гетьманом Павлом Скоропадським. Окрім іншого, Агатангел Кримський залишив по собі унікальні дослідження української мови, які виклав, зокрема, у працях "Українська граматика", "Нариси з історії української мови".

Єдиним, так і нереалізованим коханням А.Кримського, за здогадками дослідників, була Леся Українка, про що свідчить їх тепле і дружнє листування та натяки Павла Тичини в поезії, написаній до 60-ліття Агатангела Юхимовича, у якій йшлося про "вічно мрійливу Лесю Українку". До речі, Леся Українка присвятила своюдраму "В катакомбах" - "шановному побратимові А.Кримському". Бібліотека ліцею запрошує своїх користувачів довгими зимовими вечорами переглянути данудраму, можливо щось нове відкриєте для себе, тим більше, що скоро ювілей "Дочки Прометея"...

В 70-х роках минулого століття ООН, з питань освіти, науки і культури, внесла ім'я Агатангела Кримського до переліку видатних діячів світу.

Календар знаменних і пам'ятних дат України

/Files/images/bbloteka/138565887_848728449294482_7677856150576740167_n.jpg 14 січня відзначається Новий рік за старим стилем і день Василя Великого. Українці шанують святого, як покровителя землеробства. Тому традиційним обрядом було засівання і щедрування.

Спробуймо пригадати видатних людей: політиків, військових, державних діячів, письменників, вчених, співаків, спортсменів. яких об’єднує ім’я – ВАСИЛЬ.

Василь Тютюнник (1890 - 1919) – командир Армії УНР у 1919 році.

Василь Чучупак (1895 - 1920) – військовий і громадський діяч часів Української революції, головний отаман Холодноярської Республіки.

Василь Вишиваний (1895 - 1948) (Ерцгерцог Вільгельм Франц Йозеф Карл фон Габсбурґ-Лотаринзький) — український військовий діяч, політик, дипломат, поет, австрійський архікнязь династії Габсбурґів, полковник Легіону Українських Січових Стрільців. Свідомо обрав належність до української нації.

Василь Липківський (1864 - 1937) – український релігійний діяч, церковний реформатор, проповідник, педагог, публіцист, письменник і перекладач.

Василь Стефаник (1871 - 1936) — український письменник, майстер експресіоністичної новели, громадський діяч, політик; посол Австрійського парламенту від Королівства Галичини та Володимирії. Автор збірок "Синя книжечка", "Камінний хрест".

Василь Симиренко (1835 - 1915) — український промисловець, інженер-конструктор та технолог у галузі цукроваріння, визначний меценат української культури, видавець, син Федора Симиренка, серед українського громадянства відомий як "Великий Хорс"; член Київського товариства старожитностей і мистецтв.

Василь Стус (1938 - 1985) — український поет XX століття, перекладач, прозаїк, мислитель, літературознавець, правозахисник, борець за незалежність України в XX столітті. Один із найактивніших представників українського дисидентського руху. Лауреат Державної премії ім. Т.Шевченка, Герой України.

Василь Симоненко (1935 - 1963) — журналіст, поет-шістдесятник, Лауреат Шевченківської премії у галузі літератури (1995), удостоєний посмертно.

Василь Омелянович Макух (1927 - 1968) — учасник українського руху опору в СРСР. Воїн УПА. 5 листопада 1968 року, на знак протесту проти комуністичної тоталітарної системи та колоніального становища України, політики русифікації та агресії СРСР проти Чехословаччини, здійснив акт самоспалення на Хрещатику у Києві.

Василь Барка (1908 - 2003) — український письменник, поет, прозаїк та перекладач. Автор роману "Жовтий князь".

Василь Зінкевич — український естрадний співак, народний артист України, лауреат Шевченківської премії, Герой України. Чимало пісень у його виконанні увійшли до золотого фонду української музики XX століття.

Василь Вірастюк — український актор, силач, заслужений майстер спорту України та володар титулів "Найсильніша людина України" та "Найсильніша людина світу". Член збірної України, яка виборола титул "Найсильніша нація світу" у 2003-2004 рр.

Василь Шкляр — український письменник, політичний діяч. Один із найвідоміших і найбільш читаних сучасних українських письменників. Літературні оглядачі називають його "батьком українського бестселера".

Бібліотека ліцею віншує всіх Василів з Днем Ангела! Мудрості, життєвої наснаги, гармонії та міцного здоров’я.

Літературний календар: Джек Лондон

/Files/images/bbloteka/138121005_847326059434721_2737922804457457111_n.jpg Сьогодні, 12 січня, прогресивне людство відзначає 145-ту річницю з дня народження Джека Лондона, американського письменника-реаліста.

За своє коротке життя (40 років) Джек Лондон встиг зробити чимало: був мандрівником, залишив чудову літературну спадщину нащадкам та велику кількість творів пригодницького характеру присвятив дітям.

Бібліотека ліцею радить прочитати чи перечитати книги неперевершеного майстра слова Джека Лондона, які є у книгозбірні:

Літературний календар: Карел Чапек

/Files/images/bbloteka/137216207_845971546236839_8271023942894090284_n.jpg 9 січня - день народження Карела Чапека, найвідомішого чешського письменника ХХ ст., драматурга, казкаря, прозаїка, фотографа і фантаста.

1936 рік - К.Чапек номінант на Нобелівську премію з літератури.

Засновник і перший голова Чехословацького ПЕН-клубу.

К.Чапек - автор великої кількості творів за різними темами і жанрами: від дитячих казок - до філософських детективів.

Василь Симоненко

/Files/images/bbloteka/137235175_845303619636965_7803055772830579508_n.jpg Ювіляри 2021 року 8 січня 1935 року, у невеликому селі Біївці, Лубенського району, що на Полтавщині, в сім‘ї колгоспників, народився майбутній поет, журналіст -Василь Симоненко, один із найвідоміших представників покоління "шістдесятників". Виховували Василя Симоненка дідусь та мама, яка ніколи не сварилася за книжки, що їх хлопець читав зранку до вечора: при сонці, коли підпасенком ганяв череду і при каганці, коли вечорами гриз граніт науки, виборюючи золоту шкільну медаль. П’ять класів закінчив у Біївцях, а решту - у сусідніх селах Єнківцях і Тарандинцях, до яких доводилося йти 9 км в один бік.

1952 року, після закінчення школи із золотою медаллю, вступив на факультет журналістики Київського університету (водночас із Василем Симоненком навчалися - Юрій Мушкетик, Микола Сом, Валерій Шевчук, Борис Олійник). Під час навчання пише вірші, стає членом літературної студії.

1957 року, після закінчення університету, працює в обласних газетах "Черкаська правда", "Молодь Черкащини", згодом - кореспондентом "Робітничої газети" в Черкаській області. Саме там він зустрів і майбутню дружину Люсю.

1962 року, разом з Аллою Горською та Лесем Танюком, виявив місця поховань жертв сталінських репресій (розстріляних патріотів України органами НКВС) на Лук‘янівському та Васильківському цвинтарях та у Биківні (про останнє було зроблено заяву до міської ради). Намагався розкрити і донести до широкого загалу жахливі злочини Сталіна і сталінського режиму проти народу України. Відтоді поет і до кінця свого життя був під прицільним наглядом КДБ.

Влітку 1963 року поета було жорстоко побито працівниками міліції залізничної станції м.Сміла. На думку друзів поета, це було не випадковим побиттям. Відтоді поет почав скаржитися на самопочуття, адже стало погіршуватися здоров‘я. З весни 1963 року хвороба Василя Симоненка загострилася, а до лікарні звернувся лише на початку вересня. Невдовзі лікарі повідомили родині жахливий діагноз - рак нирок. Зробили операцію, але безрезультатно. Поет помер у черкаській лікарні 14 грудня 1963 року, похований в Черкасах.

За життя поета було видано лише одну його збірку - "Тиша і грім". Протягом короткого життя, Василь Симоненко написав велику кількість поезій, провідна тема яких - щира любов до рідної землі, відповідальність за її долю; новели, були спроби створити кіносценарій із студентського життя; автор статей на тему театру і літературних рецензій, створив три казки для дітей і дорослих.

Протягом п‘ятнадцяти років влада забороняла видання творів Василя Симоненко, підготовлене видавництвом "Молодь": "Вибране" поета розсипали й по живому "шматували". З неймовірними труднощами друзям поета доводилося "пробивати" у світ кожну його книжку. З часом, завдяки їх настирним клопотанням і зусиллям, читач дістав змогу познайомитися із творами поета у "Земному тяжінні" (1964), збірці новел "Вино з троянд" (1965), "Поезії" (1966), "Избранная лирика" (1968), "Лебеді материнства" (1981), томі "Вибрані поезії" (1985). Вірші Василя Симоненка увійшли у збірку поезій таких відомих поетів як Ліна Костенко, Олександр Олесь, Василь Стус.

Василя Симоненка важко уявити старим. Він не встиг зістаритися, навіть "подорослішати" до першої сивини. Передрікаючи власну смерть у 30 років, поет пішов із життя у 28...

У рідному селі, Біївці, збереглася старенька хатина, де жила родина Симоненків, на сьогодні - там сільський музей найвідомішого земляка - Василя Симоненка.

Одним з найвідоміших творів Василя Симоненка вважається твір "Лебеді материнства". А ви знайомі з цією поезією? Які враження від цього вірша-гімна? Поділіться враженнями в коментарях

Музейні гостини

/Files/images/bbloteka/132320283_835184613982199_3563397305072276829_o.jpg В народі говорять: "Зима прийшла і празничків привела". Дійсно, взимку, майже щодня, свято. Традиційні зимові свята розпочинаються 4 грудня зі свята "Введення у храм Пресвятої Богородиці", а завершуються Масляною (тиждень перед Великим постом).

Саме святам зимового циклу присвячені музейні гостини "Введення прийшло - свят торбинку принесло", які організували члени краєзнавчої світлиці "Отчий світильник", що діє при бібліотеці ліцею.

Гостини пройшли у музеї народознавства пізнавально, цікаво і змістовно, в атмосфері щирості і свята

Бібліотека ліцею щиро здоровить із прийдешніми святами: Новим 2021 роком та Різдвом Христовим! Міцного здоров'я, любові, радості й добра у кожну родину, домівку; гармонії, натхнення, позитиву і креативності в роботі та й надалі сіяти в душах молоді Добре, Мудре, Вічне!

/Files/images/bbloteka/131448653_834631924037468_3874529110406328883_o.jpg

P.S. Новорічна фотозона для поціновувачів книги

ФОТОЗВІТ

/Files/images/bbloteka/131974721_834623887371605_2887034074103574942_o.jpg В рамках Всеукраїнського тижня права, у бібліотеці ліцею, пройшла декада права "Закон і право - для всіх єдині!", яка включала цикл виховних заходів:

виставка-огляд "Із історії формального права України"

експрес-інформація "Біблійні заповіді як першоджерело морально-правових законів духовної свободи"

бібліохвилинка "Із історії прав людини"

зустріч із юристом "Знаємо і реалізовуємо свої права"

Дані заходи сприяють підвищенню рівня правової культури користувачів, інформованості їх про свої права, обов'язки та відповідальність згідно чинного законодавства України та Декларації ООН про права дитини, адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки.

#ПРОБНЕ_ЗНО_2021 #ГОТУЄМОСЬ_ДО_ЗНО

/Files/images/bbloteka/130754697_3645184032237115_8585177834036916888_o.jpg

Екскурсія до місцевого музею Соснового

/Files/images/bbloteka/131068923_825905778243416_4399261654822732331_n.jpg В рамках Проєкту HealthуChallenge2020, бібліотека ліцею організувала для своїх користувачів екскурсію до місцевого музею Соснового, де спільно із відомим на Березнівщині краєзнавцем Олександром Сосночиком, провели краєзнавчий урок-подорож "Надслучанська Швейцарія" - перлина Полісся". В ході уроку молоді люди, а це іногородні здобувачі освіти, дізналися історію заснування селища, етапи розвитку, міфи і легенди. Переглядаючивідеопрезентацію краєвидів "Надслучанської Швейцарії" і "Соколиних гір", користувачі пригадали свої осінні подорожі до Ландшафтного парку урочищами і ярами, скелястими берегами р.Случ, відвідували плантації Азалії Понтійської і зонтикоподібних папоротей, вічнозелених мохів та побачили залишки Льодовикового періоду - "скандинавське" каміння.

Академік П.А.Тутковський вважав, що "Полісся і надалі залишається легендарною країною, незвіданою областю".

Проєкт #HealthуChallenge2020

/Files/images/bbloteka/129719145_822519888582005_9156402947105622456_n.jpg "Пізнай свій край, себе, свій рід, свій нарід, свою землю - і ти побачиш свій шлях у життя" /Г.Сковорода, український філософ/. Цими словами розпочався краєзнавчий урок-екскурс "Соснівщина - мальовнича частина Рівненщини", який у спільному діалозі користувачів оповів історичні аспекти заснування рідного селища, його культурні надбання, спільно пригадалисяміфи, легенди і перекази, наукове підгрунтя досліджень і спогадів "батька історії" Геродота та сьогодення Соснового-Людвиполя, "Надслучанської Швейцарії" та "Соколиних гір", ландшафтного парку...

Мета: краще пізнання рідного краю, його історії та культури

Міжнародний день інвалідів

/Files/images/bbloteka/130051127_822508805249780_195776798152041014_n.jpg Щороку, 3 грудня, у світі відзначають Міжнародний день інвалідів. Мета:посилити увагу до проблемінвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей цієї категорії у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов'язки виявляти турботу і милосердя до людей із особливими потребами.

Бібліотека ліцею організувала для користувачів бібліотечний урок (з елементамибібліографічного огляду) "Бібліотерапія - книги, що дарують радість" (Бібліотерапія - психологічна допомога, зняття душевного стресу і лікування людей, в основі якого лежить читання нимикнижок певного змісту і тематики)

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Мета: привернути увагу суспільства до цієї хвороби.

/Files/images/bbloteka/128038536_820434975457163_1010155567368463173_n.jpg Червона стрічка, співчуття і надія на майбутнє: що потрібно знати про ВІЛ/СНІД?

Бібліотека ліцею організувала для своїх користувачіввиставку-застереження "ВІЛ/СНІД: дослівно про проблему" таБібліохвилинку із елементами профілактично-просвітницького круглого столу "ВІЛ/СНІД: знати, щоб жити" (дані заходи входять до Тижня Милосердя, що проходить у бібліотеці).

Сьогодні відверто говорили про загрозу для людства - ВІЛ/СНІД, яка швидкими темпами охоплює планету,способи передачі небезпечної хвороби, про доцільність виховних профілактичних заходів в освітніх закладах, авторитет і вплив родинного виховання, дискримінацію по відношенню до людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, про подолання стереотипів, котрими досі живе наше суспільство, методи профілактики інфікування та про переваги раннього тестування на це захворювання. Пригадали відомих людей, які борються із цією хворобою

Світла пам'ять тих, хто залишився у 1932-1933 рр...

/Files/images/bbloteka/128519037_817922705708390_254386893537261830_o.jpg Ми, українці, нащадки і спадкоємці багатовікового досвіду предків - це і одвічна мудрість, і страждання, перемоги і падіння, велике щастя і страшне горе. Слова "голод", "голодомор" - викликають у кожного українця почуття незагоєного болю, ятрять рани душі та серця на підсвідомому рівні. Можливо, це генетична пам’ять… пам'ять нації...

Маштаб трагедії 1932-1933 рр вражає і до сьогодні... Це - невимолений біль нашого народу, незагоєна рана України, одна із "білих" сторінок нашої історії.

Над полем, здибленим у золотім ярінні,

Над зерном, міченим печаттю вищих проб, -

Ви думали про те, чому на Україні

Від голоду вмира одвічний хлібороб?

Виникає одне-єдине запитання - чому? Чому, у житниці Європи, від голоду, в страшних муках, помирали хлібороби, вимирали села?

Історія і життя нагадують, щоб ми замислилися над причинами цієї національної катастрофи та зробили висновки з цього найжорстокішого уроку історії.

Бібліотека ліцею, вшановуючи пам'ять "убієнних" голодом 1932-1933 рр, провела для користувачів тиждень скорботи "На колінах стою перед вами - сповідаю жалобу сумну...", який включав:

виставку-пам'ять "З Янголом на серці..."

бібліохвилинку із елементами презентації "Голодомор. Розсекречена пам'ять..."

літературно-історичний урок "Тема Голодомору 1932-1933 рр в літературі"

Певна, що матеріали виставки - історико-документальні книги, копії документів із архівів, дослідження науковців, роздуми письменників і поетів, вражаючі свідчення та спогади очевидців – все це допоможе нам відтворити події тих страшних часів і доторкнутися часточкою серця до маштабної трагедії нашої багатостраждальної країни.

Сьогодні, 28 листопада, скорботна дата для всієї України – День пам’яті жертв голодоморів. Сьогодні, о 16-00 год., в кожному будинку, квартирі, на підвіконні, запалімо свічку пам’яті і схилімо голови в скорботі…

Вести здоровий спосіб життя - це модно!!!

/Files/images/bbloteka/128110246_817411335759527_7609805905258937454_n.jpg Здоров'я - дивовижний скарб, найвище благо, яким Бог наділяє людину при народженні. І ми, впродовж всього життя, із вдячності за дар життя, зобов'язані вести здоровий спосіб життя, щоб в подальшому продовжувалося життя на планеті.

Здоровий спосіб життя, що це? Під цим ми розуміємо оптимальний режим роботи і відпочинок, збалансоване харчування,достатньо рухова активність, дотримання правил особистої гігієни,загартованість, відсутність згубних звичок,любов до людей та позитивне сприйняття життя. Практика показує, що здоровий спосіб життя дозволяє бути до глибокої старості здоровим психічно, морально і фізично.

Саме темі здорового способу життя був присвячений усний журнал (із елементами бібліографічного огляду літератури) "Гармонізація здоров'я - ключ до щастя", що пройшов у бібліотеці ліцею в рамках Проєкту #HealthyChallenge2020

Вести здоровий спосіб життя - це модно!!!

Тиждень робітничої професії "Кухар; кондитер"

В рамках тижня робітничої професії "Кухар; кондитер", що проходив у ліцеї, бібліотека ліцею презентувала користувачам:

/Files/images/bbloteka/127614417_815695482597779_626636342235700751_o.jpg *книжкову виставку-огляд "Книжковий калейдоскоп смачної професії"

*виставку-меню "Літературне меню: 8 гастрономічних уподобань героїв відомих творів художньої літератури"

*презентацію нового підручника "Кулінарна справа. Технологія приготування їжі" /Т.М.Стахнич, О.М.Пахолюк/

Тиждень пройшов творчо, змістовно і цікаво, адже "як живопис і музика, так і кухня - це мистецтво. Живопис вабить очі, музика - слух, а кулінарія - смак" /Андре Моруа, французький письменник/

"Революція Гідності: історія і сьогодення"

/Files/images/bbloteka/127539946_815661969267797_3371350224805719556_o.jpg До Дня Гідності і Свободи бібліотека ліцею підготувала для користувачів Бібліохвилинку "Революція Гідності: історія і сьогодення" та тематичну інформаційно-документальну виставку-пам'ять "Події, що змінили долю України".

Цей день потрібно пам'ятати, адже свобода і гідність стали найціннішим надбанням для українців. За це боролися наші пращури, за це ми воюємо і сьогодні...

"Книги, які допоможуть позбутися осінньої депресії".

/Files/images/bbloteka/126863454_812363799597614_4139527749703967149_o.jpg

В рамках Проєкту #HealthyChallenge2020, бібліотека ліцею для користувачів організувалакнижкову виставку-рекомендацію "Книги, які допоможуть позбутися осінньої депресії".

Мета: формувати у користувачів моральну стійкість, виваженість та гідність за допомогою книги і читання; сприяти подоланню важких "душевних" моментів: нудьги, ностальгії, осінньої депресії, стресу, відчаю, ін.

Бібліотека пропонує книги, які допоможуть відволіктися від похмурої погоди за вікном і які чудово виконують функцію антидепресантів.

Читаймо, насолоджуймося художнім словом і отримуймо чудовий настрій!

Марґарет Мітчелл

/Files/images/bbloteka/125373706_809038119930182_6544473226242415256_o.jpg З нагоди ювілею письменниці, бібліотека ліцею організувала для користувачів:

* виставку одного автора "Історія одного життя і однієї книги"

* Бібліохвилинку "Маргарет Мітчелл і її вічний роман".

76-річниця визволення України від нацистських окупантів

З нагоди 76-річниці визволення України від нацистських окупантів, у бібліотеці ліцею відбулися інформаційно-просвітницькі заходи:

/Files/images/bbloteka/125779057_809031086597552_8020488149521082640_o.jpg * виставка-пам'ять "Визволення України: тернистий шлях і героїчний подвиг"

* літературно-історичний екскурс "В книжковій пам'яті - миттєвості війни"

* Бібліохвилинка "Історична довідка про події 1944 року".

Проведені заходи дають змогу юному поколінню дізнатися про ті страшні події та битви за визволення України, про мільйони українців, які стояли до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками і кому судилося повернутися живими...

"Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п'янить!"

/Files/images/bbloteka/125923699_809110596589601_9096747742235880332_n.jpg Відзначаючи день української писемності та мови, бібліотека ліцею організувала для своїх користувачів тиждень рідної мови "Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п'янить!" (тематична виставка-присвята "Вертайся рідна мово, у серце народу, у душу Вкраїни", дискусія "Рідна мова - роду нашого основа", презентація-екскурс "Українська писемність: від Нестора-Літописця до ХХІ століття", експрес-інформація "Неймовірні факти про українську мову").

Заходи такої тематики підкреслюють велич, красу рідного слова, навчають любити, поважати свій народ, свою землю, свою державу. Адже, під час даних заходів, користувачі поринули у чарівний світ рідного слова, обговорювали спірні питання, вправлялися у знанні солов'їної і розважалися. Для всіх нас, українська мова - це мова матері, пращурів; мова колискової, краси і величі слов'янства, насолода серця і душі, тому й намагаймося її вивчати, вдосконалювати і плекати, бо мусимо нащадкам її передати.

Українська мова - мова великого народу і великої культури!

13 листорада виповнилося 170 років від д.н. Роберта Стівенсона, відомого англійського письменника, автора пригодницьких книг.

/Files/images/bbloteka/119843570_762110747956253_2582080285063830110_n.jpg Бібліотека ліцею запропонувала користувачам поринути у світ пригод, організувавши Бібліохвилинку про життєвий і творчий шлях письменника "Король пригод - Роберт Стівенсон" тавиставку-подорож "Романтика пригод і подорожей від Р.Л.Стівенсона"

Літературний календар: Іван Бунін

/Files/images/bbloteka/122556751_789734235193904_6298086486251202462_o.jpg 22 жовтня 2020 року весь освітчений світ відзначає 150-річчя від д.н. знаменитого російського письменника і поета, Нобелівського лауреата Івана Буніна, життя і творчість якого тісно пов'язані із Україною. Його називають ювеліром слова, прозаїком-живописцем, генієм російської літератури і найяскравішим представником "Срібної доби".

Бібліотека ліцею приєдналася до вшанування, організувавши для користувачів Бібліохвилинку "Іван Бунін і Україна" та виставку-календар "Живописець слова - Іван Бунін"

"Поезія єднає серця" та виставку-календар "Борис Олійник: Вірю в пам'ять і серце людське"

22 жовтня 2020 року відзначається 85 років від д.н. Бориса Олійника — українського поета, публіциста, перекладача, громадського діяча.

/Files/images/bbloteka/122181220_788789701955024_7481372807295044512_o.jpg Бібліотека ліцею долучилася до вшанування, організувавши для користувачів Бібліохвилинку "Поезія єднає серця" та виставку-календар "Борис Олійник: Вірю в пам'ять і серце людське".

Цікава інформація про Бориса Олійника:

* у 1987—2017 рр - голова Українського фонду культури

* Герой України

* Почесний академік Академії мистецтв України

* дійсний член НАН України

* член правління Національної спілки краєзнавців України

* голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка

* дебютував у літературі 1959 року книжкою-нарисом "За Північним Дінцем"

* 1962 рік - перша збірка віршів "Б’ють у крицю ковалі"

* творчий спадок Бориса Олійника – 40 книг віршів, есе, статей, які перекладались багатьма мовами

* основний жанр – поетичний, виступав також у публіцистиці.

В історії української літератури ім’я Бориса Олійника стоїть поряд з іменами Василя Симоненка, Ліни Костенко, Івана Драча, Дмитра Павличка, Віталія Коротича, Миколи Вінграновського та багатьох інших їхніх ровесників, чиї творчі пошуки формували літературне покоління “шістдесятників” з їхніми злетами та поривами за залізні рамки “соціалістичного реалізму”

#БІБЛІОТЕКА__РЕКОМЕНДУЄ

/Files/images/bbloteka/122184892_787524182081576_8411038660591935042_n.jpg Плохій, С. Ялта. Ціна миру / Сергій Плохій. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 412 с.

Третє лютого 1945 року... До вілл поблизу чорноморського курорту Ялта прибули два найпотужніші лідери демократичного світу — Рузвельт і Черчіль. Вони називали себе аргонавтами, які дісталися чорноморського узбережжя, щоб відібрати золоте руно у дракона, що ніколи не спав. Золотим руном мало стати завершення війни, а драконом був господар маєтку, Йосип Сталін. Ця доленосна зустріч визначила стратегію перемоги над Німеччиною та Японією. Проте, роками довкола наслідків Ялтинської конференції точаться запеклі суперечки: чи не поклало це початок холодній війні? Чи відповідало американським інтересам наполягання приєднати СРСР до війни з Японією? Хто продав Східну Європу? Чи дійсно західні лідери могли змінити в Ялті хід історії? Спираючись на нещодавно розсекречені радянські документи, неопубліковані щоденники, листи й протоколи зустрічей, Сергій Плохій не просто дає відповіді на ці запитання, а й ставить нові, не менш гострі та провокативні

Книга року - 2020...

Довгі списки Книги року ВВС 2020

Дорогі колеги, бібліотекарі, любителі "почитати", поціновувачі книги! Зі святом - Всеукраїнським Днем бібліотек!

/Files/images/bbloteka/2021.02.10 14-30-10.jpg

Презентація вітання

Святкує ювілейний День народження Оксана Забужко

/Files/images/bbloteka/119887058_763214161179245_3928172314953314448_n.jpg Сьогодні, 19 вересня, святкує ювілейний День народження Оксана Забужко, українська поетеса, прозаїк, есеїстка, літературознавець,публічна інтелектуалка.

Саме із ім'ям Оксани Забужко пов'язаний вихід сучасної української літератури на міжнародну арену.

Оксана Забужко – наша сучасниця, відома українська письменниця. Її твори (лірика, оповідання, есе, повісті, романи) вже встигли завоювати любов читачів і визнання критики в Україні та закордоном.

До 60-річчя з д.н. Оксани Забужко, у бібліотеці ліцею, оформлена виставка-календар"Світ сучасної української літератури: Оксана Забужко".

Любі друзі!Бібліотека чекає на перегляд, змістовну дискусію та цікавий діалог.

"Королева детективу - Агата Крісті"

/Files/images/bbloteka/119843570_762110747956253_2582080285063830110_n.jpg Із 14-18 вересня, у бібліотеці ліцею, проходив тиждень детективу, присвячений 130-річниці з д.н. Агати Крісті, англійської письменниці детективного жанру. Користувачі дізналися про життєвий і творчий шлях письменниці, познайомилися із найвідомішими її творами (виставка-персоналія "Королева детективу - Агата Крісті", інформ-досьє "Детективний геній ХХ століття: Агата Крісті", переглянули кінофільми, зняті за романами леді-детектив)

Михайло Коцюбинський

/Files/images/bbloteka/коцюбинський.jpg 17 вересня -день народження видатного письменника, одного із найоригінальніших українських прозаїків - Михайла Коцюбинського (1864 - 1913). В українську літературу увійшов як майстер психологічної прози. Вершинами його художнього стилю вважаються "Fata morgana", "Що записано в книгу життя", "Тіні забутих предків".

За мотивами творів письменника зняли фільми: "Навздогін за долею", "Фата моргана" , "Кривавий світанок", "Пе коптьор!", "Коні не винні", "Дорогою ціною", "Подарунок на іменини", "Татарський триптих" (2004, за мотивами "Кримських оповідань", перший в світі фільм кримсько-татарською мовою), за сюжетом повісті "Тіні забутих предків" Сергій Параджанов створив однойменний фільм, який став одним із світових шедеврів.

Бібліотека ліцею долучилася до вшанування українського Сонцепоклонника, Соняха, організувавши для користувачів вільний доступ до БФ та полички із книгами письменника - "Великий майстер рідного слова - Михайло Коцюбинський".

P.S.Важливе джерело інформації до біографії письменника - це понад 300 листів Коцюбинського до коханої жінки - Олександри Аплаксіної.

Форми масової та виставкової роботи у бібліотеці

/Files/images/bbloteka/2021.02.10 14-16-01.jpg Геокешинг - ("geocaching", від грец. "Geo" - Земля, англ. "Cache" - тайник) - це захоплююча гра, в якій користувачі бібліотеки подорожують, знаходять місця розташування заданих об'єктів, шукають інформації про об'єкти та відповідей на запитання.

Година цікавих повідомлень. Вона може бути тематичного характеру, універсального змісту, присвячена певним особам. Інформація, що прозвучить на заході, має бути цікавою для слухачів, відповідати їх інтересам.

Голосні читання - поширена технологія спілкування бібліотекаря з підлітками. Голосне читання має закріплюватись бесідою, до якої особливо ретельно повинен готуватись бібліотекар. Рекомендується широко практикувати художнє читання, яке допомагає повніше, глибше зрозуміти статтю, сприйняти його емоційно, відчути красу і багатство рідної мови, роздумувати про прочитане.

Гра-обговорення - у ході обговорення користувачі і бібліотекарі говорять не від себе, а від особи взятої на себе ролі, наприклад, автора книги чи героя видання. На перший погляд, гра-обговорення нагадує читацьку конференцію і диспут, однак її мета — привернути увагу до розмови за допомогою користувачів, всіх героїв видання, його автора, критиків. У цьому відображається прагнення бібліотеки зацікавити користувачів проблемою, книгою.

Географічна гра-вікторина "Де це відбувалося" (необхідно на карті позначити місце, де проходило дійство, описане в кількох книгах, титульні сторінки яких розміщені поряд).

Гурман-вечір - аматорів .... жанру - вечір, присвячений певному жанру літератури, підготовлений з урахуванням підкреслення ("смакування") кращих сторін даного жанру.

Демотека – це місце (творчий куточок), де читачі можуть залишити свої власні роботи – "демки" в галузі музики, літератури, фотографії, фільмів, графіки тощо, для того, щоб про них дізнався широкий загал.

День бібліографії – це комплексний захід з популяризації бібліографічних знань, вироблення навиків користування бібліографічними посібниками, бібліографічного пошуку та покращення бібліотечного обслуговування взагалі. Ефективними будуть Дні бібліографії, на яких ведеться популяризація всього ДБА бібліотеки.

День інформації – це комплексна форма бібліографічного інформування, мета якої - надати користувачам інформацію про книги та інші джерела інформації на певну тему або літературу, яка надійшла до бібліотеки протягом певного часу. До програм включають організацію виставок літератури, причому не тільки книг, а й періодичних видань; виставки довідкових та інформаційних видань; проведення бесід, бібліографічних оглядів, переглядів літератури.

Діалог – розмова, бесіда і передбачає розмову, обмін думками між двома особами. Як бібліотечних захід діалог може проводитися між групою юнацтва та запрошеним гостем, наприклад, письменником, художником, лікарем, правознавцем, істориком, військовим, психологом тощо. Розмова відбувається в режимі: "запитання – відповідь", причому взаємно.

Диспут – як метод популяризації літератури передбачає зіткнення різних, протилежних точок зору на одну тему або проблему, що піднімається в художньому творі. Мета диспуту – пошук найбільш вірної оцінки висвітлених в книзі ідей, думок. Читачі під час участі в диспуті вчаться не лише вміло висловлювати свої думки, погляди, але й аргументовано їх захищати.

Екологічний екстрім - "екстрім" - крайність. Захід на якому подається інформація про екстремальні екологічні проблеми людства. Особлива увага приділяється популяризації творів екологічної спрямованості. Доцільне тут використання творів письменників-фантастів (Рея Бредбері, Олександра Бєляєва, Стівена Кінга, Герберта Уельса, Станіслава Лема, українського прозаїка Леоніда Тендюка) у творах яких висвітлюються глобальні проблеми екологічної катастрофи.

Ерудит-конкурс "Чарівний світ пригод". Бібліотекар пропонує користувачам казкову квітку, на кожній пелюстці якої загадки з українських народних легенд і переказів. Читачі відривають пелюстку, і мають відгадати загадку, назвати легенду. Велику кількість літературних ігор бібліотекарі проводять, взявши за основу телевізійні конкурси: "Розумники, розумниці", "Найрозумніший", "Зоряний час", "Брейн-ринг", "Що? Де? Коли?" та ін.

Ерудит-лото – це гра-конкурс, де молодь має наготу перевірити або підвищити свій інтелектуальний потенціал з різних галузей знань (літератури, мистецтв, фольклору, міфології тощо). Мета такого заходу полягає також і в популяризації цікавої довідкової літератури, яку має бібліотека, створенні умов для емоційного, невимушеного спілкування бібліотекаря і читачів. Гра побудована за принципом лото: читачі повинні "підкреслити" відповідь на запитання, тобто вибрати правильну серед запропонованих варіантів.

Естафета - гра, огляд винахідливості, фантазії, гумору, де учасники вигадують один для одного завдання на імпровізацію (вигадати і показати сценку, інсценізацію з якогось літературного твору, передати пантомімою зміст приказок, загадок, прислів'їв та ін.) і по черзі їх виконують.

Жанрова виставка привертає увагу користувачів до літератури певного жанру, зацікавлює, заохочує до читання. Один з варіантів – представити на виставці не тільки твори зазначеного жанру, але й матеріали про його виникнення і засновників, цікаві та маловідомі факти.

Заочна екскурсія або мандрівка має на меті розширити світогляд учнів, поповнити їхній багаж знань, стимулювати пізнавальну активність. Може бути проведена у формі усного журналу, бесіди за "круглим столом", прес-конференції. Сценарій передбачає розробку маршруту і відповідну послідовність дій: вступне слово ведучого, що оголошує мету екскурсії і маршрут, невеликі повідомлення підлітків із переглядом наочності, обговорення, виступи, підбиття підсумків і планування нового маршруту. У ході підготовки учні читають рекомендовану літературу, відвідують пам'ятні місця, готують повідомлення, наочний матеріал (ілюстрації, фотоальбоми, стенди, діафільми ).

Зустріч з актуальною книгою - не обов'язково проводиться з новою книгою, головне, щоб тема її була актуальною для читацької аудиторії. Для зустрічі необхідно підготувати читацьке коло, зустріч повинна пройти як засідання читацького або любительського клубу, але вона обов'язково повинна бути повністю присвячена детальному знайомству з книгою, реалізуючи її науковий, інформаційний та пізнавальний потенціал. Сценарій зустрічі повинен послідовно відображати структуру книги та вимагати стільки частин, скільки в ній розділів (глав). Зустріч ця призвана до залучення інтересу до книги та її вплив на її проблемно-тематичне читання користувачів бібліотеки.

День українського кіно

/Files/images/bbloteka/2021.02.10 14-13-44.jpg 12 вересня - День українського кіно, який щорічно відзначається в другу суботу вересня.

Бібліотека ліцею підготувала виставку-калейдоскоп "З книжкових сторінок - на великий екран". На виставці користувачі ознайомляться із книгами, за якими талановиті режисери зняли свої геніальні фільми: "Тарас Бульба" Миколи Гоголя та "Майстер і Маргарита" Михайла Булгакова (режисер В. Бортко); "Тіні забутих предків" Михайла Коцюбинського (режисер С.Параджанов), "Роксолана" Назарука (режисер Б.Нібієрідзе), "Перехресні стежки" Івана Франка (режисер О.Бійма) та багато інших.

Письменники пишуть книги, сценаристи перетворюють їх у фільми, а режисери ті фільми знімають. Саме книга є першоджерелом для створення екранізації.

#Історична_довідка

●Як відомо з історії, перше українське кіно зняли у вересні 1896 року.

●Місто-родоначальник української кінематографії - м.Харків.

●Перший оператор кіно в Україні - фотограф Альфред Федецький. Він зняв хронікальні сюжети і в грудні влаштував перший показ в Харківському оперному театрі. ●Перша українська кіноактриса - Віра Холодна (переважно знімалася в Одесі).

●У 1928 році в Україні відкрили Київську кінофабрику, яка згодом була названа на честь Олександра Довженка.

● 2003 рік - в Україні діє закон, що регулює розвиток кіноіндустрії в країні.

Фактично це свято є професійним днем працівників кінематографії, але який пересічний громадянин не любить кіно? Вважаєте, що кіно краще дивитися, аніж читати книгу? Звісно, доля правди у цьому є. Втім, якщо ви прагнете зрозуміти фільм глибше, прослідковувати тенденції, впізнавати стиль режисерів за одним кадром, то книги із представленої виставки стануть вам при нагоді.

Бібліотека запрошує користувачів до перегляду!

Виставка діятиме протягом 11 - 16 вересня.

"Олександр Довженко - Гомер ХХ ст"

/Files/images/bbloteka/2021.02.10 14-11-28.jpg 10 вересня, бібліотека ліцею організувала для своїх користувачів виставку-експозицію "Олександр Довженко - Гомер ХХ ст" та Бібліохвилинки "Велич і трагедія генія", присвячені видатному українському прозаїку, кінодраматургу Олександру Довженку. Дані заходи висвітлювали літературну, художню та кіноматографічну спадщину видатного українця, дають уявлення про долю митця та його внесок у розвиток української і світової культури.

"Україна в творчості Олександра Купріна"

/Files/images/bbloteka/2021.02.10 14-09-34.jpg 8 вересня бібліотека ліцею для користувачів підготувала Бібліохвилинку та виставку-презентацію "Україна в творчості Олександра Купріна", присвячені 150-річчю з д.н. Олександра Купріна, відомого російського письменника, життя і творчість якого тісно переплелися із Україною, неповторним і міфічним Поліссям (Сарненщина).

"Творчість Івана Котляревського - енциклопедія українського життя ХVІІІ ст"

/Files/images/bbloteka/2021.02.10 14-06-40.jpg 9 вересня 1769 року у Полтаві народився Іван Котляревський, письменник, поет, драматург, громадський діяч, основоположник сучасної української літератури, автор "Енеїди" (перший твір в українській літературі, написаний народною мовою).

З нагоди уродин визначного українського письменника, у бібліотеці ліцею експонувалася виставка-огляд "Творчість Івана Котляревського - енциклопедія українського життя ХVІІІ ст" та проходили Бібліохвилинки "Вкраїнським словом розпочав співати", які познайомили користувачів із життєвим і творчим шляхом корифея української літератури

Виставка-спогад "Листи у вічність"

/Files/images/2020_/118855166_751412279026100_8079038014049169115_n.jpg 3-4 вересня у бібліотеці ліцею діяла виставка-спогад "Листи у вічність", присвячена світлій пам'яті Василя Стуса, видатного українського поета ХХ століття, прозаїка, літературознавця, перекладача, правозахисника, одного з найактивніших представників українського десидентського руху.

"ІІ Світова війна: перегортає пам'ять сторінки..."

2 вересня бібліотека ліцею презентувала своїм користувачам виставку-пам'ять "ІІ Світова війна: перегортає пам'ять сторінки..."

/Files/images/2020_/118785264_749869045847090_6838583247874685169_n.jpg 2 вересня - 75 річниця завершення ІІ Світової війни. Саме цього дня був підписаний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини - Японії.Дру́га світова́ війна́ — наймасштабніша світова війна в історії людства. Почалася 1 вересня 1939 року і тривала 2 194 дні до 2 вересня 1945 року, коли на борту лінкора "Міссурі" підписано капітуляцію Японської імперії перед союзними державами. ІІ Світова війна широко вплинула на долю людства. В ній брала участь 61 країна (80% населення Землі). Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн. До збройних сил було мобілізовано 110 млн осіб у всьому світі. Загальні людські втрати досягли 50-55 млн осіб, з них загинуло на фронтах - 27 млн.

Як захистити себе від COVID-19

/Files/images/2020_/118705339_749728719194456_5770730973518478004_n.jpg

З 1 вересня для користувачів бібліотеки ліцею діє інформаційно-тематична виставка-застереження "Як захистити себе від COVID-19" та організовується перегляд відеоролика на соціальну тематику "Вчимося жити в час пандемії"

Ліна Костенко – жива легенда сучасності!

/Files/images/2019-2020/1.png 19 березня - виповнилося 90 років від дня народження Ліни Костенко. ”Українська письменниця для багатьох уособлює альтернативну, тобто справжню Україну. Її вірші - не тільки вимовлене, але й вимолене слово.Твори Ліни Костенко потрібно перечитувати у різному віці і кожен раз нам відкривається новий кут зору на минуле, сучасне і майбутнє. Її ім'я - український “знак якості” в літературі”.

Бібліотека ліцею приєдналася до всеукраїнського вшанування видатної поетеси, запропонувавши працівникам ліцею ознайомитися із життєвим і творчим шляхом та поетичним надбанням Ліни Костенко: виставка-портрет “Я вибрала долю собі сама...” та година поезії “Л.Костенко: “Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі”

“Її пісні – як перло многоцінне,

Як скарб серед земних марнот.

Тим паче зараз, при такій війні, -

Що помагає не вгашати духа,

Як не співцями створені пісні ?”

(Ліна Костенко)

Шевченкове слово в віках не старіє...

/Files/images/2019-2020/ТАРАС.png Уже більше століття березневі дні українці називають шевченківськими і вклоняються Кобзареві: в думках, у прочитанні його творів, у присвяченні йому поезій, картин, вистав. До 206-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка бібліотека ліцею підготувала ряд заходів:

• Поезія святої правди: поетичні читання за творами Т.Шевченка

• Слідами Тарасової долі...: тематична виставка

• “Кобзар” - заповіт для українців: виставка-презентація “Кобзарів” різних років видання, наявних у бібліотеці

• Ліцей читає Тараса Шевченка: (спільна робота колективу) відеоролик, який представлено на сайті ДПТНЗ “Соснівський професійний ліцей” та на YouTube.

Тарас Шевченко піднісся до вершин людського духу, до вершин вселюдської любові, бо був найбільшим патріотом України і заповідав нам любити свій народ, плекати свою культуру. Шевченко як явище велике й вічне – невичерпний і нескінченний. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з її буттям продовжується нею, вбираючи в себе нові дні і новий досвід народу, відзиваючись на нові болі й думи, стаючи до нових скрижалів долі. Він росте й розвивається у часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічнім шляху до Шевченка…

"Мова єднає всіх!"

/Files/images/2019-2020/87001788_612529839581012_9142723722245832704_n.jpg

Сьогодні, 21 лютого, викладачі загальноосвітніх предметів Новачок Н.Б., Онищук Л.М., Гунтік К.Ю. та бібліотекар Себа Н.Г. презентували здобувачам освіти презентаційний урок "Мова єднає всіх!"

"Вертайся, рідна мово, у серце народу, у душу Вкраїни"

/Files/images/2019-2020/86857600_612523326248330_1813019035533574144_n.jpg

Сьогодні, 21 лютого, книгозбірня ДПТНЗ "Соснівський професійний ліцей" презентувала для користувачів книжково-ілюстративну виставку-дискусію "Вертайся, рідна мово, у серце народу, у душу Вкраїни" та презентацію "Рідна мова-колискова", присвячені Міжнародному Дню рідної мови.

Знайди хвилинку - дізнайся про новинку

/Files/images/2019-2020/17.-Новинка.jpg

Бібліотека ліцею щиро запрошує здобувачів освіти І-ІІІ курсів завітати до книгозбірні та отримати навчально-методичні посібники та підручники галузевого спрямування.
Бібліотека чекає на вас!

Передзвін зимових свят в бібліотеці

/Files/images/2019-2020/16.-презентація-зимові свята.jpg

Український народ має свої звичаї і традиції, що сформувалися протягом століть і освячені віками. Серед них - зимові, добрі та світлі свята. Вони втілюють наші мрії і надії, радість зустрічі з рідними та близькими, тепло родинного вогнища, любов і турботу про близьких людей.
Цими зимовими днями, з 8 по 20 січня, у бібліотеці ліцею, пройшов серпантин новорічно-різдвяних свят: діяла виставка-інсталяція “З Різдвом Христовим, рідна ненько-Україно!” та підготовлено презентацію “Зимові свята: час див та чудес”.

Підвищення кваліфікації

/Files/images/2019-2020/КУРСИ-1.jpg

Відповідно до листа НМЦ ПТО у Рівненській області від 09.01.2020 № 01-10/06-14, бібліотекар ліцею Себа Н.Г. проходить курси підвищення кваліфікації за заочно-дистанційною формою навчання: з 13.01. - 16.01 (настановна сесія), 16.03 - 19.03 (залікова сесія).

Знання законів - знання прав

/Files/images/2019-2020/15.-Тиждень права.jpg Традиційно, у грудні, ДПТНЗ “Соснівський професійний ліцей” приєднується до проведення Всеукраїнського Тижня права. Бібліотека ліцею, в рамках ліцейного тижня права, запропонувала своїм користувачам виставку-огляд з елементами бібліографічного огляду “Закон і право - для всіх єдині!” (діяла протягом тижня) та дискусію “Права людини в Україні : реальність чи мрія?”(11.12) . Мета даних заходів : підвищення загального рівня правової культури, вдосконалення системи правової освіти молоді, набуття необхідного рівня правових знань, формування поваги до права, забезпечення доступу до джерел правової інформації.

Приємна новина - нові підручники у бібліотеці!

/Files/images/2019-2020/14.-Новинки бібліотеки.jpg

Шановні користувачі! На допомогу освітньому процесу бібліотека ліцею презентує нові підручники для здобувачів освіти ІІ-ІІІ курсів.

Людяність-добро-милосердя

/Files/images/2019-2020/Знімок екрану - 12.12.19 - 12:04:25.png
З 2 - 6 грудня у бібліотеці ліцею пройшов тиждень милосердя “Промінь надії - душі людської доброта”, присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, Міжнародному дню інвалідів та Міднародному дню волонтера. Тиждень включав:
-виставку-застереження з елементами бесіди "ВІЛ та СНІД: дослівно про проблему" (02.12)
-бібліотечний урок з елементами бібліографічного огляду літератури "Бібліотерапія: книги, що дарують радість" (03.12)
-зустріч “В ім”я добра і милосердя” із відомою соснівчанкою-волонтером Кльоф Т.В. (05.12)
Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердність, уміння розділити чужий біль, підтримати у важку хвилину, розрадити в горі й біді - все це в характері нашого народу. Не будьмо байдужими. Одна добра справа для когось із нас - дрібничка, а для когось - мрія, цілий світ… Зробімо перший крок РАЗОМ! Разом до МАЙБУТНЬОГО!

"В ім'я добра і милосердя"

/Files/images/2019-2020/79688724_550535742447089_4984680619297472512_n.jpg

"В ім'я добра і милосердя" - саме під таким гаслом сьогодні у бібліотеці ДПТНЗ "Соснівський професійний ліцей" пройшла зустріч із волонтером Тамарою Василівною Кльоф, приуроченій Міжнародному дню волонтера.
Тамара Василівна розповіла молоді про свій волонтерський шлях, який розпочався далеко за межами України: у м.Брага (Португалія) з початку військових дій на сході України (на той момент вона проживала там понад 15 років). Разом із чоловіком Юрієм прийняли активну участь в організації волонтерського руху із збору коштів для допомоги українській армії. А шлях цей був не легким...
Тамара закликала присутніх творити добро, ділитися із нужденними, допомагати малозабезпеченим, адже ці риси притаманні лише совісним людям. Присутні відмітили, що в цій дивовижній жінці поєднуються: сила волі і цілеспрямованість, терпіння і чіткість думки, і в той же час - доброта, чуйність, милосердя і безкорисність.
Творімо добро, яке повернеться нам радістю, миром і злагодою...

"Щедра осінь святами багата"

/Files/images/2019-2020/DSCN6204.JPG

Осінь - дивовижна пора: природа як досвідчений художник розмальовує усе на своєму шляху золотавими мазками дивофарб. Дні коротшають, а ночі відкривають загадкові містерії обрядів. Осінь - важлива пора в житті українців: збір врожаю, підбивання підсумків. Саме осінній цикл свят замикає річне календарно-обрядове коло.
28 листопада бібліотека ДПТНЗ "Соснівський професійний ліцей" презентувала відкрите засідання краєзнавчої світлиці "Отчий світильник" у формі музейних гостин "Щедра осінь святами багата". Присутні детальніше дізналися про народну та духовну красу і велич звичаїв та обрядів осені. В гостинах взяли активну участь: Яремчук Олександр(#1), Бойчук Адріана, Васильєв Вікторія, Вознюк Катерина (#2), Козак Богдана, Мельничук Марія (#4), Власюк Богдана, Талащук Денис (#13)

Осінь-лірика-Цвєтаєва

/Files/images/2019-2020/70720bf2cc935f34f5db9927ee79029b-0.jpg

26 листопада, в рамках літературно-музичного івенту "Прощальний блюз Осені", бібліотека ліцею, на прохання користувачів, презентувала літературно-музичну шкатулку - “Жінка осені - Марина Цвєтаєва” (із циклу - “У поезії жіноче обличчя”).

Голодомор: Україна пам'ятає, світ визнає...

/Files/images/2019-2020/Знімок екрану - 29.11.19 - 14:22:02.png

День пам'яті жертв голодоморів - спомин про штучний голод, який призвів до смерті мільйонів українців. Це не історична минувшина, це глибока демографічна і духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам'ять, адже це - геноцид українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити цілком чи частково українську націю.
З 20 - 27 листопада в бібліотеці ліцею пройшов скорботний тиждень “На колінах стою перед вами, сповідаю жалобу свою...” на вшанування пам’яті жертв голодомору в Україні 1932-1933 рр., який включав:
-виставку-реквієм "З янголом в серці: ці трагічні тридцять... чорні"
-літературно-історичну годину "Український голодомор в історії і літературі"
Пам’ятаймоболючу українську історичну правду. Ту правду, що пролягла чорною стрічкою через долю українського народу, який боровся за справедливість та волю в нерівних умовах з радянською владою. Відповідною постановою Верховної Ради - Голодомор українського народу визнано геноцидом. За масштабом, жорстокістю, цинізмом та організованістю з боку тодішньої влади і наслідками для майбутніх поколінь, він не має аналогів в історії людства.

День Гідності і Свободи

Майдан живе, і буде жити,
Народ, що волі прагне, не здолать,
Бо правду, як Дніпро, не зупинити,
Бо ми - і спів, і гнів, і мир, і рать. (О.Мороз)

/Files/images/2019-2020/9.-День гідності.jpg

21 листопада в Україні відзначили День Гідності і Свободи. Цей день - це символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Події листопада 2013 року сколихнули, надихнули та активізували українську націю: патріотично налаштовані громадяни врешті-решт зрозуміли, що є українцями, гідним народом власної країни.
Бібліотека ліцею приєдналася до до відзначення Дня Гідності та Свободи,організувавши для користувачів тематичну виставку-огляд “Події, що змінили долю України” та годину спілкування “Прагнення до свободи – вчора, патріотизм і нездоланність – сьогодні, гідна Україна – завтра”.

Декада української писемності та мови

/Files/images/2019-2020/Знімок екрану - 15.11.19 - 15:17:38.png

Традицією у бібліотеці ліцею, з 04 по 15 листопада, в рамках предметного тижня української мови, пройшла декада української писемності і мови “Там, де живе рідна мова, живе український народ”, приурочений Дню української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада. В цей день - день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

З метою підвищення рівня знань здобувачів освіти з української мови та літератури, розширення їхнього світогляду, творчих здібностей, формування внутрішнього світу засобами мистецтва слова, шанобливого ставлення до традицій українського народу, бібліотека презентувала різноманітні заходи:

  • виставка-присвята "Вертайся рідна мово, у серце народу, у душу Вкраїни"
  • презентація "Українська писемність: від Нестора-літописця до ХХІ століття"
  • експрес-повідомлення "Неймовірні факти про українську мову”
  • виставка-персоналія ″Самобутній майстер української сатири і гумору - Остап Вишня″ (до 130 річниці від д.н. Остапа Вишні (1889—1956), українського письменника, сатирика і гумориста)

Радісні новини бібліотеки

/Files/images/2019-2020/Бібліотека-новинка.jpg

Бібліотека ліцею запрошує здобувачів освіти ІІ-ІІІ курсів завітати до книгозбірні ознайомитися та отримати нові надходження: підручники для освітньої підготовки, рекомендовані Міністерством освіти і науки України.

Хай козацька мудрість воскреса щоднини

/Files/images/2019-2020/Знімок екрану_2019-10-18_14-48-05.png

З метою виховання поваги до лицарства рідної країни, із 7 - 15 жовтня 2019 року у бібліотеці ліцею пройшла декада козацтва "Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра!"(присвячений відзначенню свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтвата Дня захисника Вітчизни), яка включала:

  • презентацію книги "Гетьмани і козацькі отамани"
  • книжково-ілюстративну виставку-присвяту "Козацтво - духовна і культурна спадщина України"
  • проєкт “Соснівщина - поліська сторінка українського СХОДУ”

Літературний олімп вересня 2019 року

/Files/images/2019-2020/Знімок екрану_2019-10-18_14-44-15.png

У вересні 2019 року бібліотека для своїх користувачів презентувала цикл Pret-a-porte:

  • виставка-презентація ″Творчість Івана Котляревського - енциклопедія українського життя XVIII століття″ (до 250 річниці від д.н.Івана Котляревського(1769-1838), українського письменника)
  • виставка-персоналія ″Олександр Довженко - Гомер ХХ століття″(до 125 річниці від д.н. Олександра Довженка(1894-1956), українського письменника, режисера)
  • виставка-календар ″Я не співець чудової природи″(до 155 річниці від д.н.Павла Грабовського(1864-1902), українського поета)
  • виставка-портрет ″Джеймс Фенімор Купер - класик пригодницької літератури″ (до 230 річниці від д.н. Джеймса Фенімора Купера(1789—1851), американського письменника)
  • виставка-огляд ″Великий майстер рідного слова - Михайло Коцюбинський″ (до 155 річниці від д.н.Михайла Коцюбинського (1864-1913), українського письменника)
  • виставка-презентація ″Переплились, як мамине шиття, мої сумні і радісні дороги″ (до 90 річниці від д.н.Дмитра Павличка(1929), українського поета)

Незламний лицар правди і свободи

/Files/images/2019-2020/Знімок екрану_2019-09-18_15-45-31.png

Василь Стус - поет, перекладач, літературознавець, правозахисник, один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників; культова постать не лише в українській літературі, а й в державотворенні.

Біографія одного з найяскравіших представників культурного руху шістдесятників викликає багато запитань та не перестає бути цікавою і сьогодні. Під час години читача “Феномен: Василь Стус”, присутні мали змогу не лише поговорити про творчість, переконання, уточнити біографічні дані, а й почути вірші із записом голосу Василя Стуса. Для користувачів бібліотека підготувала і книжкову виставку-спогад “Листи у вічність”, на якій були представлені видання творів поезій В.Стуса, листування поета, біографічні матеріали, спогади сучасників та наукові видання, що присвячені дослідженню творчого шляху поета.

На теренах пам”яті: ІІ Світова війна...

/Files/images/2019-2020/Знімок екрану_2019-09-18_15-42-40.png

ІІ Світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945 року беззастережною капітуляцією Японії. У глобальному військовому конфлікті взяло участь понад 60 країн. До армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 млн солдатів, загальні людські втрати оцінюються від 50 до 80 мільйонів осіб. Основними причинами війни стали політичні суперечності, породжені недосконалою Версальською системою...

До 80-х роковин початку ІІ Світової війни у бібліотеці ліцею підговлено книжкову виставку-огляд ”ІІ Світова війна: перегортає пам”ять сторінки...”.У книжковій експозиції представлені монографії, фотоальбоми, наукові та художні твори, документи, які висвітлюють причини виникнення ІІ Світової війни, відтворюють широку панораму подій від початку війни до її остаточного завершення. Аналітичні та публіцистичні статті презентують дослідження істориків, сучасний погляд на ті драматичні події, спогади учасників війни.

...І проросла державність України, щоб не загинути уже в віках...

/Files/images/2019/Знімок екрану - 30.08.19 - 15:05:15.png

З 21 - 28 серпня у бібліотеці ДПТНЗ “Соснівський професійний ліцей” пройшов тиждень державності ″Україна суверенна: від подиху століть до сьогодення″, присвячений Дню Державного прапора та Дню Незалежності України.

Бібліотека для користувачів підготувала:

  • експрес-повідомлення “Прапор - величний символ Держави”
  • книжкову виставку-хроніку “Україна суверенна: від подиху століть до сьогодення”
  • експрес-подорож “Україна унікальна, Україна надзвичайна: 7 чудес України”

Чорнобиль - біль і смуток України

/Files/images/2019/3-Чорнобиль.jpg Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їхні соціальні, економічні і побутові умови життя.
Щоб глибше зрозуміти весь трагізм становища, в яке потрапили мільйони людей, знайти коріння цього всенародного лиха, в бібліотеці ліцею пройшов тиждень скорботи “Наш вічний біль – Чорнобиль” (22.05 - 26.05). Читачі уважно переглянули слайд-презентацію “Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам”ять...” та ознайомилися з літературою книжкової виставки-реквієму “Чорнобиль: минуле, катастрофа, пам”ятки”.
Велике лихо спіткало нашу землю далекого 1986 року. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Урятований світ - найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі.

Культурна спадщина - запорука національного відродження

/Files/images/2019/2-культурна спадщина.jpg Наша Вітчизна має надзвичайно багату культурно-історичну спадщину. Наш народ дбайливо зберігає витоки своєї культури, залучаючись до неї, щоб осягнути її глибину й отримати незабутні враження. Збережена та належним чином репрезентована культурна спадщина – джерело зростання і духовного розвитку українського народу.
З метою привернути увагу молоді до важливих історичних пам’яток України, культурних об’єктів, що входять до спадщини ЮНЕСКО та нагадати про необхідність збереження нашої культурної спадщини, бібліотека ДПТНЗ “Соснівський професійний ліцей” підготувала для своїх користувачів презентацію “Поряд із сучасним - минуле” та книги про відомі пам’ятки держави: музеї, ікони, картини, монастирі та інші культурні пам’ятки України, які представляють велику історичну, наукову, культурну і мистецьку цінність для народу.

Тиждень книги

/Files/images/2019/Тиждень книги.jpg З метою заохочення учнівської молоді до читання, пропаганди української книги, розвитку естетичних потреб особистості, виховання в підлітків любові до книги, культури читання, з 1 квітня - 5 квітня 2019 року, у бібліотеці ліцею пройшов Тиждень дитячої та юнацької книги.

Тиждень був насиченим та приніс купу сюрпризів. Тиждень відкрила

презентація “Книга: історія і сьогодення”, а година читача “Час пригод: сторінками улюблених книг”, показала, що захоплива книжка здатна перетворити читача на зовсім іншу людину, перевернути світосприйняття, допомогти, підказати. Виставка-рекомендація “Квітуча книжкова весна” була організована з метою ненав”язливої підказки щодо організації дозвілля читачів у весняні дні за допомогою книги.

“Життя - театр, а всі ми в нім - актори” /В.Шекспір/

/Files/images/2019/3.День театру.jpg 27 березня у всьому світі відзначають Міжнародний день театру. Це не тільки професійне свято майстрів сцени, це свято мільйонів глядачів. Саме тому, бібліотекар Себа Н.Г., майстер в/н Марчук Р.П. та учні групи № 6 презентували глядачам (учні та працівники) ліцею флеш-моб “Весь світ - театр”.
Навколо панував антураж..., а під чарівні і неперевершені звуки музики Р.Паулса (із кінофільму “Театр”) лилася захоплююча розповідь про історію становлення світового театру, етапи розвитку українського театрального мистецтва, згадувалися корифеї та найвідоміші актори незалежної України; глядачі мали змогу побувати в ролі акторів та приміряти театральні костюми.
Театр відіграє в нашому житті важливе етичне і художнє значення, сприяє формуванню естетичного смаку, розширює кругозір. Чи слухаємо ми оперу, чи насолоджуємося майстерністю і грацією артистів балету або з душевним трепетом стежимо за грою драматичних акторів – ми завжди відчуваємо особливу атмосферу свята. Театр - це свято!

Поетичне слово Надслучанського краю

/Files/images/2019/2.Поезія-1.jpg

/Files/images/2019/2.Поезія-2.jpg

Щороку, у березні, весь світ відзначає Всесвітній день поезії.
Щоб привернути увагу молоді до поеезії як до джерела відповідей на чуттєві запитання людини, в теплий і сонячний четвер 21 березня, в день весняного рівнодення, у бібліотеці ліцею зібралися ті, кому небайдужа поезія: бібліотекар із викладачем Коксою Н.Б., майстром в/н Солончук та учні груп № 2, 5 презентували літературні гостини “Магія слова” (із циклу “Поетична Березнівщина”).
Яким чином в душі людини народжуються вірші? Як з'являється той дивний дар, що примушує звичайні слова звучати по-новому, інакше, від яких у людей сильніше б'ється серце і захоплює дихання? Як в декількох рядках людина здатна відчути цілий світ?
Напевно, талант складання віршів можна порівняти з польотом птаха. Навчитися цьому неможливо, а ось навчитися розуміти поезію під силу кожному. Адже, поезія залишається в нас навіть тоді, коли закінчуються всі слова....

Не поет – бо це ж до болю мало,
Не трибун – бо це лиш рупор мас,
І вже менш за все – “Кобзар Тарас”
Він, ким зайняло і запалало /Є.Маланюк/

/Files/images/2019/1.Т.Шевченко.jpg Щороку, 9 березня, прогресивна українська спільнота вшановує пам'ять геніального сина України - Тараса Шевченка. Поета, письменника (драматург, прозаїк), художника (живописець, гравер), громадського та політичного діяча, талант якого через роки вражає своєю багатогранністю і неповторністю.
Бібліотека ліцею приєдналася до всеукраїнського вшанування Кобзаря, презентувавши своїм користувачам Шевченківський тиждень.
Шевченківські дні в бібліотеці - це калейдоскоп літературних та мистецьких заходів для читачів.
Протягом тижня у книгозбірні користувачі переглянули документальний фільм каналу 1+1 “Таємниці Генія Шевченка”, презентацію “Тарас Шевченко - художник”, читали улюблені вірші, уривки із поем та цитати Кобзаря, в яких звучать мотиви народної боротьби за волю. Всі бажаючі мали змогу вільно переглянути та ознайомитись з представленою літературою книжкової виставки-огляду “Великий син Великого народу!”.

День Лесі Українки

/Files/images/2019/Л.Українка.jpg

У день народження Лесі Українки, бібліотека ліцею презентувала шанувальникам Лесиного слова виставку-огляд “Леся Українка: Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає...” з елементами дискусії.


З глибин душі звучала поезія і проза пера геніальної українки, яку називають дочкою Прометея за художнє слово, сповнене волелюбності й оптимізму, за силу духу непересічної особистості.

З любов'ю до рідної мови

/Files/images/2019/Міжнародний день рід.мови.jpg

21 лютого Україна, як і світове співтовариство, відзначає Міжнародний день рідної мови.

Бібліотека ліцею долучилася до святкування, організувавши користувачам експонується виставка-вернісаж “Відкрий, о рідна моя мово, свої скарбниці золоті”. Представлені на ній найсучасніші словники, посібники та довідники покликані допомогти юним українцям поглибити та вдосконалити їхнє мовлення та знання рідної мови.З любов”ю до рідної мови

Країни нашої незламний цвіт...

/Files/images/2019/Небесна Сотня.jpg

Історія сьогодення творить історію майбутнього...Ми повинні пам'ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров наші співвітчизники, патріоти. Їх назвали - "Небесною сотнею", українців, які загинули в Києві на вулицях Грушевського та Інституцькій 2014 року....Гинули за честь за волю, за право бути українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-охоронцями на небі.

Бібліотека ліцею, вшановуючи пам'ять Героїв Небесної Сотні, презентувала користувачам бібліотечн-документальну виставку огляд "І зупинилося серце молоде, щоб вічно билось серце України".

Крізь пекло афганської війни...

/Files/images/2019/Снимок.PNG

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та 30-річниця виведення Обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану.

Афганська війна - одна із сумних сторінок нашої історії, вона як усі сумні сторінки, несла смерть, каліцтво, одягнула в жалобу тисячу сердець. Минуло 30 років відтоді, як вийшли з Афганістану війська, але рани цієї війни кровоточать і досі. Не можуть матері забути загиблих і покалічених синів, а дружини та діти – своїх чоловіків та батьків. Участь у війні взяли 160 375 військовослужбовців з України, не повернулися з війни 3 360 осіб, з яких загинули - 3 280, пропали безвісти – 80, стали інвалідами – 3 560.

Бібліотека ліцею презентувала своїм користувачам декаду честі "Афганістан - то біль і смуток, чиєсь обірване життя...", яка включала:

  • виставку-пам”ять “Афганістан: Час вибрав нас...”
  • презентацію “На полотні моєї долі - Афганістан”

Афганська війна – це не тільки трагедія. Це ще доблесть і мужність людей, які побували в епіцентрі кривавого конфлікту, а також – застереження на майбутнє. Важливо зберегти пам’ять про ті події, вклонитися тим людям, які не повернулися з війни, виконуючи свій обов’язок перед Батьківщиною. Сьогодні в умовах неоголошеної війни з сусідньою країною українські воїни демонструють патріотизм, мужність та відвагу захищаючи територіальну цілісність, вони гідні нащадки своїх дідів та прадідів.

Книга - джерело знань!

/Files/images/2019/1.jpg 14 лютого - Міжнародний день дарування книг. Бібліотека ліцею долучилася до святкування і отримала в подарунок від читачів 7 книги письменників та поетів Рівненщини, рідного краю.Книга - джерело знань!

У віртуальний світ - без загроз!

/Files/images/2019_rk/Знімок екрану - 07.02.19 - 10:46:39.png

5 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”, з метою залучення до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету. Більше того, це запрошення до поважливого он-лайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.
Бібліотека ліцею, у підтримку безпечного користування всесвітньою мережею, організувала для своїх користувачів годину спілкування “Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Internet починається з тобою” (правила користування і поведінки у соціальних мережах та у Інтернеті загалом).

Соборна мати - Україна - одна для всіх, як оберіг

/Files/images/2019_rk/22.-Декада-лицарства.jpg

В історії становлення незалежності і соборності України особливе місце займають дні, які увійшли до національного календаря.

Злука і Крути… Як ці два слова близько розташувались у календарі, на відстані року 22 і 29 січня...

День 22 січня - 100 років тому було проголошено Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу, і саме цей день відзначається в Україні як державне свято - День Соборності.

29 січня - День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців, які стали символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата - днем національної трагедії.

З нагоди 100-річчя проголошення Соборності України та Дня пам'яті героїв Крут у бібліотеці ліцею, з 21 - 31 січня 2019 року, пройшла декада лицарства “Тобі Україно моя, і перший мій поклих, і подих останній тобі...”. Книгозбірня презентувала своїм користувачам:

  • книжкова виставка-презентація “Соборність України: від ідеї до сьогодення”
  • година історії “Соборна мати-Україна одна на всіх, як оберіг”
  • книжкова виставка-полеміка “Там цвіт прекрасний України довічним сном камінно спить...”
  • історичний екскурс “Квітки у полі, там, де Крути...”

Більше як 100 років відділяють нас від тих подій. Та вони живуть в душі українського народу, тривожать його серце, надихають наших сучасних воїнів на славні подвиги в ім’я української держави.

/Files/images/2019_rk/FB_IMG_1548330729512.jpg

22 січня бібліотека ДПТНЗ "Соснівський професійний ліцей" презентувала для своїх користувачів годину історії "Соборна мати - Україна - одна для всіх, як оберіг" та тематичну книжкову виставку "День Соборності: від ідеї до сьогодення"

Аеропорт... Пекельна смуга...

/Files/images/2019_rk/21.-День вшан. кіборгів.jpg

16 січня Україна вшановує пам'ять "кіборгів", військових і добровольців, які загинули під час захисту Донецького аеропорту. Героїчна оборона тривала 242 дні. Бої за аеропорт йшли з травня 2014 по січень 2015 року і закінчилися після повної руйнації старого та нового терміналів. Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських захисників, поранено понад 500. Лише з 18 по 21 січня 2015 року, в результаті підриву одного з терміналів, загинули 58 "кіборгів". Перед останньою битвою українські захисники виконали Гімн України. Більшість хлопців загинули в цьому протистоянні.

Бібліотека ДПТНЗ “Соснівський професійний ліцей” приєдналася до вшанування відважних співвітчизників, презентувавши для користувачів художній фільм режисера Ахтема Сеїтаблаєва "Кіборги" про бої в Донецькому аеропорті. Кінострічка розповідає історію одного двотижневого бойового чергування у вересні 2014 року. Український репер Freel випустив головний трек зі свого одноіменного альбому "Спалах".

Україна пам'ятає...

Закон і право – для всіх єдині!

/Files/images/2019-2019/Знімок екрану - 21.12.18 - 09:28:59.png В рамках Всеукраїнського тижня права, з 10 - 14 грудня, у бібліотеці ліцею, проходив тиждень права у бібліотеці "Закон і право – для всіх єдині!" (в рамках Всеукраїнського тижня права). Тиждень приурочений Дню прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Бібліотека ліцею долучилася до Всеукраїнського тижня, презентувавши своїм користувачам:

  • виставка-огляд “Законодавство України: від людини і для людини”
  • година спілкування “Права і обов”язки учнівської молоді”

Тематика проведених в рамках тижня заходів сприяє підвищенню рівня правової культури читачів бібліотеки, інформованості молоді про їхні конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації та захисту.

Милосердя: без меж і кордонів

/Files/images/2019-2019/Знімок екрану - 21.12.18 - 09:28:13.png З 3 - 7 грудня у бібліотеці пройшов тиждень милосердя “Навчи своє серце добру!”, присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом та Міжнародному дню інвалідів

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається 1 грудня і пов’язаний з тим, що синдром набутого імунодефіциту (СНІД) набув масштабів пандемії. У цей день в усьому світі за участю державних, громадських, медичних організацій відбуваються просвітницькі акції та діагностичні заходи, символом яких, з 1991 року, є Червона стрічка (вигадана художником Франком Муром).

Бібліотека для своїх користувачів підготувала виставку-застереження з елементами бесіди "ВІЛ та СНІД: дослівно про проблему", на якій представлені видання розповідають про історію виникнення ВІЛ/СНІДу, шляхи його поширення, інформують про заходи профілактики щодо запобігання інфекції, аналізують шляхи вдосконалення інституційного забезпечення державно-громадської співпраці у сфері протидії поширенню ВІЛ/СНІДу в Україні.

Щороку, 3 грудня, у світі відзначається Міжнародний день інвалідів. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Міжнародний день інвалідів акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

Бібліотека презентувала для учнів бібліотечний урок з елементами бібліографічного огляду літератури "Бібліотерапія: книги, що дарують радість".

Всім нам нелегко у сьогоднішній скрутний час, але пам’ятаймо, що поруч є люди, яким набагато гірше за нас. І ми можемо покращити їхнє життя своїм відношенням, небайдужим ставленням, усмішками і теплим поглядом. Про це необхідно говорити не тільки у Всесвітній день боротьби зі СНІДом та Міжнародний день інвалідів, місце для доброго вчинку завжди знайдеться в житті. І щоб жилося усім нам добре, у мирі і злагоді, необхідно щохвилини, щоденно творити добро, бо добро має здатність бути щедрим та не потребує нагороди: хто щедро робить добро, у відповідь отримує ще більше. Завжди пам’ятаймо, щоб бути людьми з красивою доброю душею, в якій немає місця підлості і заздрощам, лицемірству і злості, потрібно жити так, щоб людям було добре поряд з вами. Даруймо добро і воно повернеться до нас сторицею!

“Слово - у іншій обгортці” (І.Баковецька)

/Files/images/2019-2019/S81204-144129.jpg 28 листопада, у бібліотеці ліцею, пройшла унікальна зустріч із поетесою, письменницею, етно-рок-виконавицею, композитором, краєзнавецем, журналісткою, громадською діячкою, головою Рівненської обласної спілки письменників Іриною Баковецькою.

Цієї весни Ірина Баковецька вкотре здивували своїх шанувальників. Знана передовсім як літературна етно-діва колоритної поезії-голосіння з поліським присмаком, Ірина озадачила багатьох своїм новим творінням. А саме - випустила в світ детектив з елементами психологізму - роман "Пластилін", який охоче презентувала для своїх поціновувачів-земляків (шкільні наставники та педагоги ліцею).

Роман авторки – це детективна історія із несподіваним фіналом. У творі описано багато тем, які мало висвітлені в сучасній українській літературі. Твір надзвичайно цікавий і динамічний за своєю структурою, легко читається і тримає у напрузі аж до самого фіналу...

Зустріч-презентація пройшла у задушевному і довірливому спілкуванні однодумців, друзів.

Бажаємо Ірині нових творчих успіхів у всіх починаннях, щоденних справах, сміливих планах та сподіваннях. Хай Господь рясно благословляє і збагачує життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення. Нехай письменницька праця завжди буде цікавою, сучасною, актуальною і правдивою.

Бібліотека ліцею рекомендує “Пластилін”: прочитайте, буде цікаво...

Революція Гідності: День, який змінив усе.

/Files/images/2019-2019/S81212-105257.jpg Цього тижня користувачі бібліотеки згадували і про події Євромайдану.

- Слава Україні! Героям слава! Цей одностайний поклик душі, що гордо вихопився з уст велелюдного Майдану, почув увесь світ – він сягнув самого неба і могутньою хвилею покотився по Україні, збадьорюючи серця її патріотів і збурюючи лють ворогів. Як попередження, звернене проти злочинців, що вирішили знищити гідність України, пролунав він 21 листопада 2013 року, коли із протестом проти намірів можновладців вийшли мирні люди. Так почалася боротьба за людську гідність, за незалежність, що їх виборювало не одне покоління українців. На боротьбу за свої ідеали пліч-о-пліч стали народи заходу і сходу, люди всіх національностей: українці, кримські татари, росіяни, білоруси…

Експрес-інформація “Революція Гідності і Свободи” та документальна виставка-огляд “Події, що змінили долю України” нагадали про події і повернули читачів у недалеке минуле 5-річної давнини. Адже, події, що відбувались з нашим суспільством на зламі 2013/14 рр та відбуваються сьогодні, мають доленосне значення для України та українців, як сказано у назві фільму про Євромайдан, була “Зима, що нас змінила”. І добре, що ці зміни йдуть у напрямі прощання країни зі своїм совєтським та постколоніальним минулим, нарешті подолана невизначеність двовекторності розвитку країни, виявлена європейська ідентичність українства великої України як базова. Саме ці компоненти визначають ставлення до себе й позиціювання серед інших націй.

Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії. Не в прийнятих документах – папір все стерпить, не в прізвищах лідерів – вони змінювалися і будуть змінюватися. Її ідеали, надії й рішення разюче змінили нашу ментальність, розпочали і продовжують формувати нашу нову політичну ідентичність. Процес не завершено, бо історія штука не скороспішна. Коли ж завершиться – будуть і правильні рішення, і справжні лідери.

Пам”ять у серцях, у палаючих свічках...

/Files/images/2019-2019/S81212-104004.jpg З 20 - 26 листопада 2018 року, у бібліотеці ліцею, пройшов скорботний тиждень-реквієм "На колінах стою перед вами, сповідаю жалобу свою…" (до 85-річниці пам’яті жертв голодоморів).

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 рр. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

Бібліотека ліцею презентувала своїм корисувачам урок-реквієм “Трагедія українського народу: Голодомор 1932-1933 рр”, під час якого присутні ознайомилися із трагічними сторінками страшних подій української історії 1932-1933 рр - причинами, наслідками і фактами Голодомору. Під час перегляду презентації “Голодомор... Розсекречена пам”ять...”, яка продемонструвала архівні документи, ілюстровані матеріали та записи-спогади очевидців тієї страшної трагедії, молодь отримала велику кількість інформації для роздумів, яка спонукатиме і взиватиме до пам”яті роду. Протягом тижня діяла і тематична виставка книг та матеріалів “Україно, пам”ятай, світе, знай...” про страшні роки голодомору в Україні, які на довгі роки були засекречені. Українські поети і прозаїки стали першими літописцями Голодомору, намагаючись осмислити катастрофу у слові – ще від часів, коли над правдою про Голодомор тяжів “культ мовчання”. З плином часу з’являлися нові твори, нове осмислення фактів і наслідків штучного голоду; ці твори зроджувалися і в Україні, і поза нею. Художня правда про Голодомор почасти замінила історію, котра писалася і переписувалася… Твори, написані “за гарячими слідами” Голодомору, часто лишалися в записниках, згодом – у закритих архівах. Тільки недавно настав час публікацій таких творів без скорочень.

Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

Спільна робота бібліотеки та педагогів ПТНЗ

/Files/images/2019-2019/14.- семінар -23 листопада.jpg 26 листопада 2018 року, базі ДПТНЗ “Сарненський професійний аграрний ліцей”, відбувася семінар бібліотечних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Рівненської області за темою ”Спільна робота бібліотеки та педагогічного колективу закладу професійної (професійно-технічної) освіти щодо забезпечення якісного освітнього процесу”, в роботі якого взяла участь і бібліотекар ДПТНЗ “Соснівський професійний ліцей” Надія Себа.

Окреслюючи мету даного зібрання, голова методичного об’єднання бібліотечних працівників ПТНЗ Рівненщини К.А.Сіверс нагадала присутнім, що люди, які причетні до виховання молоді, насамперед, покликані не лише підготувати нове покоління до життя в сучасних інформаційних умовах, але й навчити його захищатися від сприйняття негативної інформації. Серед висловлених думок переважали розуміння необхідності створення нової моделі бібліотеки як інформаційного, дозвіллєвого центру, центру відродження та збереження народної культури, поєднання новітніх (цифрових) технологій з традиційними бібліотечними ресурсами.

Час читати Івана Тургенєва

/Files/images/2019-2019/14.-виставка-І.Тургенєв.jpg 9 листопада виповнилося 200 років з дня народження великого російського письменника Івана Сергійовича Тургенєва. Будучи однією з центральних постатей літературно-суспільного життя Росії XIX століття, він став першим російським письменником, що отримав світову популярність.

З нагоди цієї дати, з 12 - 16 листопада, у бібліотеці ліцею діяла виставка-вшанування “Час читати: Іван Тургенєв”, яка познайомила користувачів із найвідомішими зібраннями творів та окремими виданнями письменника-реаліста.

Любіть красу своєї мови

/Files/images/2019-2019/13.-Тиждень мови.jpg 9 листопада в нашій країні відзначається День української писемності та мови, на честь вшанування українського Преподобного Нестора Літописця.

Багата і милозвучна українська мова. Нею передаються найтонші відтінки думок і почуттів. Вона відзеркалює душу народу, його історію. У нашій мові є чимало захоплюючого й дивовижного. Вслухайтеся в неї. Безліч, на перший погляд, буденних слів ховає в собі якусь таємницю. Кожне вживане нами слово має свою долю, свою історію. Саме тому, мова - одне з чудес, створених людьми.

Збагнути таємницю мови, прочитати історію слів, а звідси і предметів та явищ, що ними вони позначаються, може тільки той, хто знає мову. А щоб знати мову, глибоко розуміти висловлені думки, вправно користуватися дзвінким і гучним рідним словом, треба цікавитись ним, виховувати в собі інтерес до рідної мови, навчатись розуміти її красу. Адже глибокі знання рідної мови, досконале володіння нею - одна з важливих ознак високої культури й освіченості людини.

Відзначаючи свято рідного слова, в ліцеї пройшов предметний тиждень української писемності і мови, до проведення якого долучилася і бібліотека, презентувавши для користувачів:

  • книжково-ілюстративну виставку-огляд “Буду я навчатись мови золотої...”
  • презентацію “Українська писемність: віхи історії”
  • бібліотечний урок “Там, де живе рідна мова, живе український народ”

"Мова - втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за приступнiсть мови, за багатство мови..." (Максим Рильський, український поет)

Злочин, якому немає прощення

/Files/images/2019-2019/12. Година-реквієм.jpg “За брамою Соловецького монастиря: Сандармох”. Під такою назвою у бібліотеці ліцею пройшла 6 листопада година-реквієм із вшанування пам’яті жертв “Великого терору” – розстрілу діячів науки та культури України в лісовому урочищі Сандармох (Карелія) 1937 - 1938 рр.

Бібліотекар ліцею ознайомила присутніх, хто завітав до бібліотеки, з історичними передумовами тих страшних років. За період “Великого терору” на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів, інші заходи покарання охоплювали менше 1 %, звільнено було лише 0,3 %. Бібліотечний актив ознайомив користувачів із документальними відеоматеріалами презентації, які висвітлюють криваві злочини сталінізму та страшну правду про “Великий терор”; протягом тижня (01 - 08.11) користувачі мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою “Розтріляне Відродження”, на якій представлено твори поета-неокласика Миколи Зерова, драматурга Миколи Куліша, письменників Валер’яна Підмогильного, Марка Вороного, Павла Филиповича, Олекси Слісаренка, Валер’яна Поліщука, Михайла Ялового, Миколи Хвильового, Григорія Косинки, Олександра Довженка (саме тоді вийшли фільми “Арсенал” і ”Земля”), гумориста Остапа Вишні, поетів Володимира Сосюри, Максима Рильського, Павла Тичини, матеріали про творчість режисера-новатора Леся Курбаса з його театром “Березіль”.

Як би знав я, Україно,

Що тобі принесло б волю,

Я віддав би у заміну

Своє щастя, свою долю… (Василь Атаманюк. 1916)

В.Ющенко про трагедію Сандармоху писав: “Тут поховано тисячі ненаписаних творів, непоставлених п’єс, незроблених відкриттів. Безжально видерті цілі сторінки історії української і світової”.

28 жовтня – День визволення України від нациських загарбників

/Files/images/2019-2019/11.-Година читача.jpg 74 роки минуло з часу визволення України від нациських загарбників.

25 жовтня, відзначаючи дану дату, бібліотека ліцею провела годину читача “Все пам’ятає батьківська земля – і грім гранат, і визволення день” та підготувала для користувачів книжкову виставку-хроніку “Україна в полум'ї війни”.

Увазі читачів бібліотекар запропонувала коротку історичну довідку про події 1944 року з використанням документальних відеофрагментів, про ІІ Світову світову війну, книги художнього та публіцистичного характеру про мільйони українців, які стояли до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками і кому судилося повернутися живими.

Нам не забути днів війни…

У нашій пам`яті вони.

І ті герої незабутні,

Що з нами йдуть в віки майбутні.

28 жовтня залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного громадянина України. Адже саме Україна зазнала найбільших жертв і руйнувань у страхітливій Другій світовій війні. В пам`яті народній ніколи не погасне подвиг тих, хто боровся і поліг за визволення рідної землі.

Опоряджувальник - творець краси і комфорту!

/Files/images/2019-2019/10.-Тиждень опоряджувальників.png Професія будівельника дуже цікава, відповідальна, високооплачувана і завжди є затребуваною на ринку праці. Будівельники не тільки зводять нові будівлі, а й реконструюють старі, надають їм оригінальності та виразності. Сьогодення вимагає цікавих нестандартних рішень. Тому з впевненістю можна сказати, що професія будівельника – це професія майбутнього.

З 16 - 22 жовтня у ліцеї проходив тиждень за професією “Штукатур; лицювальник-плиточник; маляр”. Програма тижня, як завжди, була досить насиченою. Бібліотека теж долучилася до проведення, організувавши для користувачів презентацію “Створення інтер’єру як виду мистецтва” та тематичну книжкову виставку “Сучасні технології будівельного виробництва”, яка діяла протягом тижня.

Тиждень будівельних професій дав змогу донести до кожного учасника освітнього процесу важливість професії, міцніше та глибше оволодіти відповідними знаннями та вміннями, вдосконалити свої здібності й отримати безліч позитивних емоцій.

Козацькому роду - нема переводу!

/Files/images/2019-2019/9.-Декада - Козацтво.jpg 14 жовтня в нашій державі відзначається День захисника України та українського козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці. Це свято пам’яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави; свято вшанування козацької доблесті та звитяги; свято вдячності ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю. І, нарешті, це день усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України та усіх тих, хто поклав своє життя на Сході країни в ім’я суверенності та єдності нашої держави.

З цієї нагоди у бібліотеці ліцею панувало святкове напруження і піднесений настрій, адже кожен користувач брав участь у різноманітних заходах декади українського козацтва та захисника держави “Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра!”. Декада включала:

  • книжково-ілюстративну виставку-посвяту “Захисники через роки, через віки”
  • презентація книги І.Ольховського “Як виникла УПА”
  • вікторину “Від захисників до кіборгів”

Щоб йти в майбутнє - треба знати минуле

/Files/images/2019-2019/Декада.jpg “Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани” — цей безсмертний вислів видатного українського поета Максима Рильського нині актуальний, як ніколи.

Історія - це найцінніша книга людини, з якої можна черпати мудрість, необхідну для побудови гідного майбутнього. Минуле живе поряд з нами, і воно безцінне.

Виховання громадянина-патріота постала перед людством тоді, коли

виникла перша держава. І актуальною вона буде до тих пір, поки держава існуватиме як соціальний інститут. Адже існує пряма залежність між державою і людиною.

Якісно нову демократичну державу можуть створити лише свідомі громадяни, які люблять Україну, свій народ, націю і готові самовіддано служити її інтересам.

З нагоди відзначення Дня партизанської слави та Всесвітнього дня туризму, бібліотека ліцею для користувачів презентувала декаду громадянського виховання “Мрій! Читай! Мандруй! Вивчай!” (21 вересня - 5 жовтня), яка включала: годину читача ″Шляхами повстанської долі" краєзнавчий урок ″Соснівщина - край конвалії та азалії, "Соколиних гір” та “Надслучанської Швейцарії” книжково-ілюстративну виставку-подорож ″Туристичні принади краю:

Читай! Обирай! Вирушай″ дослідницьку експедицію “Цвіт народної мудрості”

Щоб мати світле майбутнє, потрібно не забувати свою історію, пізнавати традиції і минуле народу. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Людина, яка не знає минулого, - перекотиполе, куди вітер подме, туди воно і котиться. Саме тому ми повинні знати свою історію, своє минуле.

Всеукраїнський день бібліотек

/Files/images/2019-2019/День бібліотек.jpg

Шановні колеги-бібліотекарі!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства.

Сьогодні наші книгозбірні – це інформаційні, культурні, освітні підрозділи закладу професійної (професійно-технічної) освіти, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства.

Бажаю вам, шановні колеги-бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.

Василь Сухомлинський - учитель, письменник, мудрець

/Files/images/2019-2019/завантаження (1).jpg 28 вересня видатному українському вченому-педагогу, письменнику, громадському діячу, мислителю Василю Сухомлинському виповнилося 100 років від дня народження.

В педагог вважав, що "людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний". Його творчість це і є той "вічний слід", яким ідуть і йтимуть вчителі та діти.

Прожив В.О.Сухомлинський зовсім мало - 51 рік. За своє коротке життя Василь Олександрович зробив дуже багато для дітей і взагалі для педагогічної науки. Неоціненну літературну спадщину залишив: 41 монографію і брошур, більше 600 статей, 1200 оповідань і казок. Твори Сухомлинського видані 53 мовами світу.

Твори Сухомлинського - то щирі і мудрі уроки великого душею і талантом вчителя. Вони розкривають перед нами красу навколишнього світу й рідного слова. Навчають людяності й мудрості.

На честь 100-річчя Василя Олександровича Сухомлинського, з метою ознайомлення учнів та педагогів з життєвим та творчим шляхом видатного Вчителя та письменника у бібліотеці ліцею презентовано книжкову виставку-презентацію "Василь Сухомлинський - учитель любові та добра” та підготовлено бібліографічний огляд за творчістю В.Сухомлинського “Василь Сухомлинський: педагогіка спрямована в майбутнє”, з яким бібліотекар виступила на засіданні методради кл.керівників, майстрів в/н та вихователів (круглий стіл за темою “Гуманістичні ідеї В.Сухомлинського та сучасні освітні акценти”).

Осінь - пора гарячого чаю та цікавих книжок

/Files/images/2019-2019/Літ.гостини.jpg Здається, що сонце ще усюди. Ллється гарячим золотом із-за гори “Княжої” та заходить за “Юрище”... Просочується теплом крізь листя дерев, яке розмальовує та вкриває різнобар”ям дивокольорів.

Вересень надворі – перший місяць навчання учнівської молоді, осінніх багатств і щедрот.

18 вересня книгозбірня ліцею організувала літературні гостини для користувачів ІІІ курсу “Осінні промінці на книжковій сторінці”. Бібліотечний актив створив гарну локацію для змістовного відпочинку, познайомивши учнів-читачів з книгами та журналами (під музичний супровід), які допоможуть урізноманітнити осінні дні та великі вечори, оминути осінній депресивний стан.

Позитив - запорука здоров'я!

/Files/images/2019-2019/13.09-Година спілкування.jpg Здоров’я — це найвище благо, дароване людині природою. Здоров’я — це не відсутність хвороби, а фізична, соціальна, психологічна гармонія людини, доброзичливі, спокійні стосунки з людьми, з природою, із собою.

Та не варто забувати, що важливим чинником зміцнення здоров’я є також гарний настрій та позитивні емоції. Людина завжди певним чином реагує як на все, що її оточує, так і на свої дії. В основі душевних переживань людини лежать емоції, які й визначають її самопочуття. Емоції – тимчасове переживання певного почуття. Саме тому, бібліотека ліцею 12 вересня, запропонувала своїм читачам годину спілкування “Позитивні емоції - запорука здоров'я" (до Дня фізичної культури і спорту України). Під час сілкування дійшли простого висновку: позитивні і негативні емоції відповідним чином позначаються на нашому здоров'ї. Тому: світлі думки в голові - обов'язкова складова здорового способу життя!

Письменник і мислитель Лев Толстой

/Files/images/2019-2019/Лев Толстой.jpg 9 вересня виповнилося 190 років від дня народження Льва Толстого, найвидатнішого письменника і мислителя світу.

Літературна спадщина письменника склала 90 томів художніх і публіцистичних творів, щоденникових нотаток і листів. Твори Льва Толстого знає весь світ, вони перекладені багатьма мовами, більшість із них багаторазово екранізувалися, його п'єси ставилися на сценах усього світу.

До дня народження Л.М.Толстого, бібліотека ліцею для своїх читачів організувала книжково-ілюстративну виставку-презентацію ″Лев Толстой - це цілий світ!″ з елементами огляду та бесіди.

На виставці представлені цінні видання творів письменника, зібрання творів у 12 томах, публіцистичні статті письменника на різну тематику, спогади доньки письменника.

Поет високих почуттів

/Files/images/2019-2019/Асадов.png 7 вересня - 95 років від дня народження Едуарда Асадова, російського поета-лірика.

Едуард Асадов - дивовижний поет і прозаїк ХХ століття, чия емоційно-глибока життєва лірика протягом більш як півстоліття знаходить відгук у серцях читачів. Кожен рядок його віршів дихає любов”ю, радістю життя, вірою в добро і красу людських відносин, надихає на високі почуття. Поет ніби запрошує читача до подорожі загадковим світом Поезії, високих почуттів і світлих роздумів. Понад 40 книг лірики, які поет підготував для улюблених читачів за час творчості, стали класикою.

Бібліотека ліцею 6 вересня підготувала для читачів музично-ліричну годину читача “Сражаюсь. Верую. Люблю”.

Шановні колеги, учні!

/Files/images/2019-2019/1.День знань.png Щиро вітаю з Днем знань, початком 2018/2019 навчального року.

Дорогі мої учні-читачі! Щиро бажаю вам підкорити нові вершини знань, опанувати ази обраної професії та досягти омріяної мети, здійснення всіх заповітних мрій, зустріти добрих і надійних друзів. Нехай навчання дається легко, інтерес до наук не згасає, а мудрі наставники допомагають у досягненні високих результатів!

А колегам - натхнення, мудрості, виваженості, щедро ділитися своїми знаннями та виховувати молоде покоління свідомими громадянами та патріотами нашої держави!

В добру путь!

Основний Закон України

/Files/images/uchnvsk_akts/День Конституції 1.jpg 28 червня 1996 року Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, на світовий досвід, прийняла Основний Закон України — Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства.

Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність — фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України.

Бібліотека ліцею долучилася до святкування, презентувавши для своїх користувачів виставку однієї книги “Конституція України - фундамент правової держави"

"Золотий жук" – літературний шедевр творчості Едгара По

/Files/images/uchnvsk_akts/Книга - Золотий жук.jpg “Золотий жук” - пригодницький твір класика американської літератури Едгара Алана По, один з ранніх зразків детективного жанру.

До 175-ої річниці першої публікації оповідання Едгара По "Золотий жук", бібліотека ліцею для користувачів організувала геокешинг або подорож сторінками твору. Відвідувачі відправилися на пошуки скарбів, не розкопувати землю, а текст оповідання, щоб відшукати в ньому зерно істини, золоті розсипи мистецьких знахідок, де на шукачів чекав калейдоскоп пригод.

Едгара Аллана По вважають одним з найяскравіших представників американського романтизму. Творець сучасної форми містичного детективу, він захоплює читачів готичною атмосферністю та психологізмом своїх творів.

Хай щастю дитини не буде кінця

Всміхається сонце привітно й ласкаво,

Цей день на планеті хай щастям сія.

Час радісно лине, змістовно й цікаво,

Добробутом повниться кожна сім'я.

Хай війни стихають від сміху дитини,

Душа очищається, серце співа,

А розум підносить крізь будні людину,

Порядність всю Землю нехай обійма.

/Files/images/uchnvsk_akts/День захисту дітей.jpg Щороку, 1 червня, ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей, свято радості та одвічної надії. Саме в дітях кожна нація вбачає здійснення одвічних мрій, сподівань і прагнень, щоб підростаюче покоління росло здоровими та радісними, прославляли Вітчизну, рідний край і сімейні цінності.

Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української юні, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства.

Бібліотека ліцею, відзначаючи свято дитинства, організувала тиждень милосердя “Всі діти мають право на любов і піклування”

День слов’янської писемності та культури

/Files/images/uchnvsk_akts/44-День слов.писемності.jpg 24 травня, в день вшанування пам'яті Святих Рівноапостольних Кирила і Мефодія, в нашій країні відзначається День слов’янської писемності та культури. “Вищою формою писемної культури є книжність: її можливості щодо передачі також інформації (і в просторі, і в часі) воістину безмежні” (М.Брайчевський)

Бібліотека ліцею долучилася до вшанування Дня слов’янської писемності та культури, організувавши для користувачів 24 травня годину духовності з елементами презентації “Апостоли слов”янської писемності”. Відвідувачі бібліотеки також мали змогу протягом тижня ознайомитись із виданнями, присвяченими видатним просвітникам – Кирилу та Мефодію, дізнатись про цікаві факти з питань історії виникнення, розповсюдження і функціонування слов’янських мов, отримати інформацію про розвиток слов’янської культури в сучасному світі тощо.

Державна мова нашої країни – українська і належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної сім'ї.

Рідна наша українська мова - мелодійна, співоча, красива, цікава для вивчення і дуже зручна для спілкування. Ми маємо пишатися тим, що розмовляємо мовою Тараса Шевченка, Григорія Сковороди, Лесі Українки… але й водночас маємо пам'ятати, що мова — це багатство: його не виміряєш на вагу, не відчуєш в руках, не побачиш оком; його потрібно тільки відчувати всією своєю сутністю.

Збережімо культуру спілкування, культуру мислення, культуру душі!

Тиждень Європи у бібліотеці

/Files/images/uchnvsk_akts/43.-Тиждень Європи.jpg З 2003 року, в третю суботу травня, в Україні відзначається День Європи (відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року). Цього року День Європи в Україні припадає на 19 травня.

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Бібліотека ліцею теж приєдналася до святкування, організувавши для користувачів бібліотеки Тиждень Європи "Європа – наш спільний дім". Бібліотека стала локацією проведення цікавих європейських заходів: протягом Тижня поціновувачів книг зустрічала книжково-ілюстративна виставка-презентація “Літературна подорож Європою”, користувачі перегляднули мистецький відеорепортаж “Європа: лабіринтами музейних залів” та завітали до літературної кав”ярні “Чай. Кава. Почит@ємо”, де продискусували щодо сучасної європейської літератури. Заходи проводилися з метою виховання в учнів поваги до національних, духовних, культурних надбань європейських народів та формування пізнавальної, інтелектуальної, творчої активності учнівської молоді. “… ми – частина Європи. Це свято вкотре нагадує, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з нас. Європа - це історичний дух України, це її майбутнє…” (Л.Машталір)

Вишиванка - національний оберіг українців

/Files/images/uchnvsk_akts/42.-18.05-День вишиванки-001.jpg У третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Цього року День вишиванки ми відзначали 17 травня.

Свято вишиванки запрошує кожного свідомого громадянина, патріота до абсолютно простого вчинку - одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Вишиванка - це не тільки традиційний український одяг, це - символ рідної Вітчизни, дзеркало народної душі, наш національний оберіг. Символіка і кольорова гамма, які використовуються при вишиванні, наділені і володіють певним змістом. Саме вишиванка є відображенням сімейних цінностей, звичаїв і обрядів, традицій та культури українського народу.

Бібліотека ліцею теж приєдналася до ліцейного флешмобу.

Одягнімо, друже, вишиванки —

Наш чарівний український стрій.

Не для когось, не для забаганки,

А для себе, вірний друже мій.

Одягнімо вишиванки, друже,

Як одвічний предків талісман.

Хай не буде серед нас байдужих

І один в нас буде отаман.

Одягнімо в свята і неділі,

В будень, за потреби, одягнім

І відчуєм — вороги безсилі

Зруйнувати український дім.

Одягнімо вишиванки, друже,

Хай побачить українців світ —

Молодих, відважних, дужих,

У єднанні на багато літ.

(В.Дерій, “Одягнімо, українці, вишиванки”)


Величне свято Перемоги

/Files/images/uchnvsk_akts/41.-11.05-ІІ Світова.jpg І живуть у пам'яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни. (В.Симоненко)

8 - 9 травня в Україні відзначаються День пам'яті і примирення та День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Пам'ять... Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з орденів і медалей ветеранів, з їх розповідей, кінофільмів, творів художньої літератури, воєнних пісень і не дає змарніти жодній героїчній сторінці історії Перемоги над нацизмом.

Пам'ятаймо, якою страшною бідою стала для українців Друга світова війна. Пам'ятаймо, що агресора можна зупинити лише спільними зусиллями. Пам'ятаймо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Саме пам'ять робить нас сильнішими. Саме пам”ять - запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

В минуле історії відходять грізні роки Другої світової війни. Сумно і щемно на душі, адже все менше і менше серед нас ветеранів. На згадку про страшні роки війни - червоні маки, квіти-символ пам'яті про майже 10 мільйонів загиблих співвітчизників та тих, хто гине в наш час на сході України у боротьбі за незалежність.

До Дня пам'яті і примирення та до 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у бібліотеці ліцею пройшов тиждень звитяги "Зі сплаву геройства мертвих і живих писали ім’я – Перемога!", який включав:

  • книжково-ілюстративна виставка-пам'ять "Друга світова війна у дзеркалі літератури... Перегортає пам’ять сторінки"
  • бібліотечний урок “З Україною в серці”
  • інформаційний список літератури "Україна в роки Другої світової війни"
  • тематичне інформаційне повідомлення “1939 - 1945 рр... Була... війна...”

Тиждень охорони праці

/Files/images/uchnvsk_akts/книги-охорона праці.jpg Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства, а збереження здоров’я та життя людей залежить від кожного, хто бере участь у трудовій діяльності. Ознакою зацікавленого опікування гуманітарною політикою є установлення в країні Дня охорони праці. Цього року Всесвітній день охорони праці відзначають під девізом – “Захищене і здорове покоління”. Наш професійний ліцей приєднався до відзначення, організувавши Тиждень охорони праці.

З метою набуття майбутніми кваліфікованими робітниками необхідних теоретичних знань, практичних навичок для створення здорових та безпечних умов праці на будівництві та підприємствах харчової промисловості, в бібліотеці ліцею організовано тематично-інформаційна виставку-огляд “Безпечна праця - право кожної людини”. Мета виставки - привернення уваги учнівської молоді до надзвичайно актуальних питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням і спрямована для надання допомоги учням випускних груп у підготовці відповідного розділу дипломних проектів.

Чорнобиль не має минулого часу...

/Files/images/nova/39.-27.04-Чорнобиль.jpg 26 квітня – знакова для України й усього цивілізованого світу дата, яка вже три десятиліття нагадує людству про наймасштабнішу техногенну катастрофу в світовій історії.

Чорнобиль… Слово це стало символом горя і страждання, покинутих домівок...

Чудовими краєвидами, щедро врожайними садами, прекрасними лiсами славилась чорнобильська земля. Та тiльки - до жахливої позначки, до радiацiйної межi, проораної квiтневої ночi 1986-го. Звiдтодi ця земля стала називатись зоною - скалiченою, непридатною для життя мiсцевiстю. I якщо вiд атомної катастрофи здригнулись серця всiх землян, то слово "зона" не перестає болiти у цих серцях вже тридцять два роки i ще надовго лишиться в пам'ятi людства.

Тридцять два роки - це для Всесвіту лиш мить, зовсiм небагато часу. Але яким далеким, безхмарним видається тепер нам той дочорнобильський свiт - спокiйний, неквапливий! Свiт без катастроф, жертв, без стресових ситуацiй, що випали на долю мiльйонiв людей пiсля чорнобильської трагедiї.

З цієї сумної нагоди у бібліотеці ліцею пройшов тиждень скорботи "Поріс чорнобилем Чорнобиль, бідою нашою поріс…”

Всесвітній день книг і авторського права

/Files/images/nova/38.-24.04-День книги.jpg Книга - це вікно в світ культурного різноманіття, це міст, що сполучає різні цивілізації в часі і просторі.

“Читайте! Читайте! Читайте!

Читайте не поспішаючи, щоб не втратити жодної краплі змісту книги.

Читайте! Нехай не буде жодного дня,

коли б ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги! (К.Паустовський)

Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила в 1995 році в Парижі, вирішила віддати в цей день данину поваги книгам і авторам, закликаючи всіх, і особливо молодь, знаходити задоволення в читанні і поважати незамінний внесок тих, хто сприяв соціальному і культурному прогресу людства і заснувала Всесвітній день книг і авторського права.

Завдяки книзі, перш за все, ми отримуємо доступ до знань, духовних і моральних цінностей, до розуміння краси та творчих досягнень людини.

Всесвітній день книги і авторського права - свято авторів, видавців, вчителів, бібліотекарів та всіх, хто причетний до книжкової справи. У цей день організовуються цікаві акції, книжкові ярмарки, виставки, презентації, голосні читання, зустрічі з письменниками, автограф-сесії тощо.

Бібліотека ліцею теж долучилася до свята, презентувавши користувачам презентацію “Найдивовижніші пам”ятники книзі у світі”.

Пам'ятки історії та культури України

/Files/images/uchnvsk_akts/37-День памяток.jpg 18 квітня відзначається Міжнародний день пам'яток та історичних місць та День пам'яток історії та культури України.

Наша Батьківщина має надзвичайно багату культурно-історичну спадщину. Кожна епоха залишає нам у спадщину пам'ятки архітектури чи історії, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію. За ними можна простежити історію міста, селища чи села, довідатися, як вони будувалися й розросталися, як з часом змінювався їх вигляд. Багато пам'яток, які нагадують нам про давнє і славне минуле нашої країни, збереглося на українських землях і донині. Звичайно, велика кількість з них зникла, залишивши свій слід в історії та культурі українського народу. Намагаймося дбайливо зберігати витоки своєї культури, залучаючи до неї підростаюче покоління, щоб осягнути її глибину й отримати незабутні враження. Пам”ятаймо, що культурна спадщина України є невід'ємною частиною світового культурного надбання.

18 квітня бібліотека ліцею провела краєзнавчий урок (з елементами презентації) “В краю конвалії та азалії, “Надслучанської Швейцарії” та “Соколиних гір” з метою кращого пізнання рідного краю, власної історії та культури

День здоров'я

/Files/images/uchnvsk_akts/36-День здоровя.jpg Здоров’я – це дар Бога, всесвіту самій людині. Здоров'я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Забуваємо, шо його треба шанувати, не втрачати, а примножувати. Чи будемо ми здорові, значною мірою залежить від нас. "Якщо людина сама стежить за своїм здоров'ям, то важко знайти лікаря, який би знав краще, що корисніше для її здоров'я, ніж вона сама" (Сократ). А зберегти його допоможе здоровий спосіб життя, адже, дбаючи про своє здоров’я, ми дбаємо і про здоров’я майбутніх поколінь усієї нашої української нації. Пам’ятаймо про це щохвилини, щогодини.

У рамках відзначення Всесвітнього Дня здоров’я у бібліотеці ліцею підготовлено для користувачів книжково-ілюстративну виставку-пораду "Наше здоров’я – в наших руках!". Виставка-порада діяла протягом тижня і спрямована на підтримку ідеології бібліотеки у пропагуванні здорового способу життя серед учнівської молоді.

Свято дитячої книги

/Files/images/uchnvsk_akts/35-9 квітня-Тиждень дит.книги.jpg На початку квітня діти і дорослі святкують день народження дитячої книги. Це свято відзначають всі, хто любить читати у день народження всесвітньовідомого датського письменника-казкаря Ганса Крістіана Андерсена.

Книга! Вона поруч від самого народження. З моменту появи на світ людина починає вчитися ходити, говорити, пізнавати навколишній світ. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга. Вона ніколи не втратить своєї актуальності, вона збагачує наш інтелект яскравими барвами, новими ідеями, заповнює наше дозвілля. “Людина з хорошою книгою в руках ніколи не є самотньою” (Ф.Петрарка).

Бібліотека ліцею теж долучилася до святкування, запропонувавши користувачам тиждень книги (з 02.04 - 06.04) "І знову у мандри запрошують книги...".

Зодчий душі людської


/Files/images/nova/О.Гончар-фото.jpeg3 квітня Олесю Гончару виповнилося 100 років від дня народження.
Олесь Гончар - видатний український письменник, великий майстер слова, чиї твори заслужено вважаються класикою. Олесь Терентійович стверджував, що "навряд чи взагалі є щось гідніше, як вдосконалювати свій дух, увічнювати себе в своїх творіннях і дарувати їх нащадкам".
Олесь Терентійович був романтиком, і закономірний його потяг до краси знайшов своє відображення в героях його творів: вони красиві, самовіддані, вірні, чесні. У них він втілює ідеал людини, спонукаючи сучасників бути творцями, мислителями, господарями на своїй землі. Він вважав, що "маємо відродити в наших сучасних українцях і українську генетичну пам'ять, почуття гідності, маємо і до збайдужілих душ торкнутися запашистим євшан-зіллям рідного слова". Кожен художній твір письменника, за влучним висловом Дмитра Павличка, нагадує "прозору стіну щоглистого лісу, крізь яку видно широченні простори, залиті полудневим сонцем, вродливих людей, наповнених світлом благородства."
Олесь Гончар - це письменник, який чудово поєднує лірику з епосом, романтизм із реалізмом. Твори Олеся Гончара широко відомі не лише в нашій країні, а й за її межами. Книжкові видання письменника виходили більш як тридцятьма мовами народів світу, а окремі його новели, статті і уривки з романів публікувалися в семидесяти шести країнах.
З нагоди сторіччя Олеся Гончара в бібліотеці ліцею для користувачів організовано книжково-ілюстративну виставку-презентацію “Його душа - собор надій високих...”

Театр - світ духовності і краси

/Files/images/nova/театр-картинка.jpg 27 березня відзначають Міжнародний день театру. Це свято встановив у 1961 році IX конгрес Міжнародного інституту театру (МІТ) – організації, діяльність якої спрямована на зміцнення миру і дружби між народами та на розширення творчої співпраці всіх діячів світу.
За висловом англійського поета, драматурга і актора В.Шекспіра: “Життя театр, а всі ми в нім - актори“. “Світ - маскарад, лице, одежа, голос - усе підробка: кожен прагне видаватися не таким, яким він є насправді”, - вторив йому Ф.-Х. де Гойя, іспанський живописець і гравер.
Символ перевтілення і, одночасно, таємниці - маска. Але вона не уособлює дворушність, - це спроба захистити душу, перетворюючи дійсне на бажане. Разом із маскою символами театру є труба й меч. Трубою скликали народ на вистави мандрівних акторів. Мечем карала людські вади муза Мельпомена…
Слово “театр” походить від грецького “theatron” - місце для видовищ, видовище. Театр - це вид мистецтва, а також будівля, призначена для представлення драматичних творів перед публікою.
Міжнародний день театру – це не просто професійне свято митців сцени, його також залюбки святкують мільйони глядачів і шанувальників театрального мистецтва. Бібліотека ліцею теж приєдналася до святкування, організувавши для своїх користувачів 27 березня годину театрала “Цікаві факти про театр”.


“Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі...” (Л.Костенко)

/Files/images/nova/ava4.jpg Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першою поетесою (дочка засновника Аккадського царства - царя Саргона) і відома своїми шумерськими гімнами.

Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі (весь Коран побудований на римах). А Сальвадор Далі вважав, що перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом .

У 1999 році, на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО, було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

„Поезія, - говориться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”.

Цінність поезії в тому, що кожен читач знаходить у ній щось своє. Іноді сприйняття одного і того ж вірша змінюється залежно від настрою чи інших обставин. Поезія здатна змінити людей, зробити їх чутливішими до краси, навчити насолоджуватися миттєвостями життя, може подарувати яскраві враження.

У книгозбірні ліцею є широкий асортимент поетичних творів на кожен смак та вподобання. У Всесвітній день поезії, у бібліотеці ліцею, пройшли голосні читання улюбленої поезії користувачами “Сім сонат для щастя”.

День поезії - це ще й нагадування всім сучасникам про великих поетів, які своїм твердим словом впливали на долі цілих держав і завжди були в пошані.

Незабутні миті Ліни Костенко

/Files/images/nova/images.jpg 19 березня - День народження видатної української письменниці Ліни Костенко, чиє гостре перо заворожує українців своєю щирістю та патріотизмом

У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу. “Ліна Костенко з тих поетів, які здатні крізь вселюдське бачити національне, а крізь наці ональне прозирати вселюдське” (В.Базилевський, український поет).

Ліна Костенко – жива легенда. Стверджує, що просто робить свою справу, адже поклик письменника – писати. Її перу належать:

  • збірка “Проміння землі” (1957)
  • збірка “Вітрила” (1958)
  • збірка “Мандрівка серця” (1961)
  • збірка “Зоряний інтеграл”
  • збірка “Княжа гора”
  • збірка “Над вічними берегами вічної ріки” (1977)
  • роман ”Маруся Чурай”
  • збірка “Неповторність” (1980)
  • збірка “Сад нетанучих скульптур” (1987)
  • збірка “Вибране” (1989)
  • роман “Записка українського самашедшого” (2011)

Поезія Ліни Костенко вражає читачів щирістю висловленої думки, емоційністю слова, за допомогою яких розкривається людська душа:

Не так страшна та річка Лета,

Не так цензура та гірка,

Як самознищення поета

Брехнею власного рядка.

Бібліотека ліцею приєдналася до вітань письменниці, організувавши для своїх користувачів презентацію життєвого та творчого шляху Ліни Костенко “Незабутні миті Ліни Костенко”.

Ліна Костенко – перлина сучасної української літератури. Її твори не лише цікаві та влучні, а й глибоко актуальні. Уже багато років вона залишається справжнім борцем з неправдою, показовістю, пристосуванством, а зброя її – твори. Вона вміє зачепити, змусити думати, мріяти та діяти.

Уклін та шана Кобзарю

/Files/images/nova/29.png 9 березня українська спільнота відзначила 204-ту річницю від дня народження талановитого українського поета і художника, прозаїка і етнографа, видатного сина українського народу Тараса Шевченка. Тарас Григорович писав: "Історія мого життя складає частину історії моєї Батьківщини". Ці слова найточніше підкреслюють зміст його життя і творчості. Безсмертні твори, велика мистецька спадщина стали дорогоцінним надбанням української культури, золотим фондом всенародної культурної скарбниці світу.

Василь Стефаник, український письменник, закликає: “Читайте Шевченка, а там створена вам ціла проява, історія і душа українського народу. Там є найкращі скарби українського народу. І доки наш народ за своє визволення боротися буде, доти той кріпацький син стоятиме перед очима нашими, ваших дітей, внуків і правнуків. Там для всіх мільйонів українського народу велика книга мудрості, книга любові до України.”

СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ, Любіть її... во врем'я люте, В остатню тяжкую мінуту За неї Господа моліть. (Т.Г.Шевченко)

Бібліотека ліцею долучилася до вшанування великого сина українського народу Тараса Шевченка, запропонувавши своїм користувачам взяти участь у Шевченківському тижні “Весна починається із Тараса Шевченка”. Протягом тижня бібліотека організувала:

  • книжково-ілюстративна виставка-огляд “Шевченкове слово в віках не старіє...”
  • бібліотечний урок “Волинські стежки Тараса Шевченка”
  • презентація “Жінки в кольоровій гаммі почуттів Тараса Шевченка”
  • літературна кав”ярня для педагогів “Чай. Кава. Почит@ємо” - “Мій Тарас Шевченко...”

“… Слово, книжка і живі людські стосунки...”

/Files/images/nova/18.png У ДПТНЗ “Соснівський професійний ліцей” з 19 - 23 лютого пройшов предметний тиждень суспільно-гуманітарних дисциплін. Бібліотека ліцею теж долучилася до проведення тижня.

Для всіх, хто цікавиться літературою, історією, хто любить поринути у світ неймовірних пригод, подій, битв та персонажей, бібліотека запропонувала:

  • документально-бібліотечну виставку-огляд “В документальній пам”яті - миттєвості історії Соснового”
  • літературно-мистецьку кав”ярню для учнівської молоді “Гасова лямп@” - “Володимир Висоцький: “Я, конечно, вернусь...”
  • літературно-мистецьку кав”ярню для учнівської молоді “Гасова лямп@” - “Кузьма “Скрябін”: “Я там, де сонце на стінах...”
  • екскурсію до музею селища “ Соснове - Людвипіль: на перехресті доріг...”

Тиждень пройшов під гаслом: “Час летить над нами. Але тінь свою залишає за нашою спиною. Чи не у цій тіні наше минуле й майбутнє?”

Барви рідної мови

/Files/images/nova/5.-22 лютого-Міжнародний день рідної мови.png 21 лютого світова спільнота відзначила Міжнародний день рідної мови.

Мова - духовний скарб нації. Вона є найголовнішою ознакою народу, що дає йому право називатися нацією. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію.

Мова - втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її. (М.Рильський)

Відзначаючи свято, 21 лютого бібліотека ліцею запросила своїх користувачів на бібліотечний урок-презентацію “О, мово, велична молитва наша!”

Небесна сотня - шлях у безсмертя

/Files/images/nova/4.-21 лютого- День Героїв Небесної Сотні.jpg 20 лютого ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної Сотні, які загинули під час подій на Майдані 18 - 20 лютого 2014 року, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Повстати проти системи цинічної брехні та фальші є неабияким подвигом. На нього здатні тільки справжні герої: встати, розправивши плечі і голосно сказати: "Я не згоден!" Саме так вчинили воїни-патріоти "Небесної Сотні". Вони почали із себе міняти світ: "Як не я - то хто ж?".

20 лютого бібліотека ліцею запросила своїх користувачів познайомитися з матеріалами бібліотечно-документальної виставки-огляду “Справжніми патріотами не народжуються, ними стають...”.

Спасибі вам усім звитяжні браття,

Низький уклін від серця до землі,

Ви розпалили не на вулиці багаття,

А в серці кожного жагу до боротьби!

Стравами багата - Україна-мати!

/Files/images/nova/02.png З метою формування пізнавального інтересу до вивчення спецпредметів з професії “Кухар”; кондитер” та в цілому до кулінарної справи, підвищити пізнавальну активність учнів, виховати любов до обраної професії та мотивувати учнів місцевої гімназії до вступу у ДПТНЗ “Соснівський професійний ліцей”, з 12 - 16 лютого пройшов тиждень за професією “Кухар; кондитер”. Бібліотека ліцею теж долучилася до проведення тижня, запропонувавши своїм користувачам:

  • годину спілкування “Історичні аспекти Масляної”
  • презентацію книги “Святкова кухня” видавництва “Глорія”
  • експрес-повідомлення “Кулінарна подорож Європою”

Професія “Кухар; кондитер” необхідна та актуальна в усі часи, оскільки без їжі людина не може існувати ні на землі, ні на морі, ні в космосі. Сучасні кухарі і кондитери мають бути справжніми професіоналами, дієтологами, технологами, мати талант художника, вишуканий тонкий смак, гарну образну пам’ять та почуття міри. Поєднуючи чотири основних смаки, використовуючи широку гаму пахощів та ароматів, майстер-кухар володіє таємничістю впливу ароматно-смакових компонентів їжі на емоційну сферу людини.

Афганська сторінка України

/Files/images/nova/19.png 15 лютого в Україні - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану. 15 лютого – річниця з дня виводу радянських військ з республіки Афганістан. Саме цього дня 1989 року з Афганістану були виведені радянські війська, які протягом 10 років брали участь у війні на території цієї країни. Афганська війна – одна з самих трагічних сторінок історії нашого народу, яка тривала вдвічі довше ніж ІІ Світова.

Від зір, що впали кулями прошиті,

Печалі вік не стерти із лиця.

Афганський біль пройшов по всьому світу,

А пам`ять хай по всіх пройде серцях.

З 1979 - 1989 рр. близько ста п'ятдесяти тисяч українців пройшли через горнило “афганської війни”. “Суха” статистика свідчить: 290 українців не повернулися з Афганістану, 62 - вважаються зниклими безвісти або потрапили в полон, отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців (4 687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами).

З нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виведення Обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану, з 5 - 9 лютого у бібліотеці ліцею пройшов тиждень честі “Афганістан... Гіркої пам”яті ковток...”, який включав:

  • книжково-ілюстративну виставку-реквієм “Афганістан: наша біль, наша пам”ять...”
  • перегляд кінофільму “9 рота”
  • презентація “На полотні моєї долі - Афганістан” (про соснівчан-”афганців”)
  • презентація-огляд книги П.Рачка “Проростає гвоздиками пам”ять” (про 7 загиблих воїнів Березнівщини)

Великий мандрівник із країни Фантастики

/Files/images/nova/1-7 лютого - Жуль Верн.jpg 8 лютого виповнилося 190 років від дня народження Жуля Верна, відомого французького письменника, одного із перших авторів-фантастів. Талановитий письменник цікавився наукою, передбачив багато винаходів ХХ століття. Більшість вчених, винахідників, мандрівників неодноразово зазначали, що багатьма своїми відкриттями завдячували саме захопленням творчістю Жуля Верна.

Для всіх поціновувачів творчості видатного фантаста, він був і залишається вірним супутником юності. Гостросюжетним та захоплюючим романам Жуля Верна судилося довге і щасливе життя. Написані в другій половині ХІХ століття, вони не зістарилися і, мабуть, ще довго хвилюватимуть кожне юне покоління читачів. Герої Жуля Верна завжди подорожують, створюють швидкохідні машини, підводні й повітряні кораблі, досліджують вулкани та глибини морів, проникають у недоступні нетрі, відкривають нові землі, стираючи з географічних карт "білі плями". Увесь світ слугує їм майстернею для експериментів. Вони працюють, діють, сперечаються, впроваджують у дійсність свої зухвалі мрії.

Жуль Верн написав 66 романів, безліч повістей, п'єс. Найвідоміші твори автора екранізовані.

Простий хлопець, який став іконою українського року

/Files/images/nova/Знімок екрану - 09.02.18 - 14:51:32.png 2 лютого 2015 року не стало культового українського співака, письменника, телеведучого, продюсера, актора, талановитого та щирого музиканта, лідера гурту "Скрябін” Андрія Кузьменка (псевдонім - Кузьма).

Загибель співака була ударом для тисяч українців. Проте душа та голос Кузьми продовжують жити в серцях його прихильників.

7 лютого бібліотека ліцею для відданих прихильників музиканта презентувала вечір пам”яті “Я там, де сонце на стінах...” (в рамках літературної кав”ярні “Чай. Кава. Почит@ємо”). Це вечір, коли кожен віддає шану другу, кумиру, талановитому музиканту. Згадували, співали, адже Кузьма живий в своїх піснях!

Вечір пройшов в неймовірно теплій атмосфері, в гарній душевній компанії. Як казав Кузьма: “Помітив, що для того, щоб зробити людину щасливою, не потрібні якісь величезні простори. Досить включити фантазію і облаштувати той мінімум, який вже є, щоб відчувати себе краще”. Бібліотека спробувала облаштувати той мінімум, щоб згадати творчість Кузьми (музикант, телеведучий, актор, письменник, продюсер, політик і громадський діяч).

Андрій Кузьменко вічно житиме в памяті тих, хто його чує!

"Я, конечно, вернусь..."

/Files/images/nova/Знімок екрану - 09.02.18 - 14:52:39.png 25 січня видатному акторові, співаку і поету, класику жанру авторської пісні, автору низки прозаїчних творів Володимиру Висоцькому виповнилося б 80 років...

Володимир Висоцький був бардом, а став іконою, історією і легендою. Його пісні люблять люди, дуже далекі від світу авторської пісні, його ролі в кіно незмінно яскраві, а багато його цитат пішли в народ і так прижилися, що не всі вже і пам’ятають, звідки вони. Володимир Семенович був не тільки талановитим поетом і актором, але і неординарною особистістю.

1 лютого бібліотека ліцею для своїх користувачів презентувала вечір пам”яті “Я, конечно, вернусь...” (в рамках літературної кав”ярні “Чай. Кава. Почит@ємо”).

Вечір пройшов цікаво, приємним є те, що молоде підростаюче покоління для себе відкрило нове ім”я - Володимир Висоцький.

Співак, актор і поет... Він пішов занадто рано, але встиг багато чого. Перед смертю Висоцький написав: "Мне есть что спеть, представ перед Всевышним, мне будет что ответить перед Ним"...

Кто кончил жизнь трагически, — тот истинный поэт!

А если в точный срок — так в полной мере!

На цифре 26 один шагнул под пистолет,

Другой же — в петлю слазил в “Англетере”.

А в 33 — Христу (он был поэт, он говорил:

”Да! Не убий!” Убьёшь — везде найду, мол!)...

Но — гвозди ему в руки, чтоб чего не сотворил,

И гвозди в лоб, чтоб ни о чём не думал.

С меня при слове «37» в момент слетает хмель.

Вот и сейчас вдруг холодом подуло —

Под этот год и Пушкин подгадал себе дуэль,

И Маяковский лёг виском на дуло.

Задержимся на цифре 37. Коварен Бог —

Ребром вопрос поставил: или-или!

На этом рубеже легли и Байрон, и Рембо,

А нынешние как-то проскочили.

Дуэль не состоялась или перенесена,

А в тридцать три распяли, но не сильно,

А в тридцать семь — не кровь, да что там кровь! — и седина

Испачкала виски не так обильно.

Слабо стреляться?! В пятки, мол, давно ушла душа?!

Терпенье, психопаты и кликуши!

Поэты ходят пятками по лезвию ножа

И ранят в кровь свои босые души.

На слово “длинношеее” в конце пришлось три “е”.

”Укоротить поэта!” — вывод ясен.

”И нож в него!” — но счастлив он висеть на острие,

Зарезанный за то, что был опасен!

Жалею вас, приверженцы фатальных дат и цифр!

Томитесь, как наложницы в гареме:

Срок жизни увеличился — и может быть, концы

Поэтов отодвинулись на время.

Державність – це, насамперед, патріотизм

/Files/images/nova/Знімок екрану - 09.02.18 - 14:50:33.png З 15 - 31 січня у бібліотеці ліцею пройшла декада слави “Соборна, єдина моя Україна!”, присвячена Дню Соборності України та пам”яті героїв Крут. Книгозбірня для своїх користувачів запропонувала:

  • Протягом тижня, з 15-22 січня, діяла книжково-ілюстративна виставка-хроніка з елементами усного журналу "Соборна Мати-Україна - одна на всіх, як оберіг"

День Соборності - свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році, в одну спільну Соборну Українську державу: “Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина й Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили й за які вмирали кращі сини України. Віднині є єдина, незалежна Українська Народна Республіка” (З Універсалу Директорії про з'єднання двох республік)

Це свято показує, що усі ми - діти однієї великої України і бажаємо жити в згоді-злагоді.

  • Протягом наступного тижня, з 23 - 31 січня, діяла книжково-ілюстративна виставка-реквієм з елементами презентації "На Аскольдовій могилі України цвіт". 29 січня український народ відзначає 100-річчя битви під Крутами.

У кінці грудня 1917 року уряд радянської Росії розпочав відкриту агресію проти Української Національної Республіки.

Січень 1918 року. Три більшовицькі армійські групи (5 тисяч осіб) під загальним командуванням Михайла Муравйова виступили на Київ. 29 січня 1918 року бійці Студентського куреня, учні Військової школи й невеликий відділ Вільного Козацтва (усього близько 300 осіб) зайняли оборону обабіч залізничного полотна поблизу станції Крути. П’ять годин безперестанку студентський курінь на чолі з Аверкієм Гончаренком стримували наступ червоних, втрачаючи молоді життя, під градом куль і гранат. Нерівний бій. Молоді захисники свободи і незалежності українського народу загинули на полі бою.

Героїчна й водночас трагічна подія під Крутами знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов'язку - боронити її.


Закон і право - для всіх єдині!

/Files/images/metodichniy_kabnet/Знімок екрану - 15.12.17 - 14:21:48.png З 4 по 10 грудня 2017 року в ліцеї пройшов Всеукраїнський тиждень права. До проведення тижня долучилася і бібліотека ліцею, запропонувавши своїм користувачам:

  • книжково-ілюстративну виставку “Конституція України - фундамент правової держави”
  • інсталяцію “Права людини”

Бібліотека своїми заходами намагалася підвищити рівень правової культури підліткової молоді, а також поінформувати щодо їхніх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту.

Навчи своє серце добру!

/Files/images/metodichniy_kabnet/Знімок екрану - 15.12.17 - 14:21:37.png З 1 - 10 грудня, у бібліотеці ліцею, пройшла декада милосердя “Навчи своє серце добру!”, яка включала:

  • книжково-ілюстративну виставку-застереження “ВІЛ та СНІД: дослівно про проблему” (до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом)
  • бібліотечний урок “Читання-лікування або як зцілює бібліотерапія” (до Міжнародного дня людей з інвалідністю)
  • годину спілкування “Поспішайте творити добро”

Музейні гостини

/Files/images/metodichniy_kabnet/Знімок екрану - 15.12.17 - 14:21:24.png В народі говорять: "Зима прийшла і празничків привела". І дійсно: взимку майже щодня – свято. Зимові свята починаються 4 грудня зі свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, ”коли вводиться літо у зиму”, а завершуються Масляною (тиждень перед Великим постом).

Саме святам зимового циклу присвячені музейні гостини “Введення прийшло - свят привело”, які провели члени краєзнавчої світлиці “Отчий світильник”, що діє при бібліотеці ліцею. Гостини пройшли в музеї ліцею цікаво, змістовно, в атмосфері щирості і свята. Присутні дізналися, що з-поміж усіх свят, які припадали на зимову пору, найважливіше значення мав період від Свят-вечора до Водохрещ. У ньому було найбільше обрядових дійств, якими намагалися забезпечити здоров’я, щастя і достаток.

Він сіяв слово між людьми

/Files/images/metodichniy_kabnet/04.12-Сковорода.jpg 3 грудня видатному українському філософу і письменнику Григорію Сковороді виповнилося 295 років від дня народження.

Григорій Сковорода входить до 100 великих українців та є одним із 100 символів України.

"Він залишив по собі вічну і добру пам'ять як навчитель життя; він і словом, і прикладом навчав людей любити передусім Бога, вчитися, аби пізнати істину, приборкувати свої почуття, очищати душу від дурних бажань, задовольнятися найменшим і бачити своє щастя у виконанні заповідей любові" (Софія Русова).

Григорій Сковорода своєю творчою спадщиною і сьогодні залишається разом з народом. З нагоди ювілейної дати письменника і народного вчителя у бібліотеці ліцеї пройшла година читача "Григорій Сковорода: людина, мислитель, поет". Користувачі пригадали фразеологізми народного мислителя, його ставлення до життя й щиру любов до рідної землі.

Спадщина Григорія Сковороди є дорогим надбанням української нації і світової літератури.

Краса, втілена в камені, вічна!

/Files/images/metodichniy_kabnet/Знімок екрану - 05.12.17 - 11:53:08.png З 20 листопада - 1 грудня у ліцеї проходила декада за професією “Муляр”. До проведення декади долучилася і бібліотека, яка для своїх користувачів презентувала:

  • годину спілкування “Від пірамід до хмарочосів”
  • експрес-подорож з елементами презентації “Єдність каменю і краси природи”

Мабуть, небагато знайдеться на Землі професій, що за віком сягають у таку давнину, як професія муляра. Вона є одним з найдавніших людських занять і з усіх будівельних професій – найбільш древня.

Її молитви теплять душу: Катерина Мотрич

/Files/images/metodichniy_kabnet/4-К.Мотрич.jpg 30 листопада українській письменниці, журналістці Катерині Вакулівні Мотрич виповнилося 70 років.

Авторка книжки оповідань “Соняхи” (1977), збірок оповідань і повістей “Час найкоротшої тіні” (1982), “Перед храмом любові і болю” (1989), роману “!Досвіток” (1987). Сповнена ліризму проза Катерини Мотрич присвячена людям села, утвердженню нетлінних моральних цінностей В останні роки письменниця широко використовує форму молитви (“Молитва до мови”, “Молитва до убієнних голодом”, “Молитва до України”, всі — 1991 р.). Також її перу належить роман “Ніч після сходу сонця”. Не залишилась авторка байдужою і до такої болючої теми, як “Чорнобиль: „Звізда Полин“ (збірка). 2013 року у видавництві “Сполом” вийшов роман “Вавилонська вежа”.

День пам'яті жертв голодомору 1932 - 1933 рр

/Files/images/metodichniy_kabnet/Знімок екрану - 05.12.17 - 11:52:37.png Щорічно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначається

День пам'яті жертв голодомору.

Щохвилини, з вересня 1932 року по липень 1933-го, помирали щонайменше 17 осіб, щогодини - більше 1000, щодня - понад 24 тисячі. За десять місяців Україна втратила майже чверть свого населення. В голодомор, за оцінками дослідників, померло від 7 до 10 мільйонів чоловік. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей. Третина всіх померлих від голоду - діти.

До Дня пам'яті жертв голодомору, у бібліотеці ліцею, пройшла декада памяті “На колінах стою перед вами, сповідаю жалобу свою...”, яка включала:

  • організовано виставку-репортаж “З ЯНГОЛОМ на серці...”

  • бібліотечний урок-реквієм “Голодомор... Розсекречена правда...”

  • збір спогадів “Голодомор - трагедія українського народу” від старожилів, очевидців-поселенців (місцеве населення називало їх “східняками”), які пережили та пам”ятають страхіття голодоморів 1932-1933 рр та у післявоєнний період 1946-1947 рр.

Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом тоталітарної системи проти мирних людей, внаслідок чого зник не тільки численний прошарок заможних і незалежних від держави селян-підприємців, але й цілі покоління землеробського населення. Саме це і підірвало соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність, а наслідки - ще відчуваються і сьогодні.

Трагедія ХХ століття обминула нашу місцевість, регіон, адже на той час наші діди-прадіди “були під Польщею”, а в післявоєнний період - колгоспи організовувалися в 50-ті роки.

Прошу, у серці запаліть Скорботи полум'я священне та крізь століття пронесіть Сльозу безвинно убієнних! (Н.Тривайло)


Бути патріотом - почесно і відповідально

/Files/images/metodichniy_kabnet/Знімок екрану - 05.12.17 - 11:52:57.png 28 листопада, в бібліотеці ліцею, пройшла зустріч-дискусія з депутатом Губківської сільської ради, місцевим громадським активістом, краєзнавцем та фотохудожником, колишнім випускником ліцею - Воловодиком Богданом з питань патріотизму.

Для кожної людини найголовніше в житті – це її сім’я. Любов до сім’ї і свого роду, зрештою, породжує і патріотизм.

Богдан Адамович розповів, що бути патріотом сьогодні непросто. Світ стає глобальним, тепер не так-то просто зрозуміти, де свої, а де чужі, і чи є ти справжнім господарем на своїй землі. Що необхідно робити, щоб бути справжнім патріотом в таких умовах? Як бути гідним сином чи донькою своєї землі і гордим представником свого народу? Відповідь проста: необхідно нести відповідальність за свою батьківщину. Потрібно сприймати кожного українця, як свого брата або сестру і щиро прагнути допомогти людині. Адже країна складається з людей і тільки в допомозі одне одному може проявитися справжній патріотизм. Власні проблеми і проблеми батьківщини для патріота не є різними за важливістю, адже він щиро прагне допомагати своїй батьківщині і своїм співвітчизникам так само сильно, як і самому собі і своїй сім’ї. Гість наголосив, що найкраще всього проявляти патріотизм колективно, адже тільки так можна досягти дійсно великих успіхів у побудові сильної та успішної держави.

День Гідності та Свободи

/Files/images/metodichniy_kabnet/1-Революція Гідності.png 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи.

21 листопада 2013 року назавжди змінило історію українського сьогодення. Саме в цей день вперше почались мирні протести за євроінтеграцію.

Євромайдан – це знакова подія для українців. Суспільство зробило перший крок до Європи та показало рішучість своїх намірів. На жаль, українці заплатили за Майдан велику ціну... За час "Євромайдану" загинуло 123 людини, а пропало безвісти – 27. Саме цих людей називають "Небесної сотнею", які віддали життя за свою країну, за захист прав і свобод людини.

Бібліотека ліцею для своїх користувачів презентувала книжково-ілюстративну виставку-пам”ять з елементами бесіди ”Український повстанче, в бою не відставай“

Знай дорослий, знай дитя: Безпека руху – це життя.

/Files/images/metodichniy_kabnet/Знімок екрану - 17.11.17 - 10:37:55.png З метою поліпшення роботи із запобігання підліткового дорожньо-транспортного травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху до ліцею і додому в ДПТНЗ “Соснівський професійний ліцей” з 13 - 17 листопада 2017 року був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху. Головна тема Тижня безпеки дорожнього руху - безпека людей на дорозі.

Бібліотека ліцею теж долучилася до проведення Тижня, організувавши для учнівської молоді книжкову виставку однієї книги (з елементами бесіди) “Правила та безпека дорожнього руху”.

Ірина Баковецька: Етно-вірші

/Files/images/metodichniy_kabnet/Знімок екрану - 17.11.17 - 10:37:44.png 14 листопада, у бібліотеці ліцею, для поцінувачів рідного слова та поліської етно-культури відбулася зустріч з дивовижною і талановитою місцевою етно-поетесою Іриною Баковецькою.

В ході зустрічі, Ірина Баковецька презентувала свою нову книжку етно-віршів “Write, tomboy, write, або Якби Бенксі жив у місті Ра”, яка присутніх, а це педагоги, вразила, здивувала і, звичайно, полонила…

Бібліотекар Себа Н.Г. відмітила, що видання вийшло незвичайне, нестандартне: відкривається і читається навпаки - ззаду наперед, кожен вірш має різний шрифт, нумерація сторінок починається з кінця, а зміст розміщено на початку, і, звичайно, “наповнена” соціальною проблематикою сьогодення. В книжці оригінально переплітається і поєднуються велика кількість міфологічних, релігійних, трансцендентно-язичницько-християнських мотивів.

До збірки “Write, tomboy, write, або Якби Бенксі жив у місті Ра” увійшли близько 30 етно-авангардистських вербально-звукових текстів. Саме так поетеса характеризує свої вірші, в яких поєднано поетичну та музичну складові, власні відчуття та соціальні мотиви, трансформовані у кетч традиції народної культури та неформат світоглядних позицій авторки. В книзі вчуваються автентичні голоси наших предків, їхні плачі і голосіння, сильне жіноче начало та глибока неосяжність підсвідомого.

Ірина Баковецька порадувала своїх прихильників і власним виконанням, адже її поезію треба не просто читати, її треба слухати (рівненська поетеса Тата Рівна вважає, що поезія Ірини Баковецької - це, передовсім, аудіопоезія).

Взагалі, даний доробок Ірини Баковецької - це “революційне бачення різних аспектів сучасного життя крізь призму поліського автентизму” (як зазначається в анотації до книги). Приємно вражає і фонове доповнення змісту презентованого видання - світлини подружжя рівненських фотомитців Олени Сєргєєвої та Ігоря Проценка. Дивовижно гармонує-проступає між поетичних рядків архітектурне обличчя старого Рівного.

По завершенні - автограф-сесія для поцінувачів.

Там, де живе рідна мова – живе український народ!

/Files/images/metodichniy_kabnet/Знімок екрану - 17.11.17 - 10:37:31.png З 6 по 10 листопада в нашому ліцеї проходив предметний тиждень української мови, присвячений дню УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ.

З метою подальшої активізації роботи щодо розвитку та поширення сфери функціонування державної мови, сприяння вихованню майбутніх поколінь у дусі патріотизму, пошани до своєї історії, культури, мови - бібліотека ліцею своїм користувачам запропонувала протягом тижня:

  • книжково-ілюстративну виставку-огляд “Мова - “нетлінний скарб століть...”
  • презентацію-екскурс “Виникнення писемності”
  • годину читача “Самобутність українського письменства”

“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування” (Панас Мирний)

День української писемності та мови

/Files/images/metodichniy_kabnet/2- 9 листопада.jpg День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Президента № 1241/97 ”Про День української писемності та мови” на підтримку “ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства”.

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря.

Дослідники вважають, що саме Преподобний Нестор-літописець є послідовником творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія та з нього і починається писемна українська мова.

Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

Електрогазозварник – професія моя!

/Files/images/metodichniy_kabnet/Знімок екрану - 17.11.17 - 10:37:12.png З 30 жовтня - 3 листопада у ліцеї проходив тиждень за професією “Електрогазозварник”. До проведення тижня долучилася і бібліотека, яка для своїх користувачів презентувала:

  • книжково-ілюстративну виставку-огляд “Електрогазозварник - професія для сміливих!”
  • експрес-повідомлення “Поради Internet-мандрівнику”

Зварювальник – професія відповідальна, майже віртуозна, від якості роботи якого залежить довговічність та стійкість будівельних конструкцій, робота і термін служби різної техніки.

02 листопада 2017 року, на базі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, відбувся семінар бібліотечних працівників ПТНЗ Рівненщини за темою “Впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек професійно-технічних навчальних закладів області”, в якому взяла участь бібліотекар ліцею Себа Н.Г..

/Files/images/metodichniy_kabnet/УДК.gif 29 березня 2017 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 за № 177 “Про припинення використання Бібліотечно-Бібліографічної Класифікації та впровадження Універсальної Десяткової Класифікації”. Постанова передбачає відмову від використання бібліотечно-бібліографічної класифікації та поступове переведення бібліотек-користувачів на універсальну десяткову класифікацію як міжнародну систему. Відповідний наказ “Про впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек” від 26.06.2017 за № 929 видало Міністерство освіти і науки.

Книжкова скарбничка

/Files/images/uchnvsk_akts/5-27.10-Ювілейні дати.jpg/Files/images/metodichniy_kabnet/УДК.gif У бібліотеці ліцею, протягом жовтня 2017 року, для читачів організовано книжкове Pret-a-porte до ювілейних літературних дат (з елементами бесіди) “Літературний олімп жовтня 2017 року”:

  • виставка-календар ″Поет - душа і уста народу″ (до 120 річниців від д.н. Валер'яна Поліщука (1897—1937), українського поета)
  • виставка-презентація ″Дорога як велика подорож життя″ (до 75 річниців від д.н. Володимира Яворівського (1942), українського прозаїка, публіциста)

Книжкова виставка – це своєрідна візитна картка бібліотеки, за якою оцінюють не тільки якість фонду, а й стиль роботи читальні, адже саме вона посідає найважливіше місце серед наочних форм популяризації документів. Естетично оформлена книжкова виставка досить часто є стимулом звернення до книги. Ця загальновідома істина є домінуючою в роботі нашої бібліотеки.

Забуті книжки із старих шухляд

“Людина – це підсумок прочитаного. Дитина, яка свого часу не зустрілася з доброю книгою, не стане в майбутньому особистістю” М.Слабошпицький

/Files/images/uchnvsk_akts/4-Забуті книги.gif 18 жовтня, у бібліотеці ліцею, пройшла година читача за філіжанкою кави "Забуті книжки із старих шухляд"

Напевне, у багатьох є перелік книг, які постійно хочеться перечитувати знову і знову. Вони – широко відомі і малознайомі масовому читачеві, але від того не менш улюблені. Книги певною мірою впливають на наше життя, навіть розумні слова виникають в пам’яті – якщо ти справжня людина, значить, правильні книги в дитинстві читав.

Важко надати перевагу якійсь одній з багатьох прочитаних книг. Напевне, варто почати з “Портрета Доріана Грея” – найуспішнішого і найскандальнішого роману Оскара Уайльда. Драматична, захоплююча, парадоксальна розповідь про людину, яка стала жертвою власного бажання безсмертного життя. Не дивлячись на роки, що пройшли з часу публікації, до сих пір діє магнетично і на читачів, і на кінорежисерів.

Від ”Тріумфальної арки” Ремарка, мабуть, не один читач у захваті. Найкрасивіший із європейських романів про кохання і найсумніший. Роман про жінку, яка не має нічого, крім миттєвих перемог, і чоловіка, який звик до страху і безнадійності. Розповідь про пристрасть, яка може і повинна закінчитися трагедією.

“Алхімік” – найвідоміший роман Пауло Коельо, бразильського письменника, улюблена книга мільйонів читачів, яка здатна змінити будь-чиє життя. Читаючи її і задумуєшся – а й справді, чому мріяти вдається тільки в юності, а з роками немов хтось невідомий нашіптує – не збуваються бажання. А Коельо стверджує інше – збуваються, і починаєш йому вірити.

“Сестра Керрі” американського письменника Теодора Драйзера. Автором змальована реальна картина американської дійсності, яка калічить долі і душі людей.

І насамкінець додати хотілося б величезний список зі творів Сергія Лук’яненка, де кожен розповідає про незвичайні світи, містичні, загадкові планети, які населяють таємничі створіння, що виявляються, як правило, досить розумними і кмітливими. І в кожній розповіді десь та й випливе на якійсь невідомій планеті згадка про куточок України.

Улюблені книги, як миттєвості щастя, залишаються в пам’яті на все життя.

Мужність і відвага крізь покоління

/Files/images/uchnvsk_akts/3-З днем захисника.jpg 14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці, водночас з Днем українського козацтва ми відзначаємо День захисника України.

Свято встановлено 14 жовтня 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

Ця дата символізує нерозривний зв'язок усіх поколінь захисників України: воїнів Київської Русі, козаків, учасників збройних формувань УНР та ЗУНР, українців, які у складі збройних сил СРСР та партизанських формувань захищали Батьківщину від фашистів, воїнів УПА та нинішніх хоробрих захисників України.

Саме тому День захисника України, 14 жовтня, покликаний стати святом усіх сучасних воїнів та ветеранів, днем вшанування всіх, хто упродовж століть обороняв українську землю.

Цьогоріч виповнюється 75 років з часу створення Української повстанської армії нашим земляком Т.Бульбою-Боровцем, символічним днем заснування якої є 14 жовтня 1942 року. Українська повстанська армія – військово-політична формація Українського визвольного руху, стратегічною метою якого було відновлення української державності. УПА стала відповіддю на жорстоку окупаційну політику, що змусила українців організуватися у збройні підрозділи, котрі стали частинами Української повстанської армії. Армії, через яку пройшло понад сто тисяч осіб, за участь у повстанському русі чи його підтримку каральними органами СРСР було репресовано понад півмільйона людей.

З нагоди ювілейної дати та на честь вшанування борців за незалежність України - УПА, у бібліотеці ліцею пройшла декада лицарства "Он де, люди, наша слава, слава України!".

Бібліотек@: знай, мрій, твори!

/Files/images/uchnvsk_akts/2-09.10 Декада б-ки.jpg З 28 вересня - 9 жовтня у бібліотеці пройшла декада бібліотеки "Бібліотек@: знай, мрій, твори!", присвячена Всеукраїнському Дню бібліотек.

“Найбільший скарб - хороша бібліотека”, говорив В.Г.Бєлінський, а Чарльз Лемб захоплено зазначав “що за насолода знаходитись в хорошій бібліотеці. Дивитися на книги – це вже щастя. Перед вами світ, гідний богів; ви усвідомлюєте, що можна прийняти в ньому участь й заповнити вщент сюю чашу”. А.Герцен писав, що “бібліотека – відкритий стіл ідей, за який запрошений кожен”

Декада включала:

  • Інформаційний день, протягом якого серед учнів І курсу проведено бібліотечну діагностику „Читацькі інтереси сучасних підлітків”
  • Пошуковий день відзначений виставкою-оглядом періодичних видань "Світ періодики: знання та інформація"
  • Ігровий день - геокешинг у бібліотеці "... І знову у мандри запрошує бібліотека..."
  • Творчий день користувачам бібліотеки представлено презентацію "Найвідоміші книголюби: люди зі сторінок журналів - знаменитості світу"
  • Інтелектуальний день - цікаво та змістовно пройшла дискусія "Чи є майбутнє у бібліотек?"
  • Підсумковий день - слайд-шоу "Бібліотека - шлях до знань!"

Бібліотека – це місце, де всі відпочивають душею. Тут час плине повільніше і все навколо здається таким таємничим. Зараз осінь, час жовтогарячого листя, похмурого неба і сильного вітру. Але в бібліотеці в цей час чарує зовсім інша атмосфера. Саме восени у книгозбірні по-особливому затишно, тихо і тепло. Ця атмосфера чарує всіх. Всі обожнюють це місце, адже не тільки книга може розповісти історію, але й сама бібліотека може зацікавити читача своїми таємницями.

Бібліотека – це незвичайне місце, де не тільки зберігаються книжки, це те місце, де кожний знайде собі затишок і відкриє для себе новий світ.

День бібліотек

/Files/images/uchnvsk_akts/1-З днем бібліотек.jpg 30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек!

Знання багатьох поколінь зібрані у Храмі книги - бібліотеці. Зорієнтує читача у безмежному океані книг, порадить, зацікавить - бібліотекар. Він завжди відчиняє нам двері у захоплюючий світ літератури.

Книга для людини - це невичерпне джерело знань, мудрості, розради. Неможливо уявити наше життя без літератури. Вона дає людині все: звеличує, навчає, розважає, дарує відчуття прекрасного.

Неопалима Купино! Моя бібліотеко! Ти мудрість всіх віків, хранителько добра! О, Книго! Пресвята богине! Народу й роду берегине!

Найкращі книги 2017 року

/Files/images/krasch_uchn/8-форум.png З 13 по 17 вересня у Львові проходив 24-й Форум видавців. Головна тема цьогорічного Форуму - точка творення.

14 вересня Форум видавців оголосив найкращі книжки 2017 року. Нагородження відбулося у Львівській національній опері.

Переможці премії "Найкраща книжка Форуму - 2017" :

• Книги для дітей

  • Література для дітей віком від 0 до 9 років

Оксана Була "Зубр шукає гніздо" ("Видавництво Старого Лева") за проникливе розуміння світу маленьких читачів.

  • Література для дітей віком від 10 до 12 років

Ульф Старк "Маленька книжка про любов" ("Видавництво Старого Лева") за виховання любов’ю.

  • Підліткова література

Яна Подосєльнік "Глосарій моди. Ілюстрації одягу українських дизайнерів" (видавництво "Artbooks") за захопливу мандрівку світом моди.

Мій рідний край – земля моїх батьків!

/Files/images/krasch_uchn/7-Декада гром.вихов..jpg З 11 - 22 вересня у бібліотеці ліцею пройшла декада громадянського виховання "З криниці пам'яті черпаю любов до отчого краю".

Пізнай свій край, себе, свій рід, свій нарід, свою землю -і ти побачиш свій шлях у життя. (Г.Сковорода)

Декада включала:

  • книжково-ілюстративна виставка-експозиція "Надслуччя: Соснове-Людвипіль"
  • краєзнавчо-дослідницька подорож "Завітаймо до Надслучанської Швейцарії"
  • краєзнавчий урок "Ліс – це диво, ліс – це казка…" (до Дня працівників лісу України)
  • краєзнавчий урок "Надслучанська Швейцарія – перлина українського Полісся" (до Дня туризму)
  • тур вихідного дня "Слідами Великого рейду…" (до Дня партизанської слави)

Ліс – це диво, ліс – це казка…Цілий світ обійди – не зустрінеш

Запашної такої краси:

Від Случа до дзвінкої Горин

іГрають морем безкраї ліси… /Д.Зиткін/

/Files/images/krasch_uchn/6-Краєзнавчий урок.jpg В Україні День працівників лісу щорічно прийнято святкувати в золоту пору осені. Це професійне свято всіх, хто пов'язав своє життя з лісовим господарством та деревообробною промисловістю.

Учнівський та педагогічний колективи нашого ліцею є постійними помічниками ДП "Соснівське лісове господарство", яке знаходиться на території рідного селища. Кожен з нас пам'ятає, що ліс – це найбільше багатство природи, він є запорукою безпеки екології, важливою складовою економічної стабільності, тож кожен має дбати про збереження цього природного національного скарбу.

Напередодні свята, 16 вересня, актив бібліотеки взяв участь у краєзнавчо-дослідницькій подорожі "Завітаймо до Надслучанської Швейцарії", ознайомившись дорогою з історією створення заказника, ландшафтного парку, побачили рослини, що занесені до Червоної Книги. А 18 вересня, у бібліотеці ліцею, пройшов краєзнавчий урок "Ліс – це диво, ліс – це казка…", на якому розглядалося питання примноження та раціонального використання лісового багатства України.

Літературна кав'ярня для учнів

/Files/images/krasch_uchn/5-Літературна кавярня.jpg 11 вересня, у бібліотеці ліцею, відкрила двері літературна кав’ярня для учнів-читачів за темою - "Наймасовіше із мистецтв" (до Дня українського кіно). Для учнів було великим відкриттям, що український кінематограф бере свій початок ще з кінця ХІХ століття, дізналися про перший кінофільм і першу українську кіноактрису Віру Холодну та ознайомилися із добіркою найкращих фільмів за час існування українського кінематографа.





Майстер новели

11 вересня - 155 років від дня народження О.Генрі, американського письменника-прозаїка.

/Files/images/krasch_uchn/4-О.Генрі-портрет.jpg О.Генрі - один із найулюбленіших письменників читачів усього світу, він є визнаним "королем новели". Літературна спадщина письменника велика - понад 280 новел, роман, гуморески, скетчі. У творах О.Генрі поєднується комічне і трагічне, оптимістичне і безнадійне. Їх називають енциклопедією американського життя. Герої новел - звичайні люди: клерки, продавці, бідні художники, фермери, дрібні авантюристи тощо. Вони не вирішують якихось глобальних проблем, не опікуються долею всесвіту, але для них є святими правила людських стосунків, совість, людяність. "Життя не трагедія і не комедія, - писав О. Генрі. У ньому змішалось і те, і інше".

7 вересня бібліотекар ліцею ознайомила присутніх читачів з творчістю неперевершеного майстра та запропонувала переглянути книги книжково-ілюстративної виставки-інформації "Майстер жанру оповідання".


Свято сили, краси та здоров'я

/Files/images/krasch_uchn/3-Експрес-інформація.jpg 6 вересня, напередодні Дня фізичної культури і спорту України, у бібліотеці ліцею читачі ознайомилися із матеріалами експрес-інформації "Свято сили, краси та здоров'я", яку підготував актив бібліотеки з метою пропаганди активного здорового способу життя.







Україна є, Україна буде!

/Files/images/krasch_uchn/2-Виставка-екскурс.jpg 1 вересня учнівському та педагогічному колективам бібліотека презентувала книжково-ілюстративну виставку-екскурс "Історія України в художньо-історичних образах", присвяченій 26-річниці Незалежності України.









З Днем знань!

/Files/images/krasch_uchn/1- 1 Вересня.jpg Шановні колеги, учні! Щиро вітаю з Днем знань, початком 2017-2018 навчального року. Бажаю учням підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Нехай навчання дається легко, інтерес до наук не згасає, а мудрі наставники допомагають у досягненні високих результатів!





Дитинства яскравого мить

"Мені здається, що одна з найбільших удач у житті людини - щасливе дитинство" (Агата Крісті)

/Files/images/krasch_uchn/Міжн.день дітей.jpg У перший день літа ми традиційно відзначаємо Міжнародний день захисту дітей, одне із найдавніших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії у листопаді 1949 року. Тоді, по закінченні Другої світової війни, учасниці сесії у столиці Франції, Парижі, урочисто заприсяглися боротися за створення умов, необхідних для щасливого та гармонійного розвитку майбутніх поколінь - дітей.

А що є найважливішою умовою щасливого дитинства? Звичайно ж, мирне співіснування людей, що є гарантією спокійного і радісного життя кожної окремої родини. ООН підтримала цю ініціативу та оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей, 1 червня, бібліотека ліцею провела годину спілкування "Розумні, кмітливі, допитливі, сміливі".

День захисту дітей – це не тільки свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою, в майбутньому стали хорошими громадянами своєї країни

Український літературний Олімп: ювіляри травня

/Files/images/metodichniy_kabnet/Літ.Олімп.jpg Впродовж місяця травня, у бібліотеці діяла книжково-ілюстративна виставка-огляд „Український літературний Олімп”, присвячена творчості українських письменників-прозаїків: Ірини Вільде, Анатолія Дімарова та Михайла Стельмаха, історика та етнографа: Миколи Костомарова.

День слов’янської писемності і культури

/Files/images/metodichniy_kabnet/День словянської культури.jpg Писемність, мова – то є душа кожної нації, її святощі, її найцінніший скарб. В мові – наша давня й нова культура, ознака нашого національного визнання.

24 травня в Україні відзначають День слов`янської писемності й культури на честь вшанування пам`яті святих Кирила й Мефодія, що заклали основу слов`янської писемності, фундамент всіх слов`янських літератур.

Цей день символізує історичне та просвітницьке значення спадщини слов'янських первоучителів у здобутку національної культури, засвідчує повагу міжнародної спільноти до неоціненного внеску слов'ян в скарбницю світової цивілізації.

Вшановуючи пам'ять братів-просвітителів, ми звертаємось до глибинних основ української писемності, духовності - могутнього джерела сили і життєздатності української нації. Кожна культура, мова є безцінним надбанням людства, дзеркалом, яке відображає душу народу, його історію, звичаї, уподобання.

З нагоди Дня слов'янської писемності й культури в бібліотеці організовано книжково-ілюстративну виставку-презентацію "Писемні пам'ятки України", яка знайомить з нетлінними писемними пам'ятками нашого народу.

Світ моїх захоплень

“Не забувай ні на хвилину СВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ЛЮДИНО!“ (РАДИШ)

/Files/images/metodichniy_kabnet/Снимок экрана - 06.06.2017 - 15:21:28.png Кожна людина має якісь уподобання, про щось мріє, прагне до чогось незвичайного, хоче проявити себе в чомусь, тому з задоволенням виконує ту чи іншу роботу. І дуже добре, якщо захоплення і мрії збігаються. Саме темі “Світ моїх захоплень“ була присвячена педагогічна вітальня. У роботі вітальні прийняла участь бібліотекар ліцею Себа Н.Г., яка розповіла про свої хобі.

День Європи – свято миру і єдності !

/Files/images/metodichniy_kabnet/Тиждень Європи.jpg

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Головною метою святкових заходів у рамках відзначення Дня Європи в країнах ЄС є поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей.

День Європи поступово стає справою державного значення і відіграє неабияку роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в дружній європейській сім’ї народів.

Напередодні Дня Європи, в бібліотеці нашого ліцею, проведено Європейський тиждень "Європа – наш спільний дім" , в рамках якого книгозбірня запропонувала користувачам цікаві заходи:

  • книжково-ілюстративна виставка-огляд ″Літературна подорож Європою″
  • година читача "Європа - історична спадщина наших улюблених літературних героїв"
  • експрес-інформація "Знай про Європу більше"

Познайомимось ближче з Європою, її країнами та народами, життєвими постулатами, дізнаймось, як наша Україна крокує в Європу!

Україна – це Європа!

Подвиг безсмертний, пам'ять нетлінна…

/Files/images/metodichniy_kabnet/День Перемоги.jpg У травні, у дні весняного буйноцвіття, приходить до нас свято Перемоги над нацизмом у ІІ Світовій війні, свято "зі сльозами на очах"...

Свято Перемоги – особливе свято – величне, вистраждане… Подвиг героїв-переможців у цій жахливій війні непідвладний часу, як й наша щира та безмежна вдячність їм – людям, які виявили нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю та свободу країн Європи.

Велика ціна цієї перемоги – це мільйони загиблих та мільйони поранених, а скільки загиблих від тяжких ран в повоєнні роки, а мільйони зламаних людських доль… Ми у вічному боргу перед ветеранами за їхню обірвану війною юність, за невичерпну силу духу, за прояви незбагненної мужності, свідому самопожертву заради життя на землі.

Протягом тижня, з 5 – 12 травня, у бібліотеці ліцею проходив тиждень звитяги "Зі сплаву геройства мертвих і живих писали ім’я – Перемога!", який включав:

  • озвучену книжкову виставку-експозицію ″У слові й пісні ожива безсмертна слава Перемоги″
  • засідання літературного кафе – вечір-патефон "Пісні, обпалені війною" віртуальна виставка "Велика Вітчизняна війна: нащадки пам'ять бережуть"

"Чорнобиль: гірчить попід вікнами сірий туман…"

Чорнобиль... Трагедія... Пам'ять... Чи знаєш ти, світе, Як сиво ридає полин, Як тяжко, як тужно Моєму народу болить!.. (Б.Олійник)

/Files/images/metodichniy_kabnet/Чорнобиль.jpg 26 квітня 1986 року… Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. На благодатній землі українського Полісся, в центрі Європи, сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою.

На протязі 31 року ця невигойна рана ятрить українську землю. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдає шкоди здоров'ю мільйонів українців. Наслідки чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління.

В бібліотеці ліцею, з 24 – 28 квітня, пройшов тиждень скорботи "Поріс чорнобилем Чорнобиль, бідою нашою поріс…", який включав:

- книжково-ілюстровану виставку-дискусію "Чорнобиль: сльозою омивається душа…"

- урок-реквієм "Свіча Поминальна і свіча Надії 26 квітня у кожному домі горить…"

- віртуальну виставку "Чорнобиль: гірчить попід вікнами сірий туман…"

Чорнобиль…Чорний біль нашої землі. Скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Наче збулися пророчі слова Апокаліпсису від Іоанна Богослова про зірку Полин (як відомо, чорнобиль — трава родини полинових) "Засурмив третій Ангел, — і велика зоря спала з неба палаючим смолоскипом. І спала вона на третину річок та водні джерела. А ймення зорі тій Полин. І стала третина води як полин, і багато людей повмирали з води, бо згіркла вона…".

Шануймо книгу, як найбільшу святість

Читайте! Читайте! Читайте! Читайте не поспішаючи, щоб не втратити жодної краплі змісту книги.Читайте! Нехай не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги! (К.Паустовський)

У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі.

З 17 – 24 квітня у бібліотеці ліцею пройшов тиждень книги "Відкрий книгу – відкриєш цілий світ":

- книжково-ілюстративна виставка-порада "Художня література"

- година спілкування з елементами дискусії "Книга і комп’ютер в інформаційному просторі"

- година читача "Бібліоманія. Що це?"

Книга на сучасному етапі розвитку цивілізації залишається одним із найефективніших інструментів передачі інформації з усіх сфер людської діяльності. Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.

Всеукраїнський вебінар для бібліотекарів ПТНЗ

/Files/images/metodichniy_kabnet/ВЕБІНАР.jpg 11 квітня Науково-методичним центром ПТО Хмельницької області було проведено Всеукраїнський вебінар за темою - "Використання Internet-сервісів у бібліотечній справі".

Вебінар пройшов цікаво, змістовно, презентувавши досвід колег-бібліотекарів ПТНЗ Хмельниччини.

Поезія – це сила чарівна, що музикою серце надихає…

"Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі…" (Ліна Костенко)

/Files/images/bbloteka/Снимок экрана - 25.04.2017 - 16:09:17.png 18 квітня, у бібліотеці ліцею для любителів художнього слова, пройшло відкриття літературного кафе "На крилах поезії".

Саме нестримна жага до слова, поетичного слова, зібрала в цей день у затишній залі бібліотеки педагогічних працівників, які поділилися сокровенним: пригадали дивовижні рядки поетів, які своєю творчістю зуміли проникнути в їх серця, душу, і запалили в них незгасну свічку любові до поезії, пробудили віру в добро.

Захід пройшов в задушевній, щирий та ліричній атмосфері.

Поезія – це чарівна скрипка, в яку закохуються багато людей, незважаючи на вік, професію, національність.

Пасхальний тиждень

/Files/images/bbloteka/Снимок экрана - 25.04.2017 - 16:10:01.png Дзвонять дзвони Великодні! Божа Пасха вже сьогодні. Лине пісня із небес: Радість всім, Христос Воскрес!

Споконвіку Великдень вважається чи не найбільшим святом. Воно пов'язане із воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. Христос вчить нас воскрешати себе мудрістю і терпимістю. Якраз на цей час припадає поворот сонця на літо, а це означало пробудження всього живого, воскресіння природи, перемогу життя над смертю, правди над облудою.

Про походження свята та народні традиції, особливості відзначення Великодня в Україні розповідають видання, які представлені на книжково-ілюстративній виставці-інсталяції "Благословення сходить із небес: Христос Воскрес! Воістину воскрес!". Відвідувачі виставки мають можливість на протязі тижня познайомитися із книгами українських етнографів, які висвітлюють національні особливості українських Великодніх свят.

Пам'ятки історії та культури України

/Files/images/bbloteka/18.04-День памяток історі та культури.jpg 18 квітня відзначається Міжнародний день пам'яток та історичних місць.

В цей день згадують про те, що кожна країна - це своя історія та культура. Завдання цього свята - ще раз нагадати суспільству про необхідність збереження культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства.

В Україні цей день має назву "День пам'яток історії та культури України".

Наша Батьківщина має надзвичайно багату культурно-історичну спадщину. Кожна епоха залишає нам у спадщину пам'ятку архітектури чи історії, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію. За ними можна простежити історію міста, довідатися, як воно будувалося й розросталося, як змінювався його вигляд з часом. Багато пам'яток, які нагадують нам про минуле нашої країни, збереглося на українських землях. Багато з них зникло, залишивши свій слід в історії та культурі українського народу. Український народ дбайливо зберігає витоки своєї культури, залучаючись до неї, щоб осягнути її глибину й отримати незабутні враження.

Пізнати свій рідний край, його історію та культуру нам допоможуть книги. Для читачів бібліотеки ліцею презентовано книжково-ілюстративну виставку-огляд "Надслуччя: Соснове-Людвипіль". Культурна спадщина рідного краю входить до "золотого фонду" пам'яток України, які, в свою чергу,

є невід'ємною частиною світового культурного надбання.

Великдень - свято Воскресіння

/Files/images/bbloteka/14.04-Паска.gif Наближається одне з найсвітліших свят - Великдень - велике християнське свято Воскресіння Ісуса Христа.

У цьому році Великдень будемо святкувати 16 квітня. Інші назви цього свята: Світле Воскресіння, Христов день, Пасха. За переконанням православних віруючих, Великдень пов'язаний з воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. Христове Воскресіння стало своєрідним свідченням того, що Ісус Христос - це істинний Спаситель, оскільки він переміг смерть, воскреснувши.

Після свого воскресіння Ісус Христос перебував на землі ще протягом сорока днів. У цей період він з'являвся святим апостолам і навчав їх Божественної мудрості. Тому великодні свята й тривають протягом сорока днів.

Світлої неділі скрізь звучить піднесене вітання: "Хрисос воскрес!". У відповідь чується радісне: "Воістину воскрес!".

Я від душі вітаю Вас

З прекрасним святом Великодня!

Великдень - свято Воскресіння,

Коли пробуджується світ.

Нехай усім буде везіння

І побажання довгих літ!

Хай Дух святий пошле здоров'я нині

Та благодаті Божої з небес,

І хай по всій лунає Україні:

- Христос воскрес!

- Воістину воскрес!

Свято Вербиці

/Files/images/bbloteka/7-10.04-Вербна.jpg Верба красна розцвітає, Про Великдень сповіщає І Спасителю під ноги Стеле гілочки розлогі.

Вербна неділя (Вербиця) - традиційне свято, яке відзначають в Україні. Виникнення Свята сягає сивих тисячоліть - часів Трипільської культури. За часів Хрещення Русі прадавнє Свято Вербиці почало збігатися з християнським святом Вхід Господній у Єрусалим.

День здоров'я

"Головним скарбом життя є здоров'я, і щоб його зберегти, потрібно багато знати"(Авіценна)

/Files/images/bbloteka/6-07.04-День здоровя.png Всесвітній день здоров'я відзначається щорічно 7 квітня, приурочено дню створення Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Багато з нас вважає: "Буде здоров'я - решта все, додасться". І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров'я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Чи будемо ми здорові, значною мірою залежить від нас. Дослідження вчених підтверджують, що серед чинників, від яких залежить здоров'я людини близько 50% припадає на спосіб життя людини, її ставлення до самої себе. Отже, наше життя в наших руках.

Завдання бібліотеки ліцею - надати своїм користувачам інформацію про здоровий спосіб життя, про наслідки шкідливих звичок, щоб здоров'я молоді залишилося міцним на все їх подальше життя. З цією метою у бібліотеці було організовано стіл інформації "Здоров'я - найцінніший скарб" та підготовлено книжково-ілюстративну виставку-роздум “Здоров’я – мудрим нагорода”

Благовіщення

/Files/images/bbloteka/5-06.04-Благовіщення.jpg Остаточним утвердженням весни вважається Благовіщення, яке припадає на 7 квітня. Це свято воскреслої землі, пробудження життєвої сили природи. Цього дня, вважали слов'яни, Дух світла благословляє Землю і все живе на ній. На Благовіщення прилітає ластівка - Божа пташка.

У святих писаннях говориться, що Син Божий (Ісус Христос) утілився в утробі Діви Марії, коли Дух Святий злинув на неї. Тому Бог послав Архангела Гавріїла цього дня (7 квітня) Благовістити Діву Марію.

У народі кажуть, що Благовіщення - це велике свято. Цього дня не можна працювати. Навіть птахи не в'ють гнізд у цей день.

Уранці, коли в церкві правиться служба Божа, випускають з неволі пташок, які символізують Святий Дух, "щоб співали на волі, Бога прославляли та просили щастя-удачі тому, хто їх випустив"

Свято дитячої книги

/Files/images/bbloteka/4-05.04-День книги.jpg Міжнародний день дитячої книги відзначається щорічно 2 квітня, у день народження всесвітньо відомого датського письменника-казкаря Ганса Крістіана Андерсена.

Дитячі книги вбирають у себе цілий світ, особливий, чарівний; усе цікаве рано чи пізно в них потрапляє. Їх нескінченне строкате різноманіття буде радувати все нові й нові покоління дітлахів, адже це невичерпний і дивовижний світ.

Бібліотека ліцею організувала бесіду за темою: "Книги з Країни дитинства"

Смійтесь, люди, на здоров'я

1 квітня - День сміху, день чудового настрою!

Сміх - це сонце: воно проганяє зиму з людського обличчя (Віктор Гюго)

/Files/images/bbloteka/3-03.04-День сміху.jpg Сміх в уявленні народу - не безвинні пустощі, тому і радить: Вмій пожартувати, та знай, коли перестати. Життєрадісний сміх є основою формування доброго, привітного відкритого характеру людини. Вміння радіти сприяє веселій вдачі, доброму настрою.

Бібліотека ліцею організувала книжково-ілюстративну виставку-огляд з елементами бесіди "Подаруйте посмішку один одному!". Адже, гумор для підлітків у творах українських письменників м’який і зичливий, покликаний покепкувати й допомогти, а не принизити. Сміх над героями не лише розважає, а заодно заставляє підлітків подумати: чи не схожий я на них, з кого сміюся.

День високого мистецтва та смаку – Міжнародний день театру

/Files/images/bbloteka/2-28.03-День театру.jpg Міжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня. Це не просто професійне свято митців сцени, це свято мільйонів глядачів.

З нагоди Міжнародного дня театру у бібліотеці ліцею підготовлено книжково-ілюстративну виставку-експозицію з елементами бесіди "У світі казки, музики та барв". Експозиція містить книги з історії розвитку театрального мистецтва, відомості про найвидатніших корифеїв театральної сцени та літературу про різноманітні театри світу.

Театр завжди мав виключно важливе етичне і художнє значення, сприяв формуванню естетичного смаку, розширенню кругозору. Чи слухаємо ми оперу, чи насолоджуємося майстерністю і грацією артистів балету або з душевним трепетом стежимо за грою драматичних акторів, – ми завжди відчуваємо особливу атмосферу свята. Саме тому Міжнародний день театру – не лише професійне свято майстрів сцени, це свято мільйонів вдячних глядачів та пошановувачів високого мистецтва.

Математика – цариця всіх наук

"Серед усіх наук, що відкривають людству шлях до пізнання законів природи, наймогутніша, найвеличніша наука –математика" (С Ковалевська)

/Files/images/bbloteka/Снимок экрана - 11.04.2017 - 16:12:24.png Тиждень математики в ліцеї – комплекс заходів, який проводиться для учнів різних вікових категорій (курсів) та входить в план позакласної роботи навчального закладу.

З 20 по 24 березня в ліцеї пройшов тиждень математики. Бібліотека теж взяла участь, запропонувавши своїм користувачам бібліотечний урок (з елементами презентації) "Математична Україна" з метою популяризації математики серед учнівської молоді, розвиток розумового та творчого потенціалу.

Поезія - це скарб усіх віків

/Files/images/bbloteka/22.03-День поезії.jpg Щороку, 21 березня, ми відзначаємо Всесвітній День поезії.

Поезія - це струни відчуттів, Це музика Вселінської любові,Поезія - це скарб усіх віків, Це діамант величиною в слово! (І.Федчишин)

Поезія – це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів. Будучи відображенням і дзеркалом суспільства, поезія – головний засіб самоствердження і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку.

До Всесвітнього дня поезії у бібліотеці ліцею проведено голосні читання "Сім сонат для щастя" з використанням презентації "Через віки з любов'ю". Читачі декламували поезії Т.Шевченка, Ліни Костенко, О.Пушкіна, Ф.Тютчева, А.Фета, С.Єсеніна, Д.Байрона, сонети В.Шекспіра та захоплено прослухали записи віршів, покладених на музику.

Поезія - це чарівність, романтика, музика, дотик до душі, струни якої ще довго будуть бреніти. І чим частіше - тим краще. Адже, саме тоді людина стає духовно вищою і красивішою.

Будівельник – звучить гордо!

/Files/images/bbloteka/Снимок экрана - 28.03.2017 - 10:37:59.png Опоряджувальник - це покликання, нескінченний політ фантазії і творчості, постійний пошук нового. Кожний робітник-будівельник відчуває гордість за свою професію, вважає її найцікавішою, найзахоплюючою серед інших. Адже усвідомлює, що саме праця їх рук необхідна людям всіх, що плоди їх праці переживуть століття.

З 13 березня по 17 березня у нашому ліцеї пройшов професійний тиждень за професією "Штукатур; лицювальник-плиточник; маляр будівельний". Бібліотека ліцею прийняла активну участь у проведенні, запропонувавши читачам книжково-ілюстративну виставку-рекомендацію ″Опоряджувальник – творець краси і комфорту″ та бібліотечний урок (з елементами презентації) ″Стилі в інтер'єрі″.

Ліна Костенко - майстер художнього слова

/Files/images/bbloteka/17.03-Ліна Костенко.jpg 19 березня - день народження видатної української письменниці Ліни Костенко.

Ліна Костенко - справжній майстер художнього слова. Її поезія - це приклад самовідданого і благородного служіння народу, її творчість - видатне явище в українській літературі новітнього часу. Вона пробуджує почуття добра і справедливості, творить у людині людину, по-філософськи осмислює зміст життєвих проблем.

Поезія - рідна сестра моя, А правда людська - наша мати. (Л.Костенко)

Ліна Костенко є автором понад п'ятнадцяти поетичних збірок, роману "Записки українського самашедшого". За історичний роман у віршах "Маруся Чурай" Л.Костенко удостоєна Державної премії імені Т.Г.Шевченка.

Поетесу та її неперевершені поезії знають і люблять мільйони людей в Україні. Її поправу називають королевою української поезії. Світ поезії цієї дивовижної жінки особливий і дуже різноманітний: духовні цінності, краса життя і природи, любов і розчарування, доля України. Єдине, чого в них немає, так це нарікань на долю, хоча життя поетеси склалося досить нелегко. Саме про це і йшлося в експрес-повідомленні, інформація якого нагадала читачам про неперевершеного майстра поетичного слова.

Я вибрала долю собі сама. І що зі мною не станеться, - У мене жодних претензій нема До Долі - моєї обраниці.(Л.Костенко)

Поетичне слово Ліни Костенко пробуджує національну свідомість і совість наших поколінь, її життя - яскравий зразок служіння Україні.

День українського добровольця

/Files/images/bbloteka/День добровольця.jpg 14 березня Україна відзначає День українського добровольця.

День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників Незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості. "Це свято людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист своєї Батьківщини і захищають рідну землю від загарбників", - йдеться в повідомленні прес-центру штабу АТО.

Шевченкове слово в віках не старіє

/Files/images/bbloteka/Снимок экрана - 15.03.2017 - 12:44:49.png 9 березня вся прогресивна світова та українська спільнота відзначила день народження талановитого українського поета і письменника (драматург і прозаїк), художника (живописець і гравер) і етнографа, громадського і політичного діяча, Національного героя і символу України, видатного сина українського народу - Тараса Григоровича Шевченка (відомий як Кобзар).

"Він був сином мужика і став володарем у царстві духа.Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, свіжі й вільні шляхи професорам та книжним ученим" (І.Франко)

Бібліотека ліцею приєдналася до вшанування Генія нашого народу, запропонувавши своїм користувачам Шевченківський тиждень "І знову до нас линуть думи Кобзаря…" , який включав:

  • книжково-ілюстративну виставку-подорож ″Шевченкове слово в віках не старіє″
  • поетичну презентацію "Кольорова гамма почуттів Тараса Шевченка"
  • дискусію "Таємниця генія Шевченка" (за переглядом фільмів телеканалів 1+1 та ІНТЕР)

Геніальна дочка українського народу

/Files/images/bbloteka/Леся Українка.jpg На шлях я вийшла ранньою весною І тихий спів несмілий заспівала, А хто стрічався на шляху зо мною, Того я щирим серденьком вітала (Леся Українка)

25 лютого виповнилося 145 років від дня народження видатної української письменниці Лесі Українки.

Леся Українка - митець, завдяки якій українська література стала відома всьому світові. Вогонь поезій Лесі Українки палає уже понад століття: незгасимий вогонь таланту, справжнього, від Бога. Дочка Прометея, несла вогонь своїх поезій, цю іскру Божу, за життя людям, несе її й сьогодні, устами нашими, її нащадків.

Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає!(Леся Українка)

До 145-ї річниці від дня народження Лесі Українки у бібліотеці ліцею презентовано озвучену книжково-ілюстративну виставку-огляд (з елементами презентації) “На шлях я вийшла ранньою весною”, яка продемонструвала читачам, що творчість Лесі Українки багата, різноманітна і свідчить про велику любов до рідної землі, вболівання за долю свого народу.

Краса, втілена в камені, вічна!

/Files/images/bbloteka/Снимок экрана - 01.03.2017 - 12:17:53.png Тижні професій - одна з наймасовіших форм позаурочної роботи з учнями у нашому профліцеї, адже це комплекс навчально-виховних заходів, спрямованих на розвиток творчості учнів, поглиблення та розширенням знань з предметів, збагачення науково-методичного досвіду педагогів.

З 20 по 24 лютого у ліцеї проходив тиждень за професією "Муляр". В роботу тижня активно включилася і бібліотека, підготувавши своїм користувачам різноманітні цікаві заходи, що приваблювали насиченістю корисної та цікавої інформації, які добре висвітлили і у повній мірі розкрили суть професії, її специфіку:

  • книжково-ілюстративна виставка-огляд "Професія муляр – професія твого успіху!"
  • презентація-подорож "Сім чудес України: замки, фортеці, палаци"

Найдорожче добро народу - рідна мова

Рідна мово, чиста, як роса, Цілюща й невичерпна, як криниця. Святиня наша, гордість і краса, Ти - розуму народного скарбниця!

/Files/images/bbloteka/23.02- Міжн.день мови.jpg 21 лютого світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови.

Мова - це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

23 лютого читачі бібліотеки взяли участь у годині спілкування “Дзвенить струмочком рідна мова!...”, яка довела, що мова - це наша неоціненна спадщина, з нею ми не розлучаємося протягом усього життя. Ми спілкуємося один з одним, розмовляємо, пишемо листи, читаємо книги. Не можна бути байдужими до того, як ми користуємося мовою, як висловлюємо свої думки, як цінуємо рідне слово. Звичайна людина вживає в середньому до 4 тисяч слів. То ж хай слова будуть із справжньої мовної криниці: чисті, красиві, образні. Кожен із нас повинен любити, вивчати і розвивати свою рідну мову.

Герої "Небесної Сотні"

/Files/images/bbloteka/21.10-Небесна Сотня.jpg 20 лютого ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної Сотні, які загинули під час подій на Майдані 18 - 20 лютого 2014 року, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей. І за цю боротьбу, за свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. Більшість із них - молодь. Ті, що тільки починали жити. В історію України вони увійшли як Небесна Сотня. Їх ховали під вигуки українців: "Слава героям!"-"Героям слава", "Герої не вмирають!..."


Бібліотечно-документальна виставка-огляд "Український повстанче в бою не відступай...", що діяла 21 лютого у бібліотеці, ознайомила учнівський та педагогічний колективи із матеріалами ЗМІ (за період 2014 – 2017 рр).

Афганістан... Ти - вічний біль...

Минають дні, ідуть роки. Життя листки перегортає. А біль Афгану - навіки, В душі чомусь не замовкає...

/Files/images/bbloteka/Снимок экрана - 20.02.2017 - 15:34:42.png 15 лютого - День пам'яті воїнів-інтернаціоналістів Складний шлях від миру до війни, але ще складніший - шлях назад. 28 років тому, 15 лютого 1989 року, остання колона радянських військ Обмеженного контингенту була виведена з Афганістану. Так закінчилась більш ніж дев`ятирічна військова інтервенція Радянського Союзу в сусідню державу. Захищати революцію у "братській" країні 1979 року були направлені понад 150 тисяч українців. Більше трьох тисяч з них загинули під час цієї війни, сім тисяч повернулися в Україну інвалідами, близько 2 тисяч вважаються полоненими і безвісті зниклими. Уже вдома, від ран і хвороб померли більше 4 тисяч українських "афганців". Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Незважаючи ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця.

Їм випало жити - так кажуть про тих, хто повернувся до рідного дому. Вони пройшли пекло війни Афганістану, вони не поповнили списки загиблих, вони і є тією пам'яттю, що пише історію. В цей день ми поділяємо весь біль втрати з тими, хто втратив на цій війні своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам афганських подій.

Протягом тижня, з 13 – 17 лютого, у бібліотеці ліцею пройшов тиждень честі "Афганістан – душі кривава рана…". Цими днями читачі мали змогу познайомитися з матеріалами тематичної виставки "Афганістан… Свіча, запалена від серця", прийняти участь у годині честі "На полотні моєї долі - Афганістан", під час якої учні дізналися про причини інтервенції, етапи війни, участь українців і жителів рідного селища. Бібліотекар презентувала читачам книгу відомого поета Березнівщини П.Рачка "Проростає гвоздиками пам'ять", в якій розповідається про загиблих воїнів Березнівщини - "Сім материнських сповідей".

Бути коханим - значить бути щасливим

Життя - квітка, Кохання-мед з неї. (В.Гюго)

/Files/images/bbloteka/kRybTwgOT7Q.jpg 14 лютого в День Святого Валентина в усьому світі відзначають одне з найромантичніших свят - День закоханих.

Кохання - одне з найкращих і найглибших людських почуттів, невичерпне та вічне, як саме життя. Його сила облагороджує, робить людину добрішою та кращою, спрямовує на величні звершення й героїчні вчинки, а інколи змушує тяжко страждати.

Кохання - невичерпне джерело світової літератури від самого початку її існування. Про дивовижні історії романтичного кохання у найталановитіших письменників та поетів українськоїі світової спільноти "Через віки з любов'ю" читачам розповіла бібліотекар Себа Н.Г. під час розважального вечора "Під знаком Купідона" та запропонувала переглянути книги даних авторів, які були представлені на виставці - експозиції.

Історія минулого – творить історію майбутнього!

/Files/images/bbloteka/Z-ovsl5YAMI.jpg З 6–10 лютого в ліцеї проходив предметний тиждень історії та географії. Бібліотека ліцею долучилася до його проведення, запропонувавши читачам:

  • виставку-діалог "Соснівщина – найрідніший край!"
  • презентацію книг – В.Лашта "Географія Надслучанського краю" та "Україна – єдина країна"
  • екскурсію до краєзнавчої світлиці ліцею "З бабусиної скрині…"

Ідеолог української готики

/Files/images/bbloteka/Снимок экрана - 16.02.2017 - 09:11:28.png 1 лютого виповнилося 120 років від дня народження Євгена Маланюка - українського письменника і поета, культуролога - енциклопедиста ,автора мистецьких есе та історичних розвідок, публіциста, літературознавця і літературно гокритика, сотника Армії УНР, "Іператора залізних строф".

Більшу частину свого життя Євген Филимонович провів у вимушеній еміграції. Живучи за межами України, Євген Маланюк ні на мить не поривав з нею, служив Батьківщині словом.

Мій ярий крик, Мій біль тужавий, Випалюючи ржу і гріх,Ввійде у складники держави, Як криця й камінь слів моїх.

Бібліотека ліцею підготувала експрес-інформацію та презентацію про життєвий і творчий шлях Є.Маланюка "Хресний шлях Євгена Маланюка", з якою читачі ознайомилися на протязі тижня.

ЛітАкцент року - 2016

/Files/images/bbloteka/5-02.02-Літакцент.jpg 27 січня у Києві відбулася церемонія нагородження переможців книжкового рейтингу "ЛітАкцент року – 2016".

Найкращі книги-переможці 2016 року за версією "ЛітАкценту" в п’яти номінаціях:

· "Поезія"
Жадан Сергій. Тамплієри (Книги – ХХІ ; Meridian Czernowitz)

· "Проза"
Антипович Тарас. Помирана (АБА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА)

· "Поезія і проза для дітей"
Була Оксана. Зубр шукає гніздо (ВСЛ)

· "Есеїстика"
Забужко Оксана. І знов я влізаю в танк… (Комора)

· у номінації"Літературознавство"переможців цього року вирішили не називати.

Незгасає пам'ять про героїв

/Files/images/bbloteka/4-31.01-декада.jpg З 19 – 30 січня пройшла декада патріотизму у бібліотеці "Вона – наш витвір, наша мрія, Соборна, вільна Україна!", яка включала:

  • виставка-діалог "Соборність України: від ідеї до сьогодення " (до дня Соборності України)
  • урок державності “Співаємо славу тій події і тепер” (до дня Соборності України)
  • експрес-подорож "Сім чудес України"
  • виставка-реквієм з елементами круглого столу "Там цвіт прекрасний України довічним сном калинно спить" (до Дня пам'яті героїв Крут)

В серцях людських не вмерли Крути

/Files/images/bbloteka/3-27.01-Крути.jpg 29 січня Україна відмічає День пам'яті Героїв, що загинули під Крутами.

29 січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути розпочався бій між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300 київськими студентами, що захищали підступи до Києва. Триста студентів стали на захист Батьківщини з численним більшовицьким військом, що напало на Українську Народну Республіку. Бій тривав більше 5 годин, незагартовані бійці відбили кілька атак. У нерівному бою юнаки полягли на чорнім полі смерті. Опір під Крутами стримав на кілька днів завоювання Києва більшовиками і мав важливий вплив на вирішення Брестської угоди.

19 березня 1918 року на Аскольдовій могилі відбувся похорон юних бійців за вільну, незалежну Україну.

Героїчна й водночас трагічна подія під Крутами знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов'язку - боронити її.Трагічна загибель Студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

Ми схиляємо голови перед Героями, які віддали свої життя за вільну Україну 29 січня 1918 року. Нехай пам'ять про наших Героїв буде вічною. Нехай їх подвиг стане для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

Хай у серці живе Україна

/Files/images/bbloteka/2-26.01-Метод.заняття.jpg Під таким девізом пройшло заняття з педагогічними працівниками, з нагоди Дня Соборності України, яке провела методист Гоменюк Л.В.

Бібліотекар ліцею Cеба Н.Г. взяла активну участь у засіданні: презентувала “Сім чудес України”, розповідала про ляльку-мотанку під час інтерактивної вправи “Скарби з бабусиної скрині” та поділилася досвідом з питань національно-патріотичного виховання.

Соборна, Незалежна Україна

/Files/images/bbloteka/1-20.01-День Соборності.jpg День Соборності України - свято, що відзначається щороку в день проголошення возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося22 січня 1919 рокуна Софійській площі в Києві: "Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина й Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили й за які вмирали кращі сини України. Віднині є єдина, незалежна Українська Народна Республіка" (з Універсалу Директорії про з'єднання двох республік)

"… І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь…"

/Files/images/bbloteka/38-Тиждень кухарів-26.12.16.jpg З 19 – 23 грудня у ліцеї проведено фаховий тиждень за професією "Кухар; кондитер".

З метою формування пізнавального інтересу до вивчення навчальної, довідкової та пізнавальної літератури за професією "Кухар; кондитер", виховання любові до обраної професії, наполегливості у досягненні поставленої мети, почуття відповідальності та взаємоповаги - активно допомагала бібліотека, яка організувала для користувачів:

  • книжково-ілюстративна виставка-огляд "Книжковий вернісаж кулінарного мистецтва"
  • відеоподорож "Дивоподорож львівською майстернею шоколаду"
  • година спілкування "Традиційні українські народні страви"

Тиждень української кухні пройшов як свято професійності, вишуканості та смаку. Україна славиться своєю національною кухнею, яка створювалась протягом сторіч, багата на традиції, вирізняється різноманіттям страв та їх високими смаковими властивостями.

Людина. Право. Суспільство

/Files/images/bbloteka/37-День прав-19.12.16.jpg День прав людини- міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, бо саме в цей день в 1948 році цією ж організацією було прийнято Загальну декларацію прав людини.

Бібліотека ліцею долучилася до проведення Всеукраїнського тижня права, організувавши у книгозбірні тиждень права "Людина. Право. Суспільство", який включав:

  • книжково-ілюстративна виставка-форум "Правники - суспільству"
  • година спілкування "Мої права – моє життя"

"Ти знаєш, що ти людина…?"

/Files/images/bbloteka/34-семінар-24.11.jpg З 28 листопада – 5 грудня у бібліотеці ліцею пройшов тиждень милосердя "Ти знаєш, що ти людина…?" (до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та Міжнародного дня інвалідів). На протязі тижня учням-читачам книгозбірня запропонувала ознайомитися із літературою книжково-ілюстративної виставки-поради "ВІЛ та СНІД: дослівно про проблему" (до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом) та користувачі взяти активну участь у годині читача "Бібліотерапія: як лікують книгами?" (до Міжнародного дня інвалідів)

"Милосердя полягає не стільки в речовій допомозі, скільки в духовній підтримці ближнього. Духовна ж підтримка, перш за все, не в засудженні ближнього, а в пошані його людської гідності" (Л.Толстой).

Голодомор… Минуле стукає в наші серця

/Files/images/bbloteka/35-Голодомор.jpg 26 листопадами відзначаємоДень пам'яті жертв голодоморів— щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в пам'яті українців однією з найстрашніших сторінок нашого минулого. Тому обов’язок кожного свідомого українця – завжди нести в серцях пам’ять про ті страшні події і зробити все для того, щоб не допустити подібної трагедії у майбутньому.

Згадайте нас - бо ми ж колись жили.

Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно (Н.Віноградська)

У бібліотеці ліцею з 21– 30листопада пройшла декада – реквієм "На колінах стою перед вами, сповідаю жалобу свою…", яка включала:

  • книжково-ілюстративна виставка-реквієм "З Янголом на серці…"
  • презентація-пам’ять “Голодомор: не повторися біль душі людської …”
  • бібліографічний огляд літератури “Голодомор: розсекречена пам’ять…”

Семінар бібліотечних працівників ПТНЗ Рівненщини

/Files/images/bbloteka/34-семінар-24.11.jpg 26 листопада, на базі Рівненського професійного ліцею, відбувся семінар бібліотечних працівників ПТНЗ за темою "Бібліотекар-фахівець: креативність, компетентність, інноваційність. Практична медіа грамотність бібліотекаря".

Бібліотекар Себа Н.Г. прийняла активну участь у роботі, підготувавши презентацію "Креативність – здатність до творчості" (з досвіду роботи).

Там, де живе рідна мова, живе український народ

/Files/images/bbloteka/33-МОВА-16.jpg З 7 – 11 листопада у бібліотеці ліцею проходив тиждень української писемності та мови "Рідна мова – роду нашого основа", який включав:

  • виставка –дискусія "Рідна мова – роду нашого основа"(07.11 – 11.11, бібліотека)
  • бібліотечний урок "Там, де живе рідна мова, живе український народ"(08.11, бібліотека, о 16 ³º год.)
  • віртуальна виставка"України мова барвінкова"(09.11, сайт ліцею, рубрика – "Методична робота")

Дивосвіт професії: електрогазозварник

/Files/images/bbloteka/32--01.11-Тиждень-ЗВАРНИК.jpg З 24 - 28 листопада у ліцеї проходив тиждень за професією ″Електрогазозварник″. Бібліотека теж долучилася до його проведення. Бібліотека презентувала користувачам:

· книжково-ілюстративна виставка-рекомендація

″Електрогазозварник – професія для сміливих!″

· експрес-повідомлення "Електрогазозварник: корисні поради для Internet-мандрівників"

· пошукова експедиція "Робітничі династії: електрогазозварник"

″Перо в руках – не гроші, не кар'єра, А хрест, який дає поетам Бог″ (І.Баковецька)

/Files/images/bbloteka/31-28.10-ІІІІ тиждень.jpg З 17 - 22 жовтня у бібліотеці пройшов ІІІ тиждень місячника бібліотеки

"Рукописи не горять…" (М.Булгаков)(літературне краєзнавство)

за планом:

1. Книжково-ілюстративна виставка-огляд "Березнівщина літературна"

2.Виставка одного автора "Надслучанська пісня пісень: Ірина Баковецька"

3.Літературно-музична вітальня "Я – не поезія, я – поки що пролог"

4. Експрес-повідомлення "Літературна карта рідного краю"

"Соснівщина - духовна криниця поліських традицій Надслуччя"

/Files/images/bbloteka/30-24.10-ІІІ тиждень.jpg З 17 - 22 жовтня у бібліотеці пройшов ІІІ тиждень місячника бібліотеки

(народознавче та архітектурне краєзнавство)

″Зникають нації без віри, Зникає віра без свічі…″(І.Баковецька)

за планом:

1. Екскурсія до музею села "Гляне квітка молитовно вгору"

2. Виставка старожитностей у музеї народознавства ліцею "Незгасимих купин цвіття"

3. Година духовності "Ясніє в кожній квітці дивина…"

4. Майстер-клас "Поліська мотанка"

Навіщо я? Куди моя дорога?

/Files/images/bbloteka/29-18.10-Іван Драч.jpg 17 жовтня відомий український поет Іван Драч відзначає свій 80-річний ювілей. Іван Драч - постать неординарна в українській літературі, адже його творчість - це постійний пошук, постійне новаторство:

"Художнику - немає скутих норм. Він - норма сам, він сам в своєму стилі..." (Іван Драч)

Прихід Івана Драча в українську літературу виявився настільки стрімким, а його лірика такою несподівано нетиповою, що сучасники були приголомшені. Він обрав свій, ніким іще не торований, шлях у літературі, критично переосмислюючи досвід попереднього письменства, придивляючись до новаторського доробку своїх сучасників, зокрема "шістдесятників". Як гуманіст, він ніколи не мирився зі злом, пропагував найсвітліші ідеали, утверджуючи духовну велич людини. Мистецьке обдарування і здатність реформувати поезію, співвідносити її з науково-технічними досягненнями доби зробили його одним із найпомітніших поетів у слов'янському світі. Поезії Івана Драча знають і видають у багатьох країнах світу.

Іван Драч продовжує плідно працювати на творчій ниві й сьогодні. Він завжди глибоко проникає в проблеми сучасності, пропускає їх крізь своє серце - щиро відкриваючи його людям у віршах. Тому до слова поета продовжують прислухатися учнівська молодь, яку приваблює в поезії Івана Драча нетрадиційне, оригінальне бачення реалій сьогодення. Правдиве слово поета для людей, як джерело чистої води, з якого вони черпають натхнення і радість буття. "Постать Івана Драча в нашій історії стоятиме поруч з письменниками, які були не лише пророками, а й творителями української державності" (Дмитро Павличко)

Бібліотека ліцею 17 жовтня запросила читачів бібліотеки на годину читача та виставку-портрет "Поезіє, сонце моє оранжеве", щоб більш глибше познайомитися зпоетичним доробком поета.

"Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього" (історичне краєзнавство)

/Files/images/bbloteka/28-17.10-ІІ тиждень.jpg З 10 – 13 жовтня у бібліотеці пройшов ІІтиждень місячника бібліотеки –

″Тут все священне, все твоє, Бо зветься просто краєм рідним″ (П.Рачок)

За планом:

1. Книжково-ілюстративна виставка-реклама "Для нинішніх і прийдешніх: Надслуччя"

2. Патріотичний альманах-посвята "Соснове – цифра 37: хоробрі серця неможливо зупинити"

3. Історико-культурологічна подорож "Людвиполь – погляд у минуле, Соснове – зустріч із сьогоденням"

4. Тур вихідного дня"Історія поряд: шляхами древніх лицарів"

5. Експрес-інформація "Історична довідка: Соснове"

Хоробрі серця неможливо зупинити

/Files/images/bbloteka/27-13.10-День захисника України.jpg У день Покрови Пресвятої Богородиці,водночас з Днем українського козацтва ми відзначаємо День Захисника України.

Сьогодні ми переживаємо тяжкі дні для нашого народу. На сході країни тривають криваві бої, гинуть наші захисники, мирні люди. Там вирішується доля і майбутнє України. Українські патріоти захищають рідну землю, виборюють цілісність і незалежність України. Ми знаємо, що ми - єдині, що перемога буде за нами. Єдина Україна - іншого шляху у нас немає.

Час спливатиме, але дуже важливо, щоб підлітки знали і пам'ятали про тих, хто, не жаліючи сил, здоров'я і життя, відстоює незалежність країни. Народжені жити, любити, творити пішли з життя. Завдання нашого покоління - не забути патріотів, які своїм героїзмом і подвигом довели свою любов і відданість українському народу.

Шляхами козацької слави

/Files/images/bbloteka/26-13.10-з днем козацтва.jpg Одна із найлегендарніших сторінок історії українського народу - козаччина. Запорозьке козацтво протягом віків самовіддано боролося проти кріпосників і чужоземних загарбників. Його непримиренність до поневолювачів і героїзм будили й запалювали наступні покоління на боротьбу за кращу долю українського народу.
Кожен в Україні знає про козаків: про них написано багато наукових книжок і художніх творів, знято документальні та художні фільми. Про козацький рід і його ватажків говориться в урочистій пісні нашої держави - Гімні України. Козаків можна побачити на парадах українського війська, їх зображення є на українській грошовій одиниці та поштових марках. А про малого хлопця і дорослого парубка, що вміє відстояти свою честь і захистити слабшого, старого, жінку, країну, у нас кажуть: справжній козак. І в це слово вкладають розуміння найбільших чеснот нашого народу.

І тиждень місячника бібліотеки – "В краю конвалії та азалії, "Соколиних гір" та "Надслучанської Швейцарії"

/Files/images/bbloteka/25-07.10-І тиждень.jpg З 3 – 7 жовтня у бібліотеці пройшов І тиждень місячника бібліотеки – "В краю конвалії та азалії, "Соколиних гір" та "Надслучанської Швейцарії" (природничо-географічне та екологічне краєзнавство)

″Мені щедрот небачених не треба, Окрім цієї дивної краси!″(П.Рачок)

за планом:

1. Книжково-ілюстративна виставка-подорож "Стежками рідного краю"

2. Фотовернісаж "Мальовничі краєвиди Надслуччя"

3. Експрес-інформація "Сім чудес Березнівщини"

4. Краєзнавчий урок-презентація "Надслучанський регіональний ландшафтний парк – перлина Полісся"(зустріч з місцевим краєзнавцем Олександром Сосновчиком)

День вишиванки

День вишиванки— всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення— щороку в третій четвер травня. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. В цей день кожен українець одягає вишиванку і виходить в ній на роботу, в університет, ліцей, школу, чи садочок.
Основна мета заходу— це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Свято не передбачає обов'язкових заходів окрім одягання вишиванки. Хоча протягом всієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно просто вчинку— просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів. Читачі бібліотеки підтримали акцію, завітавши в цей день до книгозбірні у вишиванках та взяли участь у годині духовності "Вишиванка – мого роду оберіг!"

Крок до Європи

/Files/images/bbloteka/Європа.jpg 1950 року на заклик міністра закордонних справ Франції Роберта Шумана в Парижі зібралися представники європейських держав, які вирішили об`єднати зусилля заради післявоєнної відбудови та налагодження мирного життя. Ця угода заклала підвалини Європейського Союзу, утвореного за Маастрихтським договором1992 року. День Європи - це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що грунтується на спільних цінностях та інтересах. До відзначення цієї дати долучилася і бібліотека ліцею, організувавши тиждень “З Україною в серці”. За допомогою книжкової виставки-огляду "Літературна подорож Європою"та дискусії “Що я знаю про Європейський Союз?”читачі зробили ще один крок до пізнання європейських країн.

Подвиг не має забуття

/Files/images/bbloteka/Перемога.jpg І живуть у пам'яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни. (В.Симоненко)


Усе далі відходять в історію грізні роки Другої світової війни. Щороку дедалі менше серед нас ветеранів. Зростають, йдуть у життя вже онуки і правнуки молодих солдатів того жорстокого лихоліття.
Пам'ять... Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають ветерани, з їх розповідей, кінофільмів, творів художньої літератури, воєнних пісень і не дає змарніти жодній героїчній сторінці історії перемоги над нацизмом.

8-9 травня в Україні відзначаються День пам'яті та примирення і День Перемоги над нацизмом у Європі.

Червоні маки- символ пам'яті про тих, хто загинув під час Другої світової війни та гине на сході України у боротьбі за незалежність.

До Дня пам'яті та примирення та до 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у бібліотеці ліцею пройшла декада пам'яті "Встеляйте квітами дороги, Бійцям, що мир несли в наш край", яка включала:

-виставку-експозицію "Тих днів не змовкне слава"

-озвучену книжкову виставку-пам'ять ″У слові й пісні ожива безсмертна слава Перемоги″

-віртуальну виставку "Велика Вітчизняна війна: нащадки пам'ять бережуть"

Світле Воскресіння

Наближається одне з найсвітліших свят -Великдень-велике християнське свято Воскресіння Ісуса Христа.

У цьому році Великден будемо святкувати 1 травня.Інші назви цього свята: Світле Воскресіння, Христов день, Пасха. За переконанням православних віруючих, Великдень пов'язаний з воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. Христове Воскресіння стало своєрідним свідченням того, що Ісус Христос - це істинний Спаситель, оскільки він переміг смерть, воскреснувши.Після свого воскресіння Ісус Христос перебував на землі ще протягом сорока днів. У цей період він з'являвся святим апостолам і навчав їх Божественної мудрості. Тому великодні свята й тривають протягом сорока днів.Божественній славі Сина Божого та величі світлого Великодня відповідає особлива урочистість, із якою проводиться богосложіння як у перший день Великодня, так і протягом усього великоднього тижня.

Чому Великдень - це великий день за народними уявленнями? Давні легенди кажуть, що того дня, коли Ісус Христос народився, день був такий довгий і ясний, що дорівнював аж сімом сучасним дням. Ось така одна з народних версій походження назви цього свята.

Великдень - це цілий обрядовий цикл. Про народні традиції підготування до Великодня та святкування великодніх днів читачів бібліотеки познайомить книжково-ілюстративна виставка-огляд "Великдень - свято Воскресіння".

Світлої неділі скрізь звучить піднесене вітання: "Хрисос воскрес!". У відповідь чується радісне: "Воістину воскрес!". За давньою традицією після такого вітання люди тричі цілуються та вручають одне одному писанки як великий дар.

З Воскресінням Христовим щиро Вас вітаю!
Жити в радості й любові від душі бажаю!
Запашною нехай буде Великодня Паска
І до віку буде з Вами світла Божа ласка!
Хай Божа матір Вас охороняє,
А Дух Святий здоров'я посилає.

Чорнобильська трагедія - біль України

Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде...
Лиш пам'ять, лиш пам'ять усе пам'ятає.


26 квітня виповнюється 30 років з дня катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. Чорнобильська аварія розцінюється як найбільша за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Збитки від катастрофи не піддаються обліку, бо неможливо оцінити шкоду, завдану здоров'ю людей, втрати від радіоактивного забруднення довкілля, орних земель, джерел водопостачання, рідних домівок.Радіацією забруднено понад 54 тис. кв. км території, постраждало понад 3,4 млн людей, з яких 1,5млн - діти. Смертоносна пляма накрила понад 1000 українських міст і сіл, а на карті України з'явилась 30-кілометрова «зона відчуження».
10 квітня 2015 року ЧАЕС офіційно перейшла до зняття з експлуатації.
26 квітня є днем пам'яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, науковців, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису мужності, він навічно залишиться у пам'яті українського народу.

В бібліотеці ліцею пройшла декада пам'яті "Чорнобиль... По кожному плачуть дзвони... По кожному із нас...", яка включала:

-виставку-застереження "Чорнобиль… Сльозою омивається душа…"

-урок-реквієм "Гірчить попід вікнами сірий туман"

-віртуальну виставку "Чорнобиль – гірка полин-трава".

Чорнобиль - попередження, набат,

Його уроків людство не забуде.

Тиждень книги

З 18 - 22 квітня у бібліотеці ліцею пройшов тиждень книги "Відкрий книгу - відкриєш цілий світ"(до Всесвітнього дня книги та авторського права), який запропонував читачам поринути у чарівний світ української книги:

- презентація книги 2016 року видання “Україна - єдина країна” (розповідь про традиційні українські свята і обряди, головні обереги народу; природні дива України, неповторні замки і палаци, які вражають не тільки красою, а й своєю незабутньою історією; визначних особистостей, які зіграли в історії України видатну роль)

- експрес-подорож “Книга - твій друг і порадник”, адже вона “вчить, як на світі жить”

- експрес-повідомлення “Українська книга. Топ -10”

Книги вбирають у себе цілий світ, особливий, чарівний; усе цікаве рано чи пізно в них потрапляє. Їх нескінченне строкате різноманіття буде радувати все нові й нові покоління, адже це невичерпний і дивовижний світ. Сподіваюсь, що, незважаючи на сьогодення, книжкові полиці моїх читачів будуть поповнюватися сучасною українською книгою, а читання приноситиме задоволення і приємні враження.

Пам'ятки історії та культури України

18 квітня відзначається Міжнародний день пам'яток та історичних місць. Мета -нагадати суспільству про необхідність збереження культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства.

Наша Батьківщина має надзвичайно багату культурно-історичну спадщину. Кожна епоха залишає нам у спадщину пам'ятку архітектури чи історії, що несе собою згадку про певну визначну подію.За ними можна простежити історію регіону, міста, села, довідатися, як вони будувалися й розросталися, як змінювалися з часом.

Український народ дбайливо зберігає витоки своєї культури, долучаючись до неї, щоб осягнути її глибину й отримати незабутні враження.
Пізнати свій рідний край, його історію та культуру нам допомагають книги. Для читачів бібліотеки презентовано бібліографічний огляд літератури"Пам'ятки історії та культури України". Пам’ятаймо, що культурна спадщина України є невід'ємною частиною світового культурного надбання.

Виставка - роздум

У рамках відзначення Всесвітнього Дня здоров’я, із 7 – 11 квітня, в книгозбірні ліцею діяла книжково-ілюстративна виставка-роздум “Здоров’я – мудрим нагорода”. Виставка спрямована на підтримку ідеології ліцею у пропагуванні здорового способу життя серед учнівства.

До уваги відвідувачів - близько 45 книжкових та періодичних видань. Всі експонати здебільшого стосуються безпеки життєдіяльності людини, фізичної культури, гігієни, а також згубного впливу шкідливих звичок на становлення особистості. Дана книжкова експозиція - це виховний захід, адже здоровий спосіб життя найкраще пропагувати через освіту та книгу (з матеріалами даної виставки всі бажаючі мають можливість ознайомитися на сайті ліцею, в розділі "Методична робота").

Під час виставки всі присутні отримали буклет порад "Життєвий принцип здорового способу життя" та пам'ятку "Топ-10. 10 найшкідливіших продуктів харчування".

Поезія - це діамант величиною в слово

/Files/images/bbloteka/10- 21.03-День поезії.jpg 21 березня, у цей весняний день, коли пробуджується природа, ми відзначаємо Всесвітній день поезії.
Поезія - це цілющий ковток для спраглої душі, це ясний промінець сонця в негоду, це чудодійна квітка сподівання...

Поезія— це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів. Будучи відображенням і дзеркалом суспільства, поезія— головний засіб самостверждення і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку.

Поезія - це струни відчуттів,

Це музика Вселенської любові,
Поезія - це скарб усіх віків,
Це діамант величиною в слово!(ІгорФедчишин)

Крилаті вислови про поезію

* Поезія - це свято як любов

О, то не є розмова побутова(Ліна Костенко)

* Поезіє, красо моя, окрасо,
Я перед тебе чи до тебе жив? (Василь Стус)

* Що таке поезія?

- Це відчуття минулого світу і майбутнього (Байрон)
* Поезія - це найвеличніша форма, в яку може втілитися людська думка(Альфонс де Ламартін)
* Поезія привідкриває покривало над прихованою красою світу, вона знайомить нас із незнайомим (Персі Биші Шеллі)
* Поезія - це найвища ступінь художньої літератури (Волліс Стівенс)
* Поезія так відрізняється від прози, як танець від прогулянки пішки(Джон Вейн)

* Поезія - Попелюшка мистецтв(Гаррієт Монро)
* Жодна людина ніколи не була великим поетом, не ставши одночасно одним із глибоких філософів(Сам'юель Тейлор Комрідж)

У бібліотеці ліцею пройшла година поезії "Сім сонат для щастя"(яка стала гарною традицією, адже проходить ось уже на протязі 5 років)

Вернісаж робітничих професій

/Files/images/bbloteka/9 - 18.03-тиждень зварників.jpg З 14 – 18 березня 2016 року у ліцеї проходив фаховий тиждень за професією "Електрогазозварник", в якому бібліотека взяла активну участь, підготувавши користувачам книжково-ілюстративну виставку-рекомендацію “Історія розвитку зварювання: від минулого до сьогодення”, яка діяла на протязі тижня. В позаурочний час, учням гуртожитку, бібліотекар Себа Н.Г. презентувала матеріали енциклопедичного характеру “Популярна енциклопедія робітничих професій: електрогазозварник”. Дана робота була представлена на обласному конкурсі “Енциклопедія робітничої професії”, схвально оцінена і увійшла до лауреатських робіт

Плекайте в серці кожне гроно, прозоре диво калинове

/Files/images/bbloteka/8 - 16.03-тиждень укр.л-ри.jpg З 9 – 15 березня 2016 року у ліцеї проходив тиждень української мови та літератури, до проведення якого активно включилася і бібліотека, запропонувавши своїм користувачам:

- озвучену книжково-ілюстративну виставку “Коронація українського слова”

- година читача “Як срібні птиці вилітають ще не приборкані слова” (сучасна українська література)

- експрес-повідомлення “Лауреати премії ім.Л.Українки”

Метою всіх проведених заходів було донесення до учнів краси і багатства української мови; формування відчуття краси рідної мови; розвиток мовленнєвих здібності учнів; збагачування словникового запасу; виховування любові до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Хай же зерна любові до рідного слова, виплекані наставниками у підростаючого покоління, дадуть щедрий урожай і послужать зміцненню нашої державності та національної самосвідомості.

Весна починається з Шевченка

/Files/images/bbloteka/7 - 11.03-Шевченківський тиждень.jpg 10 березня завершився тиждень ушанування Тараса Шевченка, славетного сина українського народу (2 – 10 березня 2016 року). До участі в ньому долучилася і бібліотека, яка презентувала увазі учнівському та педагогічному колективам книжково-ілюстративні матеріали "Не забуде Україна Шевченкове слово", організовувала перегляд документальних фільмів про велетня українського слова телеканалів "1+1", “ІНТЕР”, присвячені творчому шляху та неоціненному доробку великого Кобзаря.

Тиждень закінчився.Безперечним акцентом шевченківських заходів і в нинішньому,і в наступних роках залишиться, звісно, постать великого поета, творчий та життєвий шлях, його видатні твори.

Світ, в якому я живу

/Files/images/bbloteka/6 - 04.03-тиждень біології.jpg Вивчення біології та екології у навчальному закладі триває не лише на уроках. Значну роль у формуванні інтересу до цих предметів відіграє і предметний тиждень, який проводився в нашому ліцеї з 29 лютого – 4 березня 2016 року.Бібліотека активно включилася до його проведення, запропонувавши своїм користувачам:

- книжково-ілюстративну виставку-подорож “Стежками рідного краю”

- експрес-інформацію “Сім чудес Березнівщини”

Біологія – один з найцікавіших предметів, тому предметний тиждень – це свято творчого, нестандартного підходу до навчання та виховання учнівської молоді, метою якого є поглиблення знань учнів з біології та екології, формування пізнавального інтересу до навколишнього середовища, виховання бережливого ставлення до живої природи…

Геніальна дочка українського народу

/Files/images/bbloteka/5 - 25.02-Л.Українка.JPG Оце перед вами,

У квітах барвінку,
Наша поетеса -Леся Українка.

25 лютоговиповнюється145 років від дня народження видатної української письменниці Лесі Українки.

Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу людина, що ім'я їй Леся Українка.

Життя Лесі Українки - це вічна легенда про мужність і мудрість, ніжність і титанічну незламність жінки-поетеси, рівної якій важко знайти у світовій літературі.

На шлях я вийшла ранньою весною

І тихий спів несмілий заспівала,

А хто стрічався на шляху зо мною,

Того я щирим серденьком вітала(Леся Українка)

Леся Українка- митець, завдяки якій українська література стала відома всьому світові. Вогонь поезій Лесі Українки палає уже понад століття: незгасимий вогонь таланту, справжнього, від Бога. Дочка Прометея, несла вогонь своїх поезій, цю іскру Божу, за життя людям, несе її й сьогодні, устами нашими, її нащадків.

Ні! Я жива!

Я буду вічно жити!
Я в серці маю те, що не вмирає!(Леся Українка)

До145-їрічниці від дня народження Лесі Українки у бібліотеці ліцею презентовано озвучену книжково-ілюстративну виставку-огляд “На шлях я вийшла ранньою весною”, яка продемонструвала читачам, що творчість Лесі Українки багата, різноманітна і свідчить про велику любов до рідної землі, вболівання за долю свого народу.

Мова - духовне багатство народу

/Files/images/bbloteka/4 - 21.02-День рідної мови.jpg 21 лютого світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови.

"Найбільше і найдорожче добро кожного народу - це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя і свої сподіванки, розум, досвід, почуття"- стверджував український письменник Панас Мирний.

Багато різних мов є на Землі. За підрахунками вчених - їх близько шести тисяч. А ще є безліч різних діалектів. Визнання й пошана всіх мов є ключем до збереження миру. Кожна мова самобутня. Вона відображає менталітет і звичаї народу.

Мова - це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

22 лютого читачі бібліотеки взяли участь у дискусії “Нетлінний скарб українського народу”, яка довела, що мова - це наша неоціненна спадщина, з нею ми не розлучаємося на протязі усього життя: спілкуємося один з одним, розмовляємо, листуємося, читаємо книги. Не можна бути байдужими до того, як ми користуємося мовою, як висловлюємо свої думки, як цінуємо рідне слово. Читачі дізналися, що звичайна людина вживає в середньому до 4 тисяч слів. То ж хай наші слова будуть із справжньої мовної криниці: чисті, красиві, образні.

Небесна Сотня - шлях у безсмертя

/Files/images/bbloteka/3 - 19.02-Небесна сотня.jpg 20 лютого ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної Сотні, які загинули під час подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Кожен небайдужий до долі країни, зобов'язаний час від часу переглядати матеріали"Небесна Сотня. Сайт-реквієм", присвячений тим,хто загинув на Майдані у буремні дні Єврореволюції та нагадувати собі, що повстати проти системи цинічної брехні та фальші є неабияким подвигом. На нього здатні тільки справжні герої. Встати, розправивши плечі і голосно сказати: "Я не згоден!", а не перешіптуватися по закутках, шукаючи винних. Саме так вчинили воїни "Небесної Сотні". Вони вирішили, що краще вмерти за правду, ніж все життя жити у брехні. Не чекали, поки зміниться "хтось" чи "щось". Не надіялися на "когось", не ховалися за чужими спинами. Вони почали із себе міняти світ із думкою: "Як не я - то хто ж".

Спасибі вам усім звитяжні браття,

Низький уклін від серця до землі,
Ви розпалили не на вулиці багаття,
А в серці кожного жагу до боротьби!

Виставка-реквієм"Небесна Сотня - шлях у безсмертя"на протязі тижня діяла у бібліотеці ліцею, знайомивши учнівський та педагогічний колективи із ТОП-15 українських книжок про Євромайдан.

Ти - вічний біль, Афганістан...

Складний шлях від миру до війни, але ще складніший - шлях назад.

27 років тому, 15 лютого 1989 року, остання колона радянських військ була виведена зАфганістану.Таким чином закінчилась більш ніж дев`ятирічна військова інтервенція Радянського Союзу в сусідню державу.Захищати революцію у «братській» країні 1979 року були направлені понад 150 тисяч українців. Більше трьох тисяч з них загинули під час цієї війни, сім тисяч повернулися в Україну інвалідами, близько 2 тисяч вважаються полоненими і без вістізниклими. Уже вдома, від ран і хвороб померли більше 4 тисяч українських«афганців».Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Незважаючи ні нащо, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі докінця.

Їм випало жити - так кажуть про тих, хто повернувся до рідного дому. Вони пройшли пекло війни Афганістану, вони не поповнили списки загиблих, вони і є тією пам'яттю, що пише історію і сьогодні.
В цей день ми поділяємо весь біль втрати з тими, хто втратив націй війні своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам афганських подій.

В бібліотеці ліцею пройшла декада честі "Твої, Батьківщино, сини…", яка включала:виставку-реквієм "Афганістан. Свіча, запалена від серця", презентацію-пам'ять "На полотні моєї долі – Афганістан…" та годину читача "Афганістан. Трагедія. Доблесть. Обов'язок"

Минають дні, ідуть роки.

Життя листки перегортає.

А біль Афгану - навіки,

В душі чомусь не замовкає...

День дарування книжок

/Files/images/bbloteka/1-12.02-День дарування книжок.jpg Міжнародний день дарування книжок- одне з наймолодших свят у календарі, яке об'єднує всіх, хто дарує книги дітям і прищеплює їм любов до читання. Свято започаткувала американка Еммі Бродмур у 2012 році. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги.
У цей день, зазвичай, прийнято дарувати книжки один одному та членам родини, залишати книжки в людних місцях, надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії зі збирання книжок.
Доброю традицією у нашому ліцеї стало проводити щорічні благодійні акції "Подаруй книгу бібліотеці".

Соборність. Український проект.

/Files/images/bbloteka/29.01.jpg З 19 – 29 січня у бібліотеці ліцею пройшла декада патріотизму "Не згасає пам'ять про героїв", яка включала:

  • виставка-діалог "Соборність України: від ідеї до сьогодення"
  • урок державності "Співаємо славу тій події і тепер"
  • виставка-реквієм з елементами круглого столу "Там цвіт прекрасний України довічним сном калинно спить"

О, поведи ж нас, лицарський духу,
По вільній стежці життя і руху.
На тихі води, на ясні зорі. І цю велику (страшну) годину
З'єднай в єдину всю Україну!(О.Олесь, український поет)

Величний День Злуки

/Files/images/bbloteka/22.01-den_sobornosti.jpg Сьогодні усі українці в цілому світі відзначають велике свято - День Соборності України. 22 січня 1918 року Україна проголосила себе на майдані Святої Софії у Києві самостійною, вільною державою. А через рік, 22 січня 1919 року, на цьому ж майдані, було проголошено злуку всіх українських земель в одну спільну Соборну Українську державу. Західна Україна об'єдналася з Наддніпрянською для того, щоб міцніти й розбудовувати власну державу.
ІСТОРИЧНІ ПОДІЇ ХХ СТОЛІТТЯ, що були визначальними для українського державотворення
• 22 січня 1918 року – проголошення ІV Універсалом Української Центральної Ради незалежності Української Народної Республіки;
• 1 листопада 1918 року – день "Листопадового зриву", повстання у Львові, за результатами якого проголошено ЗУНР;
• 22 січня 1919 року – проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР;
• 15 березня 1939 року – проголошення незалежності Карпатської України;
• 30 червня 1941 року – проголошення Акта відновлення української державності;
• 16 липня 1990 року – ухвалення Декларації про державний суверенітет України;
• 24 серпня 1991 року – Верховна Рада УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України;
• 1 грудня 1991 року – Всеукраїнський референдум на підтвердження Акта проголошення незалежності України.
Усі ці події засвідчують тривалий і непростий шлях України до незалежності, цінності ідеї власної державності.

Хай щастю дитини не буде кінця

/Files/images/123.jpg

Всміхається сонце привітно й ласкаво,

Цей день на планеті хай щастям сія.

Час радісно лине, змістовно й цікаво,
Добробутом повниться кожна сім'я.

Хай війни стихають від сміху дитини,

Душа очищається, серце співа,

А розум підносить крізь будні людину,

Порядність всю Землю нехай обійма.

Щороку, в перший день літа, відзначаєтьсяМіжнародний день захисту дітей- прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.На протязі тижня (30.05 – 03.06) у бібліотеці ліцею діяла тематична виставка-дискусія "Всі діти мають право на любов і піклування"

Актуальні питання бібліотек ПТНЗ Рівненщини

/Files/images/123456ф.jpg

16 червня, на базі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, пройшов обласний семінар бібліотечних працівників ПТНЗ Рівненщини за темою "Розвиток бібліотеки – інвестиція у інтелектуальний потенціал навчального закладу".

Бібліотекар ліцею Себа Н.Г. прийняла активну участь у роботі семінару, в ході якого піднімались питання інформатизації та реформування системи роботи бібліотек ПТНЗ, підвищення їх ролі в навчально-виховному процесі.

По завершені роботи – екскурсія залами бібліотеки.

З Днем знань!

/Files/images/1234.jpg

Шановні колеги, учні! Щиро вітаю зДнем знань,початком2016-2017навчального року. Бажаю учням підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Нехай навчання дається легко, інтерес до наук не згасає, а мудрі наставники допомагають у досягненні високих результатів!

З книгою пізнаємо Батьківщину

/Files/images/16-04.09-Проект.gif

1 та 2 вересня бібліотека презентувала бібліотечний проектm "З книгою пізнаємо Батьківщину", присвячений 25-й річницінезалежності України.

Пізнай свій край, себе, свій рід,свій нарід, свою землю -
і ти побачиш свій шлях у життя.(Г.Сковорода)

Проект включав: урок патріотизму з елементами презентації "Історія України – історія боротьби за незалежність" та книжково-ілюстративну виставку-екскурс "Історія України в художньо-історичних образах". Учнівську молодь було запрошено до літературної подорожі по рідній Україні. По країні, яка розташована у самісенькому центрі Європи, яка замиловує кожного своєю неповторною природою, зачаровує співучою мовою і мелодійними щемливими піснями, яка має багатовікову історію, а найголовніше - яка є нашою Батьківщиною. Читачі познайомилися із книгами про минуле і сучасне життя нашої країни, про символи, традиції, культурне надбання нашого народу, про природні багатства рідної землі.

Світ фантастики Станіслава Лема

/Files/images/17-08.09-Лем.jpg

12 вересня- 95 роківвід дня народження польського письменника-фантаста Станіслава Лема.

Станіслав Лемнародився у Львові 12 вересня 1921 року в сім'ї лікаря.У Львові Станіслав Лем провів дитячі та юнацькі роки. Спогадам про дитинство та Львів Станіслав Лем присвятив книгу "Високий замок".У 1945 році родина Лемів репатріювалася до Кракова, де Станіслав вступив на медичний факультет Ягеллонського університету. Після закінчення університету у вільний час від лікарської практики Лем почав писати оповідання.

Вперше його твори були опубліковані в 1946 році - у світ вийшли науково-фантастичні повісті. Пізніше це захоплення переросло в основне заняття, і перший літературний успіх прийшов до Лема після публікації роману "Астронавти" в 1951 році, який потім неодноразово публікувався за кордоном і завоював широку популярність. Але на високий п'єдестал визнаного авторитету в області наукової фантастики Станіслава підняв інший його роман - "Магелланова хмара" (1955). З цього часу Лем - професійний письменник. Популярність прийшла до нього швидко. За чверть століття він створив кращі свої науково-фантастичні твори, в яких викривав споживацьке ставлення до життя і мілітаризм. За творами Лема знято кілька фільмів.

Твори Лема - високоосвіченої людини, що прекрасно розбирався в астрономії та біології, кібернетиці та фізиці - рясніють інтелектуальним гумором і грою слів. Його книги перекладені на 41 мову, їх тираж становить близько 30 млн. примірників. Станіслав Лем член Польської Асоціації Письменників, лауреат багатьох національних і зарубіжних премій, володар кількох вчених ступенів.

Помер Станіслав Лем 27 березня 2006 року в Кракові.

Станіслав Лем - автор творів-легенд, на яких виросли покоління шанувальників наукової фантастики, - "Соляріса", "Едему", "Зоряних щоденників Йона Тихого" - і безлічі інших. Станіслав Лем - письменник, якого критики називали "останнім з філософів-енциклопедистів". Але перш за все Станіслав Лем - класик світової літератури XX століття. "Я пишу для сучасників про сучасні проблеми,
тількиодягаю на них галактичний одяг. (Станіслав Лем)
Для шанувальників фантастики Станіслава Лема, 8 вересня у бібліотеці ліцею, пройшла година читача "Світ фантастики Станіслава Лема"

Хай буде мир віднині і довіку

/Files/images/18-19.09-ДЕНЬ МИРУ.jpg

21 вереснясвіт відзначаєМіжнародний день миру.День, коли кожен має замислитись над ціною миру, його важливістю для жителів всієї планети.

Для деяких з нас мир - це повсякденна реальність. На наших вулицях спокійно, наші діти ходять до навчальних закладів. Там, де підвалини суспільства міцні, безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися. Проте, для дуже багатьох людей у сучасному світі цей дар - не більше ніж казкова мрія. Вони живуть в кайданах атмосфери нестабільності та страху. Для них-то в основному і існує цей день.

Двадцять п’ять років тому Генеральна Асамблея проголосила Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. З тих пір він і відзначається в Організації Об’єднаних Націй. Він покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього. ООН використовує святкування Дня миру, для залучення уваги до своєї різнобічної роботи в підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру та обміну інформацією та практичним досвідом діяльності по його досягненню.
На жаль, нинішній День миру затьмарює наша спільна біда - тривають бої на Сході України, гинуть люди, серед них є і наші земляки. Мрія кожного українця, щоб вже нарешті настав мир, щоб більше ніколи не проливалася кров на українській землі.
Символом міжнародної солідарності всіх людей світу став Дзвін миру. Дзвін миру - символ спокою, мирного життя і дружби, вічного братерства і солідарності народів. То ж хай цьогорічний Дзвін миру стане закликом до дій в ім'я збереження миру і життя на Землі і на нашій рідній Україні.

Хай буде мир віднині і довіку! Хай буде мир й замовкнуть війни злі! Хай у міцних обіймах всі народи Ідуть у майбуття через віки.

Михайло Грушевський: історія і сучасність

/Files/images/19-28.09-Грушевський. Плакат.jpg

"Михайло Грушевський– людина енциклопедичних знань і непересічного таланту.Його життєвий доробок – багатюща скарбниця знань для будівничих незалежної України" (Ігор Мельник). На багатовіковому шляху до своєї незалежності український народ подарував світові багато видатних мислителів, які генієм свого розуму, невсипущою працею на культурній, громадській і політичній ниві втілювали у життя мрії і прагнення багатьох поколінь українців. Серед них почесне місце належить Михайлові Грушевському.

Михайло Сергійович Грушевський – видатний вчений світового рівня, один із лідерів українського національного руху, невтомний дослідник історії та культури українського народу, поборник його соборності.Своїми науковими працями на величезному масиві документальних джерел найгрунтовніше описав тисячолітню історію українського народу, його вагомий внесок у світову культуру.

Творча спадщина Михайла Грушевського налічує не лише близько двох тисяч публіцистичних і наукових праць з історії України, її літератури і культури, але також і численну архівну і, зокрема, епістолярну спадщину, що є багатющою скарбницею думок і практичного досвіду з різних питань розбудови української держави, які єактуальними у наш час.

До150-річчявід дня народженняМ.Грушевськогоу бібліотеці ліцею організовано круглий стіл (з елементами презентації) "Михайло Грушевський – історик і будівничий нації".

Бабин Яр: трагедія, історія, пам'ять

/Files/images/20-29.09-Бабин Яр. Плакат.jpg

У 2016 році виповнюється 75-та річниця трагічних подій Бабиного Яру.

Бабин Яр- трагічна сторінка в історії України.Бабин Яр - місце-пам'ятка про жахливі наслідки Другої світової війни, де восени 1941 року відбулися масові розстріли мирного населення міста Києва. Тут впродовж двох років, німецькими окупантами було закатовано понад сто тисяч людей різних національностей, зокрема євреїв, українців, циган... Жертвами розстрілів стали люди за свою етнічну приналежність, а також за політичну та партизанську активність.

У бібліотеці ліцею пройшла година пам'яті та було підготовлено книжково-ілюстративнну виставку-реквієм "Місце злочину: БабинЯр"

Бабин Яр... Полюс нелюдськості... Наш біль. Наша пам'ять. Одна з літопису зла та страждань, написаних людською кров'ю.

З днем бібліотек

Шановні читачі!

Вітаю всіх нас з Всеукраїнським днем бібліотек. Бажаю міцного здоров'я, миру, щастя, довголіття, сімейного затишку, родинного тепла,невичерпної енергії і творчої наснаги.

Щоб поряд з нами йшли почуття Оптимізму, Віри, Надії, Любові і Мудрості.

/Files/images/біб.jpg

"… Тут легенд багато всюди…"

/Files/images/22-01.10-місячник б-ки.png

З 1 – 31 жовтня, в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек та місячника національно-патріотичного виховання у ліцеї, у бібліотеці навчального закладу проходитиме місячник бібліотеки "Мій край – моя історія жива!"

Іван Багряний- письменник і громадянин

/Files/images/23-02.10-Багряний. Плакат.jpg

2 жовтня виповнюється 110 років від дня народженняІвана Павловича Багряного - поета, прозаїка, драматурга, публіциста, громадсько-політичногодіяча.

ЮрійШерех зараховує Багряного до когорти "европеїстів". “Іван Багряний – одна із найяскравіших і найдраматичніших постатей в українськомуписьменстві і громадянстві першої половини і середини ХХ ст. Переслідуваний і караний на Батьківщині,… він не для всіх виявився бажаним і зручним і в еміграції, в діаспорі; його цькували і йому погрожували розправою політичні супротивники; замовчуваний на Україні всі повоєнні роки, він тількиостаннім часом став відомий нашим читачам…” (Мала енциклопедія етнодержавознавства. – К., 1999. – С. 820.)

У роки незалежності України ім’я Багряного повернулося на Батьківщину. Його творчість цікавить молоде покоління. Тому бібліотека ліцею презентувала для читачів книжкову виставку-календар "Іван Багряний - письменник і громадянин". Експозиція складається із двох розділів: І розділ - твори письменника (видання та публікації творів, що вийшли друком в Україні останніми десятиріччями), в ІІ розділі - матеріали про творчий і життєвий шлях Івана Багряного (статті з періодичних видань та матеріали наукових конференцій).

З 3 – 7 жовтня у бібліотеці пройшов І тиждень місячника бібліотеки – "В краю конвалії та азалії, "Соколиних гір" та "Надслучанської Швейцарії" (природничо-географічне та екологічне краєзнавство)

″Мені щедрот небачених не треба, Окрім цієї дивної краси!″(П.Рачок)

за планом:

1. Книжково-ілюстративна виставка-подорож "Стежками рідного краю"

2. Фотовернісаж "Мальовничі краєвиди Надслуччя"

3. Експрес-інформація "Сім чудес Березнівщини"

4. Краєзнавчий урок-презентація "Надслучанський регіональний ландшафтний парк – перлина Полісся"(зустріч з місцевим краєзнавцем Олександром Сосновчиком)

Кiлькiсть переглядiв: 7152

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

 гаряча= /Files/images/Знімок екрану - 15.01.19 - 12:15:32.png

Дата останньої зміни 07 Лютого 2023

Фотогалерея